Pracownia Plastyczna otwarta

Kolejny dzień, który wpisał się w karty grajewskiego kalendarza. Nowa pracownia plastyczna w MDK-u oficjalnie otwarta.

Dzisiejszy dzień to powód do radości nie tylko dla władz, ale również dla pracowników MDK-u. Pracownia plastyczno-ceramiczna oficjalnie otwarta. Jak przy wszystkich wzniosłych uroczystościach w naszym mieście i tym razem nie obyło się bez przecięcia wstęgi. Tym razem nie tylko władze Grajewa ją przecinały, ale również Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz nota bene jak wspomniała Pani Dyrektor Miejskiego Domu Kultury wzór, który naśladuje Burmistrz Adam Kiełczewski.

Otwarcie pracowni zbiegło się z Inauguracja Roku Kulturalnego 2012/2013. Po części oficjalnej na zebranych czekała część artystyczna. Koncert zespołu „Passion Septet Ensemble” z Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży oraz występ profesjonalnych par tanecznych ze Studia Tańca „Justyna & Gracjan” z Białegostoku. Wieczór został poprowadzony przez instruktora tańca Pana Gracjana.

Uroczystości odbyły się w dość kameralnym towarzystwie. Wśród zebranych zbrakowało Państwa Szabatów.

Otwarta Pracownia Plastyczna to propozycja dla miłośników nie tylko rysunku, ale również i gliny. Będą mogli z niej korzystać wszyscy, którzy lubią wyrażać siebie poprzez sztukę bez względu na wiek i upodobania plastyczne.

Warto wspomnieć, że na remont i wyposażenie pracowni MDK pozyskał 130 000 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 

 

Przeczytaj również

Przedwakacyjna wizyta przedszkolaków w bibliotece W dniu 21.06.2018r. dzieci z Przedszkola w Rudzie odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną Gminy Grajewo z siedzibą w Rudzie. Była to ostatnia wizyta pr...
Konkurs Recytatorski “O złotą różdżkę Dobrej... 17 maja 2018 roku w Grajewskim Centrum Kultury najbardziej utalentowani młodzi recytatorzy w wieku 3 – 6 lat, reprezentujący grajewskie przedszkola or...
SP1 w Portugalii SP1 w Portugalii W dniach 6-10 maja 2018 r. w miejscowości  Vila Verde w Portugalii odbyło się międzynarodowe spotkanie projektowe nauczycieli (TPM...
2 komentarze

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
  • Wpisz swoje imię
    14 października 2012 at 09:24 - Odpowiedz

    patrząc na jedno ze zdjęć można uznać ze grono vipów się zwiększyło 🙂

  • Witary
    14 października 2012 at 06:15 - Odpowiedz

    z wierchu cud, a pod spodem smród! Może niech tak ujrzą światło dzienne wszystkie aferki związane z MDK. Każdy wie o co chodzi, a cisza jakaś nastała.