Zobacz ile będzie kosztował basen w Grajewie

Już w najbliższy poniedziałek (7.05.2012r.) odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Tym razem rajcy będą uchwalać Wieloletnią Prognozę Finansowa na lata 2012-2022 i zmianę w budżecie Miast Grajewo na 2012 r.

Zmianom w budżecie miasta winien jest basen. Po raz kolejny Burmistrz będzie składał wniosek o dofinansowanie w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, Priorytet III, „Rozwój turystyki i kultury”, Działanie 3.1 „Rozwój atrakcyjności turystycznej regionu”.

 

 

Ile będzie kosztował basen?

15 497 000 zł tyle ma kosztować grajewski basen w tym 9 298 200 zł pokryje Unia Europejska natomiast 6 198 800 zł to wkład własny miasta.

 

Rocznie planowany koszt utrzymania basenu szacowany jest na sumę  około 1 117 500 zł, roczny wpływ z odpłatnego korzystania z obiektu liczy się w kwocie 619 700 zł.

 

Planowany termin budowy basenu to lata 2013-2014

 

Przeczytaj również

Uroczyste otwarcie terenu turystyczno – wypo... 18 października br. w miejscowości Toczyłowo odbyło się oficjalne otwarcie terenu turystyczno – wypoczynkowego. W otwarciu uczestniczyli mieszkańcy mi...
Kazimierz Gwiazdowski zastępcą przewodniczącego se... Poseł Kazimierz Gwiazdowski został wybrany w czwartek 12 października na zastępcę przewodniczącego sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To jedyny...
Zbiórka krwi   W najbliższą środę 18 października 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej organizuje akcję oddawania krwi. Jednym z celów zbiórki krwi jest pomo...
GMINA I ORGANIZACJE POZARZĄDOWE Informacja o realizacji projektu „Krok do pracy! - kompleksowe wsparcie społeczno - zawodowe”. Zasada pomocniczości oraz wynikające z ustaw kompete...
10 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
  • AKS
    6 maja 2012 at 12:39 - Odpowiedz

    Nigdy nie zmieniam swoich poglądów! Od wielu, wielu lat mówię to samo. Pomysł z basenem istnieje odkąd pamiętam (a dużo pamiętam). Zawsze byłem za budową. Czy “wszystko” mi się podoba – NIE! TA WŁADZA NIE MA – mandatu moralnego. To bardzo deprecjonuje odbiór społeczny ich “rządzenia”. Nie wolno jednak sprzeciwiać się jeśli coś dobrego chcą zrobić!

  • ja
    6 maja 2012 at 10:15 - Odpowiedz

    Jeżeli basen to sztandar, to wysokie bezrobocie jest czym w naszym mieście??? Chluba narodową!!

  • do Ak
    6 maja 2012 at 09:48 - Odpowiedz

    A Pan Panie Szymczak front zmienił teraz wszystko się Panu podoba? Faktycznie baseny to standardy w miastach ale standardy w ich zadłużaniu

  • AK Szymczak
    6 maja 2012 at 08:19 - Odpowiedz

    Szanowni dyskutanci! Dziś basen nie jest już żadnym luksusem. Podobno nawet Mońki mają dwa. Dziś miasto bez basenu to jakiś ewenement, to jakiś skansen. Wiadomo, ze nie jest dochodowy, ale daje coś o wiele więcej. Daje zdrowe ciała naszym pociechom. Ja rozumiem lokalną politykę, ze muszą być mądre priorytety (dobre warunki dla inwestorów -strefa ekonomiczna, integralny rozwój tej społeczności), ale gdyby to nam wyszło, to tylko chwała – młodemu. Wszyscy startujący od kilku kadencji chcieli budować basen (nasz komitet też). Ja bym nawet wydał więcej na naprawdę nowoczesny (by za parę lat nie był “przestarzały”). To dziś wręcz konieczność cywilizacyjna. Na przyszłość naszym włodarzom, nie róbcie czegoś tak wielkiego bez woli większości! Gdyby takie referendum lokalne odbyło się, ja głosowałbym na tak.

  • Lek.med
    5 maja 2012 at 17:59 - Odpowiedz

    chore pomysły i chore argumenty, inni mają to i Grajewo mieć musi. Drogi krzywe, dziura obok dziury, chodniki jak w kraju trzeciego świata, pas asfaltu zamiast chodnika, kanalizacja dochodzi do części miasta, część ulic bez światła, parki jak obraz nędzy, 23% bezrobocia, sklepy z tanią odzieżą – ale BASEN….BASEN, BASEN…. chore!

  • Wpisz swoje imię
    5 maja 2012 at 12:19 - Odpowiedz

    Ludzie małej wyobraźni. Zapytajcie władze Moniek bądź Kolna jakie straty przynosi im basen. Nie porównujcie się do Ełku do którego jest wam bardzo daleko. przestańcie z naszych podatków leczyć kompleksy burmistrza.

  • podatnik
    5 maja 2012 at 09:23 - Odpowiedz

    Wituś z tą oświatą to chyba deko przesadziłeś co Taka bieda nauczycielom rozpuszczonym przez poprzednika? Nie przesadzaj chłopie. Basen musi byc wszystkie miasta powiatowe w naszym województwie mają my tez chcemy dla naszych dzieci Inne miasta nie płacza tak nad tym basenem a u nas wieczny bek!

  • mieszkanka
    5 maja 2012 at 09:05 - Odpowiedz

    Panie Burmistrzu i Drodzy Rajcy. Po co chcecie stawiać nam na siłę ten basen? my mieszkańcu go nie chcemy!! tego mini pola golfowego co go burmistrz ma w planach tez. Kolejny chory pomysł i pewnie też sobie pod domem go wybuduje bo po co ma daleko chodzić. Pomyśl Pan o ściągnięciu inwestora ktory będzie chciał dać ludziom prace bo bez pracy to nikt na basen chodzić nie bedzie bo nie będzie go na niego stać. Ale znamy Pana już i wiem że błędy to pana specjalność z uporem maniaka chciał Pan łączenia szkół to je połączył i teraz z basenem będzie podobnie. Bo łatwo to się wydaje cudze pieniadze nie swoje.

  • Tadek
    5 maja 2012 at 06:28 - Odpowiedz

    Szanowi Radni i Szanowny Burmistrzu wracajcie z chmur! Tu ludzie nie maja chleba! Nie kazdy jezdzi superbem. Oderwał się jeden z drugim od ziemi. Ale jak spadnie to zaboli!

  • witek
    4 maja 2012 at 22:34 - Odpowiedz

    Basen był jest i będzie kiełbasą wyborcza nie jeden chciał już go budować, i nikomu się to nie udało. Widocznie nasz burmistrz poczuł się “małym rycerzem” i zamiast szabelka wojować będzie basenem. czy mu to wyjdzie? oby nie. Grajewo potrzebuje innych inwestycji. Drogi w opłakanym stanie, brak miejsc pracy, centrum miasta wizytówką wstyd nazwać, oszczędności na oswiecie można by tak wymieniać to bo lista jest długa i wydawać się może że końca nie posiada. Roczny koszt wpływów z odpłatnego korzystania to 619 700 zł wychodzi na to że jesli bilet będzie po 10 zł bo za mniej nie będzie się opłacało nasz basen będzie musiało odziedzicz 619 70 osób. Przy takiej liczbie biednych emerytów (bo ci z rentą sybiracka juz powoli się wykruszają) nie ma co liczyć na taka ilość odwiedzin. Wiec zapewne p. burmistrz liczy na to ze szkoły będą płacić za lekcje wf na basenie.
    Chyba raczej warto przemyśleć ten ruch zanim wyda się publiczne pieniadze bo juz jeden błąd Pan popełnił łącząc szkoły teraz czekajmy tylko na zwolnienia nauczycieli.