Zebrali 7,5 tysiąca złotych

W pierwszym dniu udział w kweście wzięło 19 osób. Wśród nich radni Miasta Grajewo: pan Antoni Chrostowski i Waldemar Wieczorek, prezes PEC w Grajewie Pan Grzegorz Purwin, Pani dyrektor Barbara Ciszewska, pan Zbigniew Sulima, kierownik MOSiR pan  Przemysław Dąbkowski.

Wiele zaangażowania w pomoc włożyły panie wolontariuszki: Maria Jasionowska i Grażyna Ramotowska a szczególnie pani Anna Niedźwiedzka, która pracowała w obu dniach trwania Kwesty.

Pomogły nam też osoby zaproszone do wspólnego kwestowania. Pierwszy dzień zakończyliśmy bilansem w kwocie 1867,86 pln.

Drugi dzień dzięki ogromnej wytrwałości kwestujących członków stowarzyszenia i osób zaproszonych do udziału w niej (18 osób) uzbieraliśmy 5 706,32 pln. Ofiarność grajewian i osób przyjezdnych odwiedzających groby swych bliskich pozwoliła na zebranie w sumie 7 574,18 pln oraz 20 eurocentów i pół dolara amerykańskiego. To jeszcze nie koniec dobrych informacji, ale o nich po dokonaniu dokładnych obliczeń i podsumowań.

Stowarzyszenie Lepsze Grajewo Serdecznie dziękuje za zaufanie i pieniądze wszystkim ofiarodawcom i Burmistrzowi Adamowi Kiełczewskiemu, od którego wyszła ta inicjatywa i który czynnie wsparł nas w realizacji tego zamierzenia. Postaramy się nie zawieść nadziei Państwa i wywiązać z deklaracji składanych przy zbieraniu datków. Zarząd Stowarzyszenia Lepsze Grajewo.

Przeczytaj również

Grajewianie przełamali się opłatkiem. Za nami wigi... Dziś na placu obok kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej odbyła się pierwsza Wigilia Miejska na otwartej przestrzeni połączona z Jarmarkiem Świątecznym...
Centrum Integracji Społecznej – Grajewskie C... Centrum Integracji Społecznej we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej od stycznia 2017r. w imieniu Miasta Grajewo realizuje projekt pt. G...
Spotkanie Burmistrza z mediami https://www.youtube.com/watch?v=EjAozOvc1JA&feature=youtu.be
6 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Głos
  3 listopada 2012 at 10:58 - Odpowiedz

  DO JASNEJ CHOLERY – uspokójcie się bo na prawdę kurwicy można dostać nie tylko nerwicy patrząc co wypisujecie na tym a i na innych portalach ( eG ) a i po mieście co niektórzy strzępią języki , tylko jak komu dowalić , komu jaką kłodę albo świnie podłożyć . Nie dziwmy się tym pajacom w Warszawie , którzy w takich sprawach nie znają ludzkiego umiaru i wstydu ! Czy u nas w tak niewielkim miasteczku tak samo musi być , żeby jeden na drugiego warczał jak pies na psa ? Czy nie stać nas na odrobinę szacunku i zwykłej ludzkiej przyjaźni ; nie mówiąc już o chrześcijańskiej miłości ? Zdaje się , że w 98 % jesteśmy tutaj katolikami – BRAĆMI I SIOSTRAMI a skaczemy sobie do ryjów jak za epoki kamienia łupanego ? Co o nas pomyślą i już mówią inni z innych wiar ; i z innych miejscowości ? WSTYD I HAŃBA żeby w nas było tyle podłości , chamstwa ,nienawiści , szczucia jeden na drugiego etc. etc. Szkoda , że Ci co na ich grobach robimy politykę nie mogą do nas przemówić bo może wtedy poszlibyśmy po rozum do głowy ! Jeśli Wam nie pasuje 2 Komitety Kwest-owe czy jak to nazwać to stwórzmy 2 w 1 ! Niech to będzie 1 grupa wybrana z tych 2 . A my im pomóżmy a kto nie chce to niech zamknie swój niewyparzony pysk i zamilknie na wieki ! W ten sposób nie będzie przeszkadzał a jednocześnie pomoże tym co chcą pracować dla tej przecież jednej jedynej nekropolii a także w innych sprawach dla dobra ogółu ! DLATEGO UMIŁOWANI BRACIE ORAZ UKOCHANE SIOSTRY GRAJEWIANY PROSZĘ ; BŁAGAM !!! ZAKOŃCZMY JUŻ NASZĄ LOKALNĄ WOJNĘ POLKO – POLSKĄ !!! BO TAK DALEJ NIE DA SIĘ JUŻ NORMALNIE ŻYĆ !!! ZACHOWAJMY UMIAR , SPOKÓJ I CISZĘ POLITYCZNĄ PRZYNAJMNIEJ W SPRAWACH NAM WSPÓLNYCH ORAZ DOTYCZĄCYCH NASZYCH BLISKICH , KTÓRZY OD NAS ODESZLI ! PAMIĘTAJMY O NICH ORAZ „ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI TAK SZYBKO ODCHODZĄ !!! „ P/s. Jeśli kogoś obraziłem , to tym razem nie przepraszam ale stwierdzam i bardzo dobrze ! Pisze to wszędzie , gdzie tylko się da , może to wreszcie dotrze do wszelkiej maści mącicieli wiecznie niezadowolonych ze wszystkich i ze wszystkiego ! Jeśli ci nasze Ukochane Grajewo nie na rączkę to wypierdalaj się z stąd , gdzie indziej wodę mącić bo tu ludzie chcą wreszcie żyć jak ludzie !!! ZROZUMIANO !!!

 • Głos
  2 listopada 2012 at 19:12 - Odpowiedz

  Z CAŁĄ STANOWCZOŚCIĄ POPIERAM WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW GRAJEWA I OKOLIC , KTÓRZY PONAD WYMIAREM PARTYJNYM ORAZ ZWYKŁEJ PYSKÓWKI NIC NIE GRANICZĄCEJ Z OBŁUDĄ I CHAMSTWEM , CHCĄ I ROBIĄ COŚ POŻYTECZNEGO DLA NASZEJ MAŁEJ OJCZYZNY – DLA NASZEGO WSPÓLNEGO DOBRA , KTÓRE DUMNIE NAZYWA SIĘ GRAJEWO ! Do tego wspólnego dobra należał , należy i będzie należał nasz cmentarz !!! Bardzo dużo jest do zrobienia na naszym cmentarzu a w przyszłości na naszym wspólnym miejscem odpoczynku po mozole ziemskim ! Powinny takie kwesty być organizowane nie tylko w tym okresie ale i stale ! Nie tylko poza lecz również w naszych świątyniach ! Wiadomo , czasy są takie a nie inne dlatego godna pochwały jest postawa Pana Niebrzydowskiego ! Będzie zapewne takich inicjatyw więcej ale najpierw Komitety Kwestujące niech pokażą , że nie zawiedli naszego zaufania , że te nasze często ( jak w moim przypadku ) wdowie grosze nie poszły na marne ! Tylko proszę , błagam nie przenoście tam polityki , nie róbcie kampanii wyborczej na grobach naszych bliskich ! Nie uczmy się tego od góry bo oni robią takową nawet na ofiarach narodowej tragedii Smoleńskiej ! PROSZĘ ; BŁAGAM !!! ZAKOŃCZMY JUŻ NASZĄ LOKALNĄ WOJNĘ POLKO – POLSKĄ !!!BO TAK DALEJ NIE DA SIĘ JUŻ NORMALNIE ŻYĆ !!! Zachowajmy umiar , spokój i ciszę polityczną przynajmniej w sprawach nam wspólnych i dotyczących naszych bliskich , którzy od nas odeszli ! PAMIĘTAJMY O NICH ORAZ „ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI TAK SZYBKO ODCHODZĄ !!! „

 • koleżanka
  2 listopada 2012 at 18:54 - Odpowiedz

  Pani Aniu i jak tam samopoczucie, jakiś kacyk moralny jest?

 • zaskoczony
  2 listopada 2012 at 15:42 - Odpowiedz

  o Pani Ania N. w układzie LG? no to posada w szkole zapewniona na stale

 • dede
  2 listopada 2012 at 13:27 - Odpowiedz

  Czemu nie może, a to jakiś wyścig? Oba cele są słuszne i pożyteczne.

 • Wpisz swoje imię
  2 listopada 2012 at 12:49 - Odpowiedz

  to teraz komitet nie moze zebac mniej