WYCZERPUJĄC WSZELKIE ZNAMIONA….

Mahatma Gandhi tak mówił: „Każdy, kto podporządkowuje się niesprawiedliwemu prawu, ponosi odpowiedzialność za to wszystko co jest tego konsekwencją. Toteż jeżeli prawo i sprawiedliwość są w konflikcie, musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa”.

Wiatr historii wstrząsnął śpiącym Narodem Polskim w kwietniu 2010r. Z tego tylko część została obudzona. Przestaliśmy wierzyć w sprawiedliwość i uczciwość rządzących. Przestaliśmy tym samym  wierzyć w Państwo które jawi się jako agresor i windykator roszczeń (coraz większych). Świetny b. prezes IPN Janusz Kurtyka jeszcze przed „lotem” – 6. 04. 2010r mówił: „Proces demontażu państwa zakończony, teraz zaczną znikać ludzie”. Czyż to nie tragiczna prawda? Zobaczmy, ostatnia głośna śmierć prof. Józefa Szaniawskiego. We wspomnieniach inny prof. pisał, że po przejściu pół kilometra prof. Szaniawski był już zdyszany. Tu raptem wchodzi na szczyt Śrenicy w Tatrach i podczas zejścia – spada ze skały. „Seryjny samobójca wrócił z urlopu” – pisano w Internecie. W ostatnim swoim felietonie pisał m. in. „W wyniku politycznej, negatywnej selekcji do rządów nad Polakami dostają się miernoty, ludzie niekompetentni, często skorumpowani. Nigdy dotąd w całej historii Polski, nawet za komuny, nie było takiej armii urzędników!… III RP to Polska skorumpowana, nieuczciwa, złodziejska. To Polska agentury, aferzystów, nikczemników i manipulatorów, wprowadzających do mediów tzw. tematy zastępcze, robiących Polakom “wodę z mózgu”. Państwo polskie ponownie staje się wrogie i nieżyczliwe swoim obywatelom, tak jak za komuny – za PRL.”

Takie rzeczy są skutkiem braku czy nawet zaniku naszych powinności, naszych obowiązków, powtórzę – naszych obowiązków względem Ojczyzny. Olewanie spraw „ojczyźnianych”, spowodowało rozwój złych sił w Polsce. Obojętność i lekceważenie wyborów, referendów i innych akcji (np. Marsze), to wybór ludzi służących przede wszystkim swym żądzom. Wskutek bierności, zanikło pojęcie służby społeczeństwu (powinność rządzących). Zamiast tego, uchwala się coraz większe podatki i obciążenia, ogranicza i tak ograniczone społeczeństwo.

Znany ekonomista Robert Gwiazdowski pisze: „Jeśli ktoś komuś buchnie stówę, to się nazywa kradzież. Jeśli milion – to jest defraudacja, a jak 600 mln, to inżynieria finansowa”. I tak kwitnie nam „Polska aferalna” (ostatnio Amber Gold).  Co zrobiłoby obudzone społeczeństwo? Przede wszystkim dopisałoby zakończenie tytułu – PRZESTĘPSTWA i… wzięło sprawy w swoje ręce. Już widzę te taczki stojące i czekające na decydentów pod Urzędami. To jednak za mało. Mądre społeczeństwo –wymiotłoby tych „pseudo rządzicieli” w sposób kulturalny, prawny ale stanowczy. Mądre społeczeństwo napisałoby wniosek do Komisarza Wyborczego o wszczęcie referendum.                                                                                      W oparcie o Ustawę o referendum lokalnym z 15 września 2000r. wnosimy o rozpisanie referendum w…(miasto dowolne). W myśl art. 5 pkt. 1a : Wnosimy o odwołanie Rady Miasta i Burmistrza (miasto dowolne) z powodu: defraudacji, roztrwonienia budżetu miasta, nieliczenia się z opinią społeczną i mieszkańcami, markowaniem rządzenia, okradaniem poprzez podwyższanie opłat, fałszowaniem wyborów (czyli brak mandatu moralnego) itd. itp. O pkt. w art. 5 pkt. 1b nawet nie warto wspominać, bo rady miast nie uchwalą takiego wniosku z prostej przyczyny – skok na kasę musi nam się wszystkim opłacić!- (stąd podwyższają sobie pobory i diety). Zjednoczone i mądre społeczeństwo w mig zbiera 10% podpisów mieszkańców i w minimum 30% głosujących – wymiata te wydmuszki do domu lub jak kto woli do odsiadki.

Bankrutujące samorządy bawią się – wbrew logice mądrego gospodarza. Wymyślono sobie : Dni (tu wpisz miasto) i w „majestacie prawa”, następuje trwonienie wspólnych składek mieszkańców. Sumy są coraz większe (np. w Grajewie już 133 tys. !). Zaprasza się „znane zespoły” za kilkadziesiąt tys. zł (o zgrozo!), np. w Grajewie Danzel za 68 tys zł! Na domiar złego wyspecjalizowały się inne podmioty w dojeniu kas głupich włodarzy. Oto niektórzy przebierają się a to za wojskowych, a to za Szwedów, Niemców czy Krzyżaków itd. i robiąc inscenizacje, żądają bajońskich sum (np. w Grajewie – najazd Szwedów to 48 tys. zł!). Trzeba zapytać –ZA CO? Jeśli już ktoś ma swoje hobby (przebieranie się), to można zaprosić, opłacić podróż, dać obiad, no ale nie kasę, za którą możnaby kupić samochód! To chyba już – wyczerpuje znamiona… Mądry gospodarz zanim wyda złotówkę, to ogląda ją wielokrotnie, głupi wójtowie, burmistrzowie, starości, chojnie dają z budżetu, bo to przecież nie ich. Podejrzewam, że gdyby mieli wydać z własnej kieszeni, to zrobiliby tak: pogoniliby „sponsorów- browary” (rozpijanie), a dali scenę lokalnej społeczności. W każdym mieście jest wiele zespołów, klubów sportowych i innych organizacji, które chętnie (bo w końcu mogłyby się pokazać komuś) wystąpią.

Markowanie rządzenia weszło już w nawyk  by zamknąć „gębę ludziom”, że coś się robi, a np. w Grajewie „redukuje się” zatrudnienie w UM z 66! do 59 osób. Nie można się oprzeć wrażeniu, że w wielu miastach nepotyzm to skok na stołki urzędnicze. Aby takiej wielkości miasto funkcjonowało sprawnie, wystarczy 35-40 urzędników. Nadmiar jest takim właśnie – dojeniem lokalnej społeczności. O basen pytam się od jakiegoś czasu (czy ktoś kompetentny jest w stanie odp.?), ale skoro są różne głosy, to dlaczego nie przeprowadzono w tej sprawie  referendum – panie Burmistrzu?

Nic więc dziwnego, ze Mahatma Gandhi już wiele lat wcześniej doszedł do takich słusznych wniosków. Ciekawe ilu grajewian pojedzie na Marsz 29 września do Warszawy (zapisy trwają).  OBUDŹ  SIĘ POLSKO!

Aleksander K Szymczak

Przeczytaj również

Wojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Ze... W niedzielę 25 czerwca br. na terenie klubu Hades odbył się Wojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Pieśni i Tańca oraz IV Grajewski ...
Dzień Dziecka z Biblioteką W Dniu Dziecka Gminna Biblioteka w Rudzie zorganizowała gry i zabawy sportowe oraz konkursy z wiedzy ogólnej dla dzieci. Po wszystkich konkurencjach u...
W Grajewie bez strajków Jutro ogólnopolski strajk nauczycieli. O co będą walczyć? I jak to wygląda w Grajewie. Nowa reforma oświaty przyniosła, wśród nauczycieli wiele kont...
Konkurs plastyczny – zaproszenie BIBLIOTEKA-CENTRUM  KULTURY MIEJSKI  DOM  KULTURY  I  SPORTU W  SZCZUCZYNIE zapraszają do udziału w konkursie plasty...
7 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Głos
  16 września 2012 at 15:20 - Odpowiedz

  KSIĘGA MICHEASZA ROZDZIAŁ 7 WERSETY OD 1 DO 10 Biada mi, żem się stał jak pokłosie w lecie, jak resztki po winobraniu: nie ma grona do zjedzenia ani wczesnej figi, której łaknę. Wyginął z ziemi pobożny, prawego nie ma między ludźmi; wszyscy bez wyjątku na krew czyhają, jeden na drugiego sieć nastawia. Do złego – choćby obu rękoma; do czynienia dobrze książę żąda złota, sędzia podarunku; dostojnik według swego upodobania rozstrzyga i wspólnie sprawę przekręcają. Najlepszy z nich – jak cierń, najsprawiedliwszy z nich – jak płot kolczasty. Dzień stróżów twoich, nawiedzenia twego nadszedł; teraz padnie na nich popłoch. Nie ufajcie przyjacielowi, nie zawierzajcie powiernikowi, nawet przed tą, która spoczywa na twoim łonie, strzeż wrót ust swoich. Bo syn znieważa ojca, córka powstaje przeciw swej matce, synowa przeciw swej teściowej: nieprzyjaciółmi człowieka są jego domownicy. Ale ja wypatrywać będę Pana, wyczekiwać na Boga zbawienia mojego: Bóg mój mnie wysłucha. NIE CIESZ SIĘ NADE MNĄ, ( AKS ) NIEPRZYJACIÓŁKO ( LU ) MOJA; ( MÓJ ) choć upadłem, powstanę, choć siedzę w ciemnościach, Pan jest światłością moją. Gniew Pański muszę znieść, bom zgrzeszył przeciw Niemu, aż rozsądzi moją sprawę i przywróci mi prawo; wywiedzie mnie na światło, będę oglądał zbawcze Jego dzieła. Gdy to ujrzy nieprzyjaciółka ( el ) moja, ( mój ) wstydem się okryje ta, ( ten ) która ( który )mówiła do mnie: “Gdzie jest Pan, twój Bóg?” Oczy moje patrzeć będą na nią:( niego ) jak będzie zdeptana ( y ) jak błoto uliczne.

  PSALM 23 – BÓG PASTERZEM I GOSPODARZEM MOIM
  Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć: orzeźwia moją duszę. Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach przez wzgląd na swoje imię. Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza. Stół dla mnie zastawiasz wobec mych przeciwników; namaszczasz mi głowę olejkiem; mój kielich jest przeobfity. Dobroć i łaska pójdą w ślad za mną przez wszystkie dni mego życia i zamieszkam w domu Pańskim po najdłuższe czasy.
  PANIE SZYMCZAK – A może powyższe słowa , a także cała BIBLIA jest głupia i głupstwem dla Pana ? A może także Pan nazwiesz głupolami tych natchnionych pisarzy , którzy tą Księgę Ksiąg spisali dla naszego pouczenia i ku naszej przestrodze przed takimi jak właśnie Pan , uważającymi się za najmądrzejszymi na świecie ? A może także Pan nazwiesz głupolem i skończonym idiotą właściwego autora BIBLII – BOGA ?

 • AKS
  16 września 2012 at 14:22 - Odpowiedz

  Bardzo się cieszę, że pomimo głupich komentarzy – z Grajewa jadą dwa autokary na Marsz!

 • Głos
  16 września 2012 at 12:44 - Odpowiedz

  PANIE AKS !!! A wie Pan co ja bym zrobił gdybym był u władzy „ WYCZERPUJĄC WSZELKIE ZNAMIONA „ pokoju i pojednania a Wy byście dalej takie cyrki i szopki od ……li ? Oddałbym Wam w jasną cholerę wszystkie wysokie stołki władzy pod pewnym warunkiem : na najwyższym posadziłbym jako prezydenta „ o „ R a na niższym Pan Panie Szymczak jako premiera a w Wysokim Sejmie tych co najwięcej i najgłośniej krzyczą na Waszych marszach – i byśmy mieli średniowiecze – czasy ujeżdżania chłopa przez kler ; dziesięciny ; polowania na czarownice i heretyków oraz czas żywych płonących stosów z ludzi Wam nie pokornych z Biblią u szyi ! Musiałbym pierwszego dnia spieprzać z mojej ukochanej Rzeczpospolitej bo to by już nie była moja i mi podobnych szarych ludzi Polska ale Pana wolnych mediów oraz Waszej „ świętej „ inkwizycji ! W przeciwnym wypadku znalazłbym się na takim stosie tu w naszym Grajewie prawdopodobnie jako pierwszy ! A i teraz gdyby Pan wiedział kim jestem to w cichym i ciemnym kącie ukręciłby mi Pan łeb przy samej dupie ! Na pewno takie czasy Panu a szczególnie Pana prominentowi i Wam podobnym po nocach śnią się ale wiedz Pan , że pewnego dnia nasz Kościół i ci co teraz tak tłumnie za Wami idą przejrzą na własne oczy zrzucając narzuconą przez Was obłudną zasłonę i ujrzą Was takimi jakimi naprawdę jesteście ! Przyjmą do serca i wcielą w swoje życie zdrową naukę naszego Chrystusa Pana i uczynią to o co zawsze apelował i prosił Bł. Jan Paweł II a potwierdził to też Jego następca Benedykt XVI ostatnio w Libanie . Za błogosławionym Janem Pawłem II i ja także szczerze powtórzę : “NIE LĘKAJCIE SIĘ ! OTWÓRZCIE NA OŚCIEŻ CHRYSTUSOWI DRZWI WASZYCH UMYSŁÓW I SERC!” – dodam od siebie – OTWÓRZCIE JUŻ TERAZ DRZWI WASZYCH SERC , SUMIEŃ I DOMÓW CHRYSTUSOWI – KRÓLOWI POKOJU , POJEDNANIA I MIŁOŚCI ORAZ MIŁOSIERDZIA PORZUCAJĄC ZŁUDNĄ I CAŁKOWICIE OBŁUDNĄ NAUKĘ LUDZKĄ PRZEZ WAS PROPAGOWANĄ !!! ALLELUJA !!! AMEN !!!

 • AKS
  16 września 2012 at 12:19 - Odpowiedz

  W kościele był podany czas odjazdu na 8:00. Jest to za późno i stąd po konsultacjach – nowy czas odjazdu ustalamy na 6:30!

 • zizu
  16 września 2012 at 09:47 - Odpowiedz

  wydaje mi sie ze to takie nagabywanie to wspomaganie ale czy dobra naszego kraju

 • Głos
  15 września 2012 at 23:12 - Odpowiedz

  SZANOWNY PANIE KRZYSIU ! Tak Pana czytam i czytam ale Pan na okrągło jak w powojennym kieracie to samo ! Cytuje Pan szanowanych obywateli świata do pięt których obaj nie dorośliśmy ! Wyrywasz Pan jakoś ich myśl albo powiedzenie z kontekstu ; dopasowujesz Pan do swoich egoistycznych wyobrażeń i dążeń a na końcu i tak wychodzą te Pańskie wolne media ! A załóż se Pan swoje takie media i nadawaj ile Pan zechcesz , ile zechcesz i co zechcesz , Ale Panu tak naprawdę i Pana prominentowi nie chodzi o te wolne media i o nadawanie w nich zdrowej nauki Bożej opartej na Piśmie Świętym ale nauki , która już w tych mediach trwa . Chodzi Wam o otumanienie jak najwięcej ludzi , którzy już niczym baranki ofiarne bez sprzeciwu idą na rzeź nie wiedząc nawet dokładnie o co Wam chodzi . Być może i na pewno bardzo mało osób w podeszłym wieku czyta to co Pan piszesz i do czego namawiasz np. . na iRegionalni w „ Ku jakiej Polsce ? „ Do marszu , buntu i nawet do słusznej wojny pod pewnymi warunkami ! Totalny obłęd i hipokryzja oraz totalne świętokradztwo , żeby przy tym powoływać się na BOGA PORZĄDKU I POKOJU oraz na JEGO SŁUGĘ PRYMASA 1000 LECIA KARD. S. WYSZYŃSKIEGO !!! Panu jak wiem od „wieków „ wszystko przeszkadza i wszystko dokoła jest pe i fe ! Tylko Pan i Pana media to zbawiciele nie tylko naszego ukochanego Grajewa ale naszej całej Ojczyzny , a nawet całego świata ! Bo tylko Wy i nikt więcej ! Pan jątrzysz ! Pan agitujesz ! Pan mobilizujesz tak jak przed 2 wojną światową ! Felietony , ulotki , gazetki , plakaty ! A czy Pan – pytam ponownie świadomie przed BOGIEM , ludźmi i sam przed sobą bierzesz odpowiedzialność za tych ludzi, którzy na ślepo Wam wierzą a nie BOGU ! Zaszczuci marną szatańską psychologią bo wystarczy wziąć do ręki pierwszy lepszy Pana felieton i prześwietlić go BIBLIĄ to tam PRAWDZIWEGO BOGA NIEBIAŃSKIEGO nie zobaczysz a samego diabła , któremu właśnie chodzi o władzę tak jak Wam ! Jak Pan może wie – w co wątpię, że dni jego są już policzone i mimo to coraz bardziej on ryczy i krąży aby tu jeszcze kogoś pożreć – nawet z tych wydawałoby się wybranych i wiernych BOGU BIBLIJNEMU ! Panie Krzysiu – jeszcze jego paszcza nie jest zamknięta ! Ratuj się Pan ; swoją rodzinę i tych co zwiodłeś lub chcesz zwieść ! A politykę , bunty , wojny zostaw Pan politykom ! PRAWDZIWEMU CHRZEŚCIJANINOWI TO CO PAN ROBISZ NIE PRZYSTOI !!! Już to Panu BIBLIĄ udowodniłem i mogę jeszcze ! BĄDŹ PAN NOEM GRAJEWA ALBO PAWŁEM ( Szawłem ) I JAK ON GŁOŚ PAN ZDROWĄ EWANGELIĘ CHRYSTUSOWĄ KU CHWALE BOGA OJCA ! AMEN !!!!!!

 • AKS
  15 września 2012 at 22:09 - Odpowiedz

  Jest już możliwość telefonicznego zapisania się na Marsz w Warszawie (29 września). Zapisy przyjmuje p. Jadwiga pod nr 663 819 029.
  Każdy/a niech zapyta swego sumienia, czy wtedy warto (i czy wypada) siedzieć w domu. Będę do dyspozycji w autokarze (wyjaśnimy wątpliwości).