Zobacz ilu pracowników UM w Grajewie dostało pieniężne nagrody

Można oderwać się od ziemi !

W Grajewie wielu mieszkańców ciężko pracuje, liczne grono nie licząc na jakąkolwiek gratyfikację od swego pracodawcy. Wielu zakłada, iż jego praca jest ważna, trudna i odpowiedzialna – godna nagrody, czy gratyfikacji tak słusznej, jak wysiłek w pracę włożony.  Można by komentować słuszność, celowość, zasadność, racjonalność.  Nie podejmę takiej polemiki.  Podejmują ją codziennie mieszkańcy Grajewa.

Poniżej przedstawię odpowiedź na zapytanie w sprawie nagród pracowników Urzędu Miasta Grajewo.

„Urząd Miasta Grajewo przedkłada informację o przyznanych nagrodach w IV kwartale 2012r.

– 12 pracowników otrzymało nagrody do wysokości 1.000,00zł brutto;

– 46 pracowników otrzymało nagrody do wysokości 3.000,00zł brutto;

– 5 pracowników otrzymało nagrody do wysokości 5.000,00zł brutto;

– 3 pracowników otrzymało nagrody powyżej 5.000,00zł brutto”.

Specyfika odpowiedzi wpisuję się w specyficzny język korespondencji UM; sformułowania brzmiące „do wysokości” są odpowiedzią bez odpowiedzi.  Za próbę kamuflażu (lub chęć ukrycia) realnej wartości nagród; a nawet chęć budowania takiego komunikatu, który nie „rozdrażni” mieszkańców uznaję zapis: „powyżej 5.000,00zł brutto”. To przekaz skandaliczny, ukrywający i manipulacyjny. Raczej bliski ulotce operatora sieci komórkowej sprzedającego pakiet internetowy z limitem do/od  niż odpowiedź administracji samorządu terytorialnego. Uważam taki komunikat za lekceważący.

W kolejnym zapytaniu (z dnia 25.02.2013r.) poprosiłem o doprecyzowanie odpowiedzi, wraz z podaniem górnych limitów. W piśmie z dnia 01.03.2013r. otrzymałem informację:

– Główny limit nagrody w przypadku 1 pracownika wyniósł 6.000,00zł brutto;

– Główny limit nagród w przypadku 2 pracowników wyniósł 8.000,00zł brutto.

W kontrze powyższego:

Minimalne wynagrodzenie od 1 stycznia: 1600,00zł brutto (netto:1.181,38 zł);

Czynsz mieszkania w Grajewie  o powierzchni 45m2: 440,00zł (i więcej !);

Stopa bezrobocia dla powiatu grajewskiego (styczeń 2013r.): 23,6%

8000,00 zł … i można oderwać się od ziemi !

http://tcebelinski.iregionalni.pl/

Przeczytaj również

Termomodernizacja budynku SP w Wierzbowie Gmina Grajewo informuje, iż do chwili obecnej zostały wykonane następujące prace związane z termomodernizacją budynku SP w Wierzbowie: - wymiana stol...
Odbiór drogi w Koszarówce „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja typu „Budowa lub modernizacja dróg ...
Szkolenie kierowców – konserwatorów sprzętu ... Zgodnie z przyjętym harmonogramem szkoleń na 2017 rok, w dniach od 04 do 12 listopada 2017 r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej...
22 komentarze

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
  • Wpisz swoje imię
    20 marca 2013 at 17:41 - Odpowiedz

    mamy 21 radnych co to po 1400 zarabiają a jednemu sie zazdrości

  • Irek
    19 marca 2013 at 12:38 - Odpowiedz

    Marek: nie kłam, sprawdziłem Cebeliński nie ma diety 1400!

  • Marek
    19 marca 2013 at 10:18 - Odpowiedz

    W kontrze powyższego:
    dieta pana Cebelińskiego – 1400 zł za dwa dni pracy.
    głosowanie za obniżką diety – przeciw
    najwyższe diety radnych w województwie.

    Nie rozpisujcie się za dużo gdybyście pracowali w UM i dostali byście taką nagrodę to by było wszystko ok .
    DOBRE !!!!

  • Wpisz swoje imię
    19 marca 2013 at 10:17 - Odpowiedz

    Czytajcie ze zrozumieniem. Nie chodzi o wszystkie nagrody, bo te są były i będą. Tutaj chodzi o te najwyższe !!!, bo chyba ktoś mocno przeholował.!!!

  • lira
    19 marca 2013 at 06:47 - Odpowiedz

    Nie ma co mieć “pretensji do garbatego, że ma proste dzieci”.
    Tu nie winien “sołtys”= Burmistrz a Wałęsa. To Wałęsa “rozwałesił” UB, SB, POlicję, Spec służby, Pokomuszych i inne gnidy Narodu Polskiego.
    To Oni dorwawszy się do władzy ustalili “zasady” by IM żyło sie lepiej a nie POspólstwu. To ONI ustalili gaże, diety, apanaże, nagrody, odprawy itp.
    Takie “13” , “14” to codziennośc w starostwie, wojewódzkich urzędach wszelakich służbach, POlicji, Strazy- Granicznej. więziennej, pozarnej, leśnej, gminnej, w Urzedach Marszałkowskich, W całym Rządzie Nierządzie, w Inspekcjach = Sanitarnych, weterynaryknych, w Wydziale Bezprawia= sędziowie , prokuratory, adwokatury, w służbie obrony= wojsko, specsłuzby, słuzbach wieziennych, Słuzbach Kontrolnych= NIK, wywiadu, donosu i roznosu. A tu czyta sie że mieszkańcy / ilu 2, 3 / zauważyli że w UM w Grajewie otrzymali ludzie pracy “nagrody”/
    Ludzie obudzcie sie.! To chory ustrój a nie wińcie za to “sołtysa” Grajewa.
    Czas puknąc sie we łby, /swoje/, a może nie tylko…

  • Kolega
    17 marca 2013 at 07:23 - Odpowiedz

    Tomaszu oby tak dalej, widzisz jak wzburzyłeś miasto? O to chodzi! Nie dajmy się zastraszyć. Twoi koledzy radni pogubili się nie mało, ale cóż siła jest w Tobie walcz.

  • Wpisz swoje imię
    16 marca 2013 at 06:22 - Odpowiedz

    czyli wina tylko jednego za zło tego świata a gdzie reszta??

  • Ciekawy
    15 marca 2013 at 16:00 - Odpowiedz

    A którzy pracownicy dostali po 8 tysięcy? czym się dla Grajewa zasłużyli?

  • hej 2
    15 marca 2013 at 15:56 - Odpowiedz

    a ja zagłosuję

  • hej
    15 marca 2013 at 14:41 - Odpowiedz

    Panie Cebeliński a Pan ile bierze??? głosował Pan przeciw obniżeniu diet dla radnych, pamiętamy i przy głosowaniu na następną kadencję nie zapomnimy…

  • drupi
    15 marca 2013 at 10:00 - Odpowiedz

    W kontrze powyższego:
    dieta pana Cebelińskiego – 1400 zł za dwa dni pracy.
    głosowanie za obniżką diety – przeciw
    najwyższe diety radnych w województwie.

  • Józek 2
    15 marca 2013 at 08:41 - Odpowiedz

    to są nagrody poza trzynastkami

  • Józek
    15 marca 2013 at 08:17 - Odpowiedz

    To są 13-stki, które póki co w budżetówce są wypłacane co roku, czemu w ogóle miał służyć ten artykuł?

  • KULKA
    15 marca 2013 at 07:58 - Odpowiedz

    GRATULACJE PRZEŁOŻONEMU, KTÓRY DOCENIA PRACE INNYCH SZKODA TYLKO ,ŻE MIESZKAŃCY I RADNI NIE DOCENIAJĄ PRACY URZĘDNIKÓW SZCZEGÓLNIE TYCH , KTÓRZY PRACUJĄ Z INTERESANTEM.POZDRAWIAM

  • zainteresowany
    14 marca 2013 at 23:48 - Odpowiedz

    A czy Pan Tomasz C. nie dostaje nagrody rocznej oprocz 13-tki, w postaci tzw. 14-tki? Wiec jego tez powinnismy sie o to zapytac, niech nie osadzi innych ze zostaja nagrodzeni za prace ktora wykonuja.

  • !!!!
    14 marca 2013 at 14:59 - Odpowiedz

    i wiemy skąd dług miasta, za rok DWADZIEŚCIA MILIONÓW i ostatni gasi światło, jak nie odetną wcześniej :/

  • krzychu
    14 marca 2013 at 14:39 - Odpowiedz

    A ty tomcio c. nie dostajesz nagród żadnych w szkole? choćby 13-nastek? nie pajacuj

  • bogna
    14 marca 2013 at 14:18 - Odpowiedz

    i komu bieda?

  • rodzina
    14 marca 2013 at 13:35 - Odpowiedz

    co oni wiedzą jak się zyje, jak się walczy o jutro, jak brakuje! oderwali się od życia i spraw prostego człowieka, już dawno władza jest dla siebie i mysli tylko o sobie co to znaczy 8000, wasze życie i nasze życie.

  • Eye of the beholder
    14 marca 2013 at 11:41 - Odpowiedz

    Można się oderwać… szczególnie jak za taką sumę zioła nakupić

  • Piotrek
    14 marca 2013 at 09:54 - Odpowiedz

    Gratuluję nagrody

  • Wpisz swoje imię
    14 marca 2013 at 09:33 - Odpowiedz

    NA P O H Y B E L !!!