Inwestycje po grajewsku

W kalendarzu wiosna, za oknem zima, a w powietrzu unosi się już zapach politycznej jesieni i to tej w 2014roku. Wszyscy, którzy choć trochę śledzą życie polityczne wiedza, że każda wyborcza jesień upływa pod hasłem obietnic wyborczych i kolorowych plakatów z wizerunkami tych, którzy marzą o zaszczytach np. burmistrza.

Do wyborów zostało ponad dwanaście miesięcy. Czas, w którym zapadną jeszcze istotne decyzję dla naszego miasta. Ale już dziś możemy mięć wrażenie, że kampania wyborcza jest na starcie. Może nie wszystkich, ale naszego włodarza tak – chyba, że tak można nazwać promocje miasta albo urzędu miasta przez pryzmat wizerunku Burmistrza.

W mieście nie wiele się dzieje, imprez jak na lekarstwo, a każda, która się odbędzie to już tradycyjnie musi być pod patronatem Burmistrza Miasta. Dlaczego? Można się tylko domyślać. Czy każda imprezę musi podtrzymywać jak kolumna patron? Jedno należy przyznać temu, kto wpadł na ten pomysł, nie ważne jak mówią, ważne żeby mówili. Oby tylko ten „patronat” nie przyniósł odwrotnych skutków od tych zamierzonych.

Z nagrań ostatniej sesji dowiedziałem się, że została uruchomiona strona WWW dotycząca przyszłych inwestycji i terenów inwestycyjnych miasta– celem strony jak mniemam jest ściągnięcie do naszego miasta przedsiębiorców.

Byłby to wielki plus i sukces władz miasta w walce z bezrobociem. Tej radości nie powinna przyćmić żadna chmura wątpliwości jak w przyszłości będą dzielić potencjalne miejsca pracy wśród bezrobotnych. Bo przy takim bezrobociu, jakie mamy ważne, że ktoś dostanie prace, a czysto teoretycznie nie muszą to być mieszkańcy Grajewa.

Ale wracając do sedna. Skoro już jest strona, to warto ja odwiedzić dla zaspokojenia ciekawości. I tu lekkie zaskoczenie na pierwszym planie jest zdjęcie, ale proszę nie myśleć, że jest to zdjęcie naszego miasta. Pierwszy plan zajmuje zdjęcie Pana Burmistrza. Zaskoczenie? Chyba nie, bo wszak gospodarz jest tylko jeden. Może to trochę zmylić przyszłych inwestorów przy oczekiwaniach, że na pierwszy planie chcieliby widzieć zdjęcia miasta i przewidywanych terenów inwestycyjnych. Może to tylko małe niedopatrzenie, albo roztargnienie twórcy strony?

Trochę się pogubiłem i nie wiem już czy będzie to kino 3D w Grajewie czy nie? Jedni piszą, że już niebawem, dziś dowiaduję się, że jednak będę musiał na nie jeszcze poczekać. Nic już nie rozumiem mam wrażenie, że jednego dnia budzę się w lepszym Grajewie, a kolejnego w tym gorszym. A może wspólna wersja dla prasy nie została ustalona? A może to była obietnica i ktoś za wcześnie się nią pochwalił? A może to był tylko spóźniony Prima Aprilis? –  Jeśli tak to udany.

Mimo wszystko trzymam kciuki za Panią Dyrektor może się jej w tej kadencji uda tchnąć trochę cywilizacji do naszego kina.

Czytelnik  i obserwator sceny nie tylko politycznej

Przeczytaj również

Wojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Ze... W niedzielę 25 czerwca br. na terenie klubu Hades odbył się Wojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Pieśni i Tańca oraz IV Grajewski ...
Dzień Dziecka z Biblioteką W Dniu Dziecka Gminna Biblioteka w Rudzie zorganizowała gry i zabawy sportowe oraz konkursy z wiedzy ogólnej dla dzieci. Po wszystkich konkurencjach u...
W Grajewie bez strajków Jutro ogólnopolski strajk nauczycieli. O co będą walczyć? I jak to wygląda w Grajewie. Nowa reforma oświaty przyniosła, wśród nauczycieli wiele kont...
Konkurs plastyczny – zaproszenie BIBLIOTEKA-CENTRUM  KULTURY MIEJSKI  DOM  KULTURY  I  SPORTU W  SZCZUCZYNIE zapraszają do udziału w konkursie plasty...
12 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Do aaaaa
  10 kwietnia 2013 at 10:29 - Odpowiedz

  To nie jest zawisłość to jest wolność słowa został wymieniony w opinii portal g24, który moim zdaniem też broni wolności słowa a nie jak ZG, które broni władz lub nasz Grajewski Pudelek e- coś tam

 • aaaaa
  8 kwietnia 2013 at 12:56 - Odpowiedz

  wieje zawiscia tej strony i kampani przeciwko burmistrzowi tak samo jak g24.pl nie znudziło wam sie jeszcze? idzcie sie leczyc

  • Do aaaaa
   10 kwietnia 2013 at 10:27 - Odpowiedz

   To nie jest zawisłość to jest wolność słowa został wymieniony w opinii portal g24, który moim zdaniem też broni wolności słowa a nie jak ZG, które broni władz lub nasz Grajewski Pudelek e- coś tam.

 • Justyna
  6 kwietnia 2013 at 14:47 - Odpowiedz

  te informacje powinny być umieszczone na mega wypasionej stronie urzędu miasta. tworzenie nowej nic nie pomoże

 • +,-
  6 kwietnia 2013 at 14:32 - Odpowiedz

  chleba z tej stronki nie będzie za wiele

 • cikawy
  6 kwietnia 2013 at 11:09 - Odpowiedz

  czy wie ktoś gdzie można znaleźć spot reklamowy burmistrza ? zniknął z sieci? dlaczego?

 • BD
  6 kwietnia 2013 at 07:29 - Odpowiedz

  do MC: ale zaglądasz tu i g24, kusi cię

  • MC
   11 kwietnia 2013 at 22:08 - Odpowiedz

   Słuchaj zaglądam wszędzię szczególnie na lokalne info, często robiąc analizy za i przeciw, więc staram się myśląc obiektywnie a nie łykać propagandę jednego albo drugiego

 • mieszkaniec
  6 kwietnia 2013 at 07:04 - Odpowiedz

  słowa słowa słowa a gdzie praca w Grajewie same stronki pracy nie dają pamietam słowa Burmistrza z kampani wyborczej GDZIE DO CHOLERY JEST TA PRACA??????

 • lucek
  6 kwietnia 2013 at 06:30 - Odpowiedz

  to wszystko to autopromocja jednej osoby

 • MC
  5 kwietnia 2013 at 22:09 - Odpowiedz

  No czytać tu czy graj 24 no to ja nie wiem, chaft mnie na gardle zbiera, za mało imprez źle za dużo budżetu brak, jak dla firm szykuje się grunt też źle a bezrobocie jest, czy w tym grajdole naprawdę zacofańcy mieszkają czy może jakaś dyktacja idzie….

  • MC
   5 kwietnia 2013 at 22:22 - Odpowiedz

   chodź prezentacja zdjęć nie dość że gniotstwo to jest sporo moich zdjęć to podpisu mego brakuje, za to wieeeeelki minus