Gimnazjaliści PG nr 3, im. BbPN w Grajewie STUDENTAMI

Gimnazjaliści Publicznego Gimnazjum nr 3, im. BbPN w Grajewie STUDENTAMI.

Akademia Młodego Ekonomisty działająca przy Uniwersytecie w Białymstoku ogłosiła wyniki naboru na kolejny semestr zajęć. Miło jest nam poinformować, iż sześcioro uczniów naszej szkoły walczyło o indeks AME i zostało przyjętych na III edycję AME, cieszącą się popularnością w środowisku młodzieżowym. Szkołę będą reprezentować:

 

Artur Czyżewski, uczeń klasy IIIB,

Weronika Dzik, uczennica klasy IIC,

Adrianna Gawrońska, uczennica klasy IIC,

Klaudia Jakończuk, uczennica klasy IIIB,

Patryk Masłowski, uczeń klasy IIIB,

Mateusz Ostrowski, uczeń klasy IIID.


Akademia Młodego Ekonomisty (AME) to program edukacji ekonomicznej skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych z Białegostoku i okolic. Organizatorami przedsięwzięcia są Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz Uniwersytet w Białymstoku. Minister Edukacji Narodowej pełni nad przedsięwzięciem patronat honorowy.

Program zajęć Akademii został przygotowany z myślą o gimnazjalistach, których ciekawią zjawiska ekonomiczne i intryguje świat biznesu. Każdy semestr AME to sześć 1,5 godzinnych spotkań o tematyce ekonomiczno-gospodarczej.

Zajęcia na AME będą miały charakter interaktywny – połączenie wykładu, dyskusji i prac warsztatowych. Wykłady prowadzone będą przez wykładowców akademickich, a w realizacji warsztatów będą pomagać studenci kierunków ekonomicznych. Każdy student Akademii otrzyma indeks, do którego będzie zbierał pieczątki potwierdzające obecność na zajęciach. Obecność na 4 z 6 spotkań uprawniają uczestnika do otrzymania dyplomu ukończenia AME. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody dla najlepszego studenta.

W ramach Akademii organizowane będą również edukacyjne zajęcia dla rodziców prowadzone przez specjalistów z obszaru pedagogiki, psychologii i socjologii.

Studenci AME w Białymstoku rozpoczną zajęcia spotkaniem inauguracyjnym , które odbędzie się już 27 września 2012 r. w budynku Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku.

Wszystkim naszym studentom życzymy owocnej pracy oraz sukcesów. Trzymamy za Was kciuki.

Opracowała: Joanna Daniela Zalewska-Grochowska.

Przeczytaj również

Wojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Ze... W niedzielę 25 czerwca br. na terenie klubu Hades odbył się Wojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Pieśni i Tańca oraz IV Grajewski ...
Dzień Dziecka z Biblioteką W Dniu Dziecka Gminna Biblioteka w Rudzie zorganizowała gry i zabawy sportowe oraz konkursy z wiedzy ogólnej dla dzieci. Po wszystkich konkurencjach u...
W Grajewie bez strajków Jutro ogólnopolski strajk nauczycieli. O co będą walczyć? I jak to wygląda w Grajewie. Nowa reforma oświaty przyniosła, wśród nauczycieli wiele kont...
Konkurs plastyczny – zaproszenie BIBLIOTEKA-CENTRUM  KULTURY MIEJSKI  DOM  KULTURY  I  SPORTU W  SZCZUCZYNIE zapraszają do udziału w konkursie plasty...
3 komentarze

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Uczennica
  19 września 2012 at 18:31 - Odpowiedz
 • on
  19 września 2012 at 15:57 - Odpowiedz

  fajnie ze młodzież ma ambicje

 • Wpisz swoje imię
  19 września 2012 at 11:58 - Odpowiedz

  szczere gratulacje dla szkoły i nauczycieli przygotowujących