Zdarzenia drogowe na drogach powiatu

1 sierpnia 2017 r. o godzinie 11:16 grajewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o zderzeniu 2 samochodów osobowych na drodze krajowej nr 61 w okolicach skrzyżowania do miejscowości Boczki-Świdrowo gm. Grajewo.

Na miejscu zdarzenia ustalono, że samochód osobowy Audi A6 w wyniku nieprawidłowego manewru wyprzedzania zderzył się z samochodem osobowym marki Toyota Sienna. Na szczęście w wyniku zderzenia pojazdów nikt nie został poszkodowany, natomiast uszkodzone samochody zjechały do rowów po obu stronach drogi krajowej nr 61.
Działania zastępu Państwowej Straży Pożarnej polegały na oznakowaniu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu pozostałości powypadkowych, które stwarzały zagrożenie w ruchu.

2 sierpnia 2017 r. o godzinie 00:12 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie otrzymał informację w postaci formatki z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Białymstoku o wypadku samochodowym na trasie Ciemnoszyje – Osowiec (fragment drogi krajowej nr 65). Z treści formatki wynikało, że w odległości 100 metrów od skrzyżowania drogi krajowej nr 65 z drogą powiatową prowadzącą do miejscowości Białogrądy jadąc od strony Grajewa samochód osobowy marki BMW 3 znajduje się w przydrożnym rowie, a wewnątrz pojazdu uwięzieni są ludzie.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej i dokonaniu rozpoznania wstępnego kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że we wraku samochodu osobowego marki BMW 3 znajduje się poszkodowany półprzytomny mężczyzna bez widocznych obrażeń zewnętrznych. Rozerwany na pół samochodowy znajdował się poza pasem drogowym w pobliskim lesie, natomiast jego elementy rozrzucone były w promieniu około 400 metrów.

Równocześnie z działaniami polegającymi na zabezpieczeniu, oznakowaniu i oświetleniu terenu akcji strażacy przystąpili do ewakuacji rannego mężczyzny z rozbitego pojazdu w celu przekazania zespołowi ratownictwa medycznego. W rozmowie ze strażakami poszkodowany mężczyzna twierdził, że jechał sam, po czym po chwili dodał, że jechał z 2 innymi osobami. W związku z powyższym strażacy przeszukali teren w promieniu kilkuset metrów pod kątem odnalezienia innych osób. Poszukiwania przyniosły wynik negatywny.
W celu wykonania oględzin i niezbędnych czynności mających na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia podjęto decyzję o całkowitym wstrzymaniu ruchu pojazdów w obrębie miejsca prowadzonych działań. Z chwilą zakończenia czynności przez funkcjonariuszy grupy operacyjno-dochodzeniowej Komendy Powiatowej Policji w Grajewie usunięto pozostałości powypadkowe stwarzające zagrożenie i wznowiono ruch drogowy w obu kierunkach.
Działania ratownicze trwające ponad 4 godziny prowadziły 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej
z Grajewa oraz zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Ciemnoszyj – łącznie 11 strażaków.

Zastępca Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie
st. kpt. Arkadiusz Lichota

Przeczytaj również

Muzeum Mleka w międzynarodowym konkursie Muzeum Mleka w Grajewie zakwalifikowało się do finału międzynarodowego konkursu AV Awards. Obiekt znalazł się w finałowej ósemce w kategorii „Entertai...
Warto rozmawiać, czyli cykl spotkań z Burmistrzem... Burmistrz Grajewa rozpoczął serię spotkań z mieszkańcami. Tym razem wraz z Radną, Haliną Muryjas - Rząsą wysłuchał mieszkańców ulic należących do 21 o...
Sesja Rady Gminy Grajewo Uprzejmie informuję, że zwołuję na dzień 18 sierpnia b.r. /piątek/ na godzinę 12⁰⁰ XXXI sesję Rady Gminy Grajewo, która odbędzie się w sali konferency...
Spotkanie z Burmistrzem w okręgu nr 21 – Zap... Rusza kolejny cykl spotkań Burmistrza Miasta Grajewo Dariusza Latarowskiego z mieszkańcami. Spotkania rozpoczną się już od 14 sierpnia (poniedziałek)....

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge