I POpatrze prosto w oczy…..

Może mało kto się dłużej nad tym zastanawia w dobie wielkiego pędu za pieniędzmi, a warto się zatrzymać choć na chwile i uważnie przyjrzeć filmom Barei. Te filmy nie tracą na swoje aktualności. Im nie grozi starości może  nie dlatego, że jeszcze ktoś z młodych chce je oglądać, a tym  samym średnia weku podnosi. One się nie zestarzały i ciągle są pokazywane dlatego właśnie, że potrzebne są władzy. Takich nam potrzeba obywateli  zaradnych, ale nie przeszkadzających władzy. A my nie wiedzieć czemu  potrafimy z łezką w oku wspominać czar PRL-u. Może nie ma w Nas już wiary, że to może się jeszcze wrócić i jakie to my mamy teraz wspaniałe czasy, jak nam się poprawiło od czasów kiedy towarzysz Jaruzelski WRON-e na niebie umieścił, która  obywateli straszyła. Teraz to my się już wron nie boimy. Wśród dialogów można znaleźć prawdziwe perełki, które tylko dzięki błyskowi inteligencji i ich ponad czasowości możemy je odnieść do naszych czasów. Nie śmiem twierdzić, że żyjemy w czasach absurdu, to pozostawiam pod ocenie każdemu indywidualnie.

Żeby poczuć tamten klimat, warto  chociaż kilka cytatów  przytoczyć.Nie wiem jak dla kogo ale wydaje mi się, że nadal aktualne jest “Oczekujemy nieoczekiwanej kontroli”. Niezapowiedziane wizyty kontrolujące urzędy i instytucję:) nadal protokoły wypełnione są pochwałami i jakaś premia się może pojawi;) Gdy komunikacji społecznej służy dalece rozwinięta technologia nie trzeba już czekać na telefon  ale  można dostać  miłego esemesa.W dobie problemów naszej kochanej kolei jak nic  należy przypominać, że na „czas należy patrzeć po gospodarska” 🙂 i od razu pojawiłoby się wśród pasażerów pełne zrozumienie. A ze kolej  już w tym roku zapowiedziała kolejny strajk to ten cytat należy mieć w pogotowiu i zabłysnąć komunikatem na peronach. Pasażerowie powinni przyjąć to ze stoickim spokojem wszak kolej to jak  państwo w państwie  wie co robić.

Ale jak  oglądam ten fragment filmu „ Nie lubię poniedziałków”,  to zawsze  myślę o  wszystkich  dojeżdżających rano do pracy:)za piętnaście trzecia. Latem to już widno.Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem, śniadanie jadam na kolację, więc tylko wstaję i wychodzę.
-No ubierasz się pan
-W płaszcz jak pada. Opłaca mi się rozbierać po śniadaniu?
-Aaaa…fakt.
-Do PKS mam pięć kilometry. O czwartej za piętnaście jest PKS.
-I zdanżasz Pan?
-Nie, ale i tak mam dobrze, bo jest przepełniony i nie zatrzymuje się. Przystanek idę do mleczarni, to jest godzinka. Potem szybko wiozą mnie do Szymanowa.Mleko, wiesz pan, ma najszybszy transport, inaczej się zsiada. W Szymanowie zsiadam, znoszę bańki i łapię EKD. Na Ochocie w elektryczny, do Stadionu. A potem to mam już z górki, bo tak:119, przesiadka w trzynastkę, przesiadka w 345 i jestem w domu. To znaczy w robocie. I jest za piętnaście siódma. To jeszcze mam kwadrans.To jeszcze sobie obiad jem w bufecie.To po fajrancie już nie muszę zostawać,żeby jeść, tylko prosto do domu i góra 22.50 jestem z powrotem. Golę się, jem śniadanie i idę spać ;))))

A na aktualnie  trwający  kryzys w unii i dla Polski przypominam mały fragmencik “W warunkach rzeczywistości przedwrześniowej, na tle ogólnego regresu, tak ekonomicznego jak i społeczno-politycznego, i to zarówno w warstwie pryncypiów merytorycznych, jak i w głęboko zacofanej warstwie sanacyjnej infrastruktury, szczególną nieudolnością i brakiem koncepcji, rysował się ogólny bilans białka, który to bilans, jak powszechnie wiadomo, wyznacza tak kompetentność czynników odpowiadających za ekonomikę w każdym społeczeństwie, jak i świadczy w sposób najbardziej widoczny, jak sprawy te są zabezpieczone” Nic więcej nie trzeba dodawać:).

Może nie  ma już PRL-u i nie trzeba nas przekonywać do tego ze te czasy już są za nami ale pozostaje nieodparte wrażenie, ze  ktoś jednak nadal kręci absurdy naszego życia  i tylko scenariusz może nielicznym się pobada. Bo co to za dialogi się słyszy: ropa drożeje, żywność zdrożeje, ACTA nam przegłosują, no gdzie jest ten co, to tak pisze niech się pokaże ja już z nim pogadam tak po męsku do groma. I  POpatrze prosto w oczy chociaż mam zeza.

 

ilustracja internet

Przeczytaj również

Wojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Ze... W niedzielę 25 czerwca br. na terenie klubu Hades odbył się Wojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Pieśni i Tańca oraz IV Grajewski ...
Dzień Dziecka z Biblioteką W Dniu Dziecka Gminna Biblioteka w Rudzie zorganizowała gry i zabawy sportowe oraz konkursy z wiedzy ogólnej dla dzieci. Po wszystkich konkurencjach u...
W Grajewie bez strajków Jutro ogólnopolski strajk nauczycieli. O co będą walczyć? I jak to wygląda w Grajewie. Nowa reforma oświaty przyniosła, wśród nauczycieli wiele kont...
Konkurs plastyczny – zaproszenie BIBLIOTEKA-CENTRUM  KULTURY MIEJSKI  DOM  KULTURY  I  SPORTU W  SZCZUCZYNIE zapraszają do udziału w konkursie plasty...
Jeden komentarz

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
  • Marek
    30 stycznia 2012 at 20:32 - Odpowiedz

    Pewnie jesteś członkiem lub zwolennikiem PIS i do tego nie znasz poskiej ortografii. Jeśli chcesz nadal pisac to musisz się douczyć i wybrać ciekawszy temat.