CO CHCIAŁEM POWIEDZIEĆ, LECZ NIE BYŁO MI DANE !

Trwa proces dekompozycji Polski. Ojczyzna nasza jest poważnie chora, sprawy idą w złą stronę (aferalna Polska). Stan Wojenny ogłuszył Ducha Narodowego i spowodował, że jeszcze dużo z nas tkwi w letargu. Ci, których obudził Smoleńsk, zaczynają gorączkowo szukać ratunku. Trwa więc proces dekompozycji rękoma kompradorskich „elit” politycznych, ale też trwa „w drugim obiegu” praca samoorganizacji Narodu. Polacy wszak, jak mówił R. Dmowski – budzą się co ok. 30 lat i robią porządki w kraju. Po Okrągłym (kanciastym) Stole (1989r) uśpiono naszą czujność i daliśmy się otumanić wrogim mediom.

Nie protestowaliśmy gdy zalewali nam kopalnie, milczeliśmy gdy niszczono nam stocznie, baliśmy się iść na Referendum Uwłaszczeniowe, przyjęliśmy komunistyczną Konstytucję, daliśmy się zagonić do nowego socjalistycznego tworu – UE. Spaliśmy, wierząc coraz doskonalszej propagandzie papki medialnej. Smoleńsk wstrząsnął nami wszystkimi. Ci, którzy już się obudzili, otwierają szeroko oczy na to, co zrobili „politykierzy” z Polską przez 23 lata. Nasza bierność (m. in. absencja wyborcza) wyhodowała  nam pseudoelity spolegliwe, konformistyczne o zwasalizowanej mentalności. Oni to spowodowali ogromną biedę Polaków.  1/3 ludzi w Polsce nie ma pracy, wiele mln musiało wyemigrować za chlebem, faktyczne zadłużenie to 3 bln ! zł., ale najgorsze, że już prawie nic nie mamy do powiedzenia w swojej Ojczyźnie.   Ok. 2 mln podpisów za tym, by odbyło się referendum emerytalne, zostało wrzucone do kosza.   Już ok. 2,5 mln podpisów w obronie TV Trwam jest niczym dla jaśnie nam „panujących”.

Jak rządzić „wiecznie”? Spowodować to, by warunki życia tak przygniotły lud (zadłużenie, bezrobocie, rozpasanie służb i administracji, wrogie ustawy), by myślał tylko o tym, jak napełnić brzuch.  Sprawy wyższe, „polityczne” zostawiając… no właśnie – cwaniakom o bezbożnej duszy.   DOSYĆ TEGO!

Panujący nam Aleksander Jagiellończyk, 25 października 1501 r. podpisał w Mielniku akt „De Non Praestanda  Oboedientia”. Ten Akt stanowi, że gdyby władza złamała prawa obywatelskie, Naród ma prawo wypowiedzenia posłuszeństwa!

Panie Premierze Tusk, kontynuując taki dobry obyczaj mówimy – te Marsze w Polsce i poza granicami, ten Marsz w Grajewie, jest aktem wypowiedzenia posłuszeństwa! To Naród jest tu SUWERENEM, wy żyjecie tylko z naszych podatków! Pora wstać z kolan, pora zacząć się gospodarzyć! Skoro zostawili nam drogę buntu, trzeba się zbuntować, bo jutro już wiszą nad nami – antyludzkie ustawy jak np. podatek katastralny!, czy przymusowe szczepienia.

Obrona TV Trwam jest tylko symbolem walki o wolność. Bez wolnych mediów nic już nie będziemy mieli do powiedzenia w naszym kraju. Brak wolności spowoduje totalitaryzm, co już widać po oligarchicznej władzy. Brak wolności to złamanie naszej godności, to pójście w stronę homo sovieticus.

Naprawy głębokiej i rozumnej wymaga nie tylko Ustrój polityczny i społeczny w Polsce, ale i w Grajewie. Czy dalej mamy się godzić, by samorządność należała tylko do nie mającej już mandatu moralnego „władzy”? Poprawność polityczna i konformizm niektórych, swoistość psa ogrodnika, nie pozwoliła w takiej manifestacji zabrać głos absolwentowi WSKSiM, a więc uczelni „tego imperium”.    Bo co po tym, że przeszliśmy się, pokrzyczeliśmy, pośpiewaliśmy i…. rozeszliśmy się. Wspomnieniami niczego nie zbudujemy. Myślałem o apelu (listach), by ci którzy chcą walczyć o wartości, o naszą godność i wolność, o Polskę katolicką – wierną Bogu, wpisywali się na listy – by się zorganizować do dalszych działań. Ktoś się boi jednoczenia! Organizatorami Marszu były także organizacje (których o dziwo nie podano na afiszach) – Kongres Polski Suwerennej i Patrioci Lokalni Grajewa (w organizacji). Cóż, Polskę zawłaszczyły partie, które będą „wycinać” wszystko, co się pojawi po prawej stronie. Polska „zabetonowana” partyjnie powoduje, że Naród organizuje się „w podziemiu” w Wielki Ruch Społeczny. Tylko zorganizowany Naród jest w stanie sam się gospodarzyć.

Stąd, aby się nie rozchodzić i żyć wspomnieniami, zapisujmy się na stronę: wiernytradycji@wp.pl.   Sytuacja polityczna w Polsce jest bardzo dynamiczna, a przed nami wiele wyzwań (np. Marsz 29 września w Warszawie). Dziękuję tym którzy przyszli, bo oni już się obudzili, ale wciąż nas jest za mało. Polska, to wielki zbiorowy obowiązek!

Aleksander K Szymczak

Przeczytaj również

Wojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Ze... W niedzielę 25 czerwca br. na terenie klubu Hades odbył się Wojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Pieśni i Tańca oraz IV Grajewski ...
Dzień Dziecka z Biblioteką W Dniu Dziecka Gminna Biblioteka w Rudzie zorganizowała gry i zabawy sportowe oraz konkursy z wiedzy ogólnej dla dzieci. Po wszystkich konkurencjach u...
W Grajewie bez strajków Jutro ogólnopolski strajk nauczycieli. O co będą walczyć? I jak to wygląda w Grajewie. Nowa reforma oświaty przyniosła, wśród nauczycieli wiele kont...
Konkurs plastyczny – zaproszenie BIBLIOTEKA-CENTRUM  KULTURY MIEJSKI  DOM  KULTURY  I  SPORTU W  SZCZUCZYNIE zapraszają do udziału w konkursie plasty...
4 komentarze

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Głos
  19 września 2012 at 01:06 - Odpowiedz

  CO CHCIAŁEM POWIEDZIEĆ, LECZ NIE BYŁO MI DANE ! – PANIE KRZYSIU – może to lepiej bo za to nasz CHRYSTUS PAN mówi do Pana i Panu podobnym ” nauczycielom i prorokom ”
  “Słusznie prorok Izajasz powiedział o was, obłudnikach, jak jest napisane: Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci Mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi. Uchyliliście przykazanie Boże, a trzymacie się ludzkiej tradycji, “. I mówił do nich: “Umiecie dobrze uchylać przykazanie Boże, aby swoją tradycję zachować.”
  Ewangelia Św. Marka, 7 : 6 – 9
  Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą.
  Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami. Biada wam, przewodnicy ślepi, którzy mówicie: Kto by przysiągł na przybytek, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na złoto przybytku, ten jest związany przysięgą. Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, złoto czy przybytek, który uświęca złoto? Dalej: Kto by przysiągł na ołtarz, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na ofiarę, która jest na nim, ten jest związany przysięgą. Ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, ofiara czy ołtarz, który uświęca ofiarę? Kto więc przysięga na ołtarz, przysięga na niego i na wszystko, co na nim leży. A kto przysięga na przybytek, przysięga na niego i na Tego, który w nim mieszka. A kto przysięga na niebo, przysięga na tron Boży i na Tego, który na nim zasiada. Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać. Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda! Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są one zdzierstwa i niepowściągliwości. Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta. Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości. Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych, i mówicie: “Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie byliśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków”. Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków! Dopełnijcie i wy miary waszych przodków! Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle? Dlatego oto Ja posyłam do was proroków, mędrców i uczonych. Jednych z nich zabijecie i ukrzyżujecie; innych będziecie biczować w swych synagogach i przepędzać z miasta do miasta. Tak spadnie na was wszystka krew niewinna, przelana na ziemi, począwszy od krwi Abla sprawiedliwego aż do krwi Zachariasza, syna Barachiasza, którego zamordowaliście między przybytkiem a ołtarzem. Zaprawdę, powiadam wam: Przyjdzie to wszystko na to pokolenie. Ewangelia sw. Mateusza 23 :13 – 36
  PANIE KRZYSIU ! Lepiej Pan trzymaj się BOGA i JEGO BIBLII a wyjdzie to Panu na dobre tak jak mi i wielu innym , którzy byli marnotrawnymi synami a wrócili do stroskanego Ojca ! „ WRÓĆ SYNU WRÓĆ , OJCIEC CZEKA !!! „

 • Wpisz swoje imię
  3 sierpnia 2012 at 22:31 - Odpowiedz

  Póki na Wawelu Lech,
  Polskę będzie dręczył pech!
  Będą burze, będą deszcze.
  Tak ja mówię. Tak ja wieszczę.

  Będą wiatry, nawałnice,
  Huragany, gradobicie.
  Będzie powódź gdzieś na wschodzie,
  Podtopienia na zachodzie.

  Będą trąby, upał będzie,
  Słońce ziemię spali wszędzie.
  Wiatr połamie słupy, drzewa,
  Żaden ptaszek nie zaśpiewa.

  Wulkan jakiś się pojawi,
  Dzień słoneczny dymem zdławi.
  Zaś zwierzyna zginie w lesie
  I przez kraj się jęk poniesie.

  Zginą owce, krowy, woły,
  Wszystkie spalą się stodoły.
  Nic już ziemia nie urodzi
  I potomków nikt nie spłodzi.

  Ze 40 będzie zimą,
  Latem nie dasz rady z klimą.
  Ziemia się zatrzęsie też.
  Nie ma czasu. Więc się spiesz!

  Tak to będzie. Jasno widzę.
  Mówić o tym się nie wstydzę.
  Dalej, bracia, spieszmy się,
  Bo inaczej będzie źle!

  Chwytaj dłuta, chwytaj młoty,
  Bierz się zaraz do roboty!
  By zatrzymać kataklizmy,
  Ciut się poświęć dla Ojczyzny!

 • AKS
  30 lipca 2012 at 10:03 - Odpowiedz

  Rzucać “mięsem” łatwo! Pokaż, gdzie widzisz obłudę??? Gdzie jest kłamstwo? Potem podyskutujemy.

 • Polak
  30 lipca 2012 at 01:31 - Odpowiedz

  Szymczyk a ty dalej swoje… eh… szkoda nawet gadać jakim trzeba być obłudnym człowiekiem