Z PUSTEGO I SALOMON NIE NALEJE

MOI DRODZY ! Ostatnimi czasy bardzo wiele mówi się o planowanych inwestycjach w naszym miasteczku ; przeważnie o inwestycjach typowo rozrywkowych ! Pozwólcie , że i ja jako mieszkaniec mego ? sorki naszego ukochanego Grajewa zabiorę głos w tej sprawie ! Zastrzegam , że macie ? jak zawsze ? pełne prawo mnie zbesztać , wyzwać i nie zgodzić się ze mną ! Jestem takim samym jak Wy omylnym człowiekiem ! Niektórzy z Was piszą na naszych Szanownych Portalach a wręcz żądają basenu , muzeum mleka , kortu tenisowego , parku rozrywki i wypoczynku itd. , itp. !

Tak – to potrzebne ale czy nas na to w tej chwili stać ? Czy nie lepiej te wygórowane ?żądania ? zamienić na INWESTYCJE W CZŁOWIEKA ; w polepszenie ludzkiego życia – szczególnie tych osób i rodzin , które żyją bardzo przeciętnie lub są pod kreską minimum ludzkiego ? Czy nie należy stworzyć najpierw tyle miejsc pracy ile ich brakuje ? A przy tym jakiś z prawdziwego zdarzenia zakład pracy chronionej dla osób ze stopniem niepełnosprawności ; dla kobiet w ciąży a także dla osób starszych ! Przy tym pamiętajmy także o tych , którzy są na głodowych rentach i emeryturach oraz na tzw. poborach śmieciowych ! Pamiętajmy także o młodych , którzy ? dezerterują ? z naszego miasteczko za chlebem !

Nie oczekujmy i nie wymyślajmy tego co jest w ogóle tak naprawdę w tej chwili do szczęścia nam nie potrzebne oraz nie możliwe do wykonania lub będzie w przyszłości służyć tylko garstce ludzi albo będzie stało jako pustostan ; jako skarbonka bez dna nie przynosząca żadnych zysków lecz same straty ! Jak widać, że nasi włodarze , jak mogą tak starają się ? może nie zawsze po naszej myśli ! Pamiętajmy , że każda władza ? w tym i nasza składa się tylko z omylnych ludzi ! ? Z pustego i Salomon nie naleje !!!  .

Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim jednoczenie dogodził ! .Są młodzi wiekiem i stażem włodarzenia ! Dajmy im szansę na pokazanie się z tej dobrej strony ! Jeśli nie chcemy pomóc to przynajmniej nie przeszkadzajmy im  przecież przez nas wybranym ! A jak nie spełnią do końca naszych oczekiwań to przecież władza nie została im przypisana na wieczność i nie jest sprawą dziedziczną ! Będą następne wybory a póki co ; gońmy od siebie wszelkiej maści uzdrowicieli, mącicieli i wszechwiedzących mędrców oraz wieszczów sennych a także uzurpatorskich proroków !

Oni nawet chyba nie wiedzą , że głosząc swoje ambicjonalne i poparte własną ślepą oraz synchronicznie chorą pożądliwością tezy i hipotezy nie tylko władzy szkodzą i przeszkadzają ale także nam wszystkim i samym sobie !

Nie bronię naszych Grajewskich włodarzy ale dajmy im czas a może będzie lepiej !!! Nie kładźmy im kłód i świń pod nogi ! Będziemy na nich tylko psocić to w ogóle zniechęcą się do pracy dla ogólnego naszego dobra . Starajmy się dostrzec nawet najmniejsze dobro w ich pracy ! A jeśli nie spełnią naszych oczekiwań to spotkajmy się wszyscy przy następnych wyborach i ZAGŁOSUJMY na tych , co na prawdę zasługują na nasze zaufanie !

Niech idą wszyscy a nie tylko nieliczni a później ci co nie byli , według mnie najwięcej mają do powiedzenia ! Najlepiej jest co nie którym z nas swoją obłudną gadką wszystko i wszystkich wokół krytykować ! Ciekawi mnie co byśmy my zrobili na miejscu naszych włodarzy ? Czy byśmy zrobili dobrze dla dobra ogólnego czy raczej sami dla siebie oraz dla naszych rodzin i kolesiów ( mordo ty moja )  !!!

Najwygodniej , najlepiej oraz najprościej jest nam widzieć i krytykować a także szmacić wszystko i wszystkich – w tym naszych włodarzy a także przeciwników politycznych ! A czy ja ; czy Ty ( wy ) tak na prawdę jesteśmy tacy święci i nie do podważenia z naszą przeszłością , teraźniejszością i wizją przyszłości  Czyjej  Ogółu czy naszej ? Oto są pytania , na które każdy z nas z ręką na sercu oraz z rachunkiem sumienia powinien bardzo szczerze sam sobie odpowiedzieć !!! Trzeba najpierw spojrzeć za kołnierz własnego kożucha i z niego powyciągać wszelkie robactwo a dopiero później i to w duchu chrześcijańskim wykazywać i ? walczyć ? z błędami innych ! Jeśli mówimy , że nie mamy sobie nic do zarzucenia bo jesteśmy święci to jesteśmy kłamcami i o wiele większymi obłudnikami i grzesznikami od tych , których tak zajadle i zawzięcie krytykujemy !!! Chroń Panie Boże naszą małą Ojczyznę lokalną

Grajewo oraz całą naszą ukochaną Rzeczpospolitą przed wszystkimi , którzy zamienili lub różnymi sposobami chcą zamienić dobro Ojczyźniane i Boże w swoje chore , egoistyczne dążenia , cele i aspiracje oraz chcą to wszystko zamienić w swój prywatny folwark pańszczyźniany a nas w niewolników !!! Amen !!! …

P/s . Powtórzę ? jeśli ktoś nie chce pomóc to przynajmniej niech nie przeszkadza a do władz ? Panowie do ostrej roboty bo następne wybory tuż tuż ! Pozdrawiam !!! Z BOGIEM !!! Lech Redyk

Przeczytaj również

Kolejne metry alejek W dniach 31.10.-01.11.2017 roku odbyła się szósta edycja kwesty na cmentarzu komunalnym i parafialnym w Grajewie, którą zorganizowało Stowarzyszenie L...
LI Sesja Rady Miasta Grajewo Uprzejmie informuję, że dnia 23 maja 2018 r. (środa) o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Grajewo przy ul. Strażackiej 6a odbędzie się L...
Kandydaci do WOT sprawdzą samych siebie   W najbliższy piątek rozpoczyna się siódme szkolenie podstawowe ochotników do służby w 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jego zwieńc...
7 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Lech Redyk
  26 maja 2013 at 10:38 - Odpowiedz

  SORKI – Niektórzy z Was zapewne napiszą – „ŻG – kj – o jakiej biedzie mówimy, ludzi na alkohol wydają miliony – czy to jest w życiu człowieka najważniejsze. Kto jest uczciwy i pracowity to pracę zawsze znajdzie.” Co do picia alkoholu to jest lekka przesada , że tak piją ! Jeszcze kilka lat temu w zwykły dzień można było pijących zobaczyć niemal na każdym kroku ! A w święta , lub Sylwka albo Nowy Rok wieczorem gdy wracałem od rodziców to było strach wracać a droga była zabrudzona szkłem od butelek i torsjami ! Ostatnio gdy wracaliśmy – o dziwo – było cicho , spokojnie i czysto ! Tak sobie myślałem i myślę – albo zmądrzeliśmy albo nam alkohol szkodzi , że nie pijemy albo ( sorki ) zdziadziawszy na tyle , że na niego nas nie stać ! Ale raczej to ostatnie ! Nie każ mi iść na Plagę lub do parku pod pomnik bo przez 3 lata tam mieszkałem i to samo zaobserwowałem ! Społeczność przeciętnego obywatela w bardzo wielu dziedzinach życia jest o wiele biedniejsza niż za PRL u ! Wiele przeciętnych ludzi z tęsknoty oraz z nostalgią mówi wprost „ Wróć komuno „ . To nie znaczy, że pochwalam tamten ustrój , który bardzo wielu prawdziwych Synów i Córek Narodu Polskiego pozbawił zdrowia i życia ! Co do pracy to trochę masz racji ! Ale jaka to praca i płaca i to nie dla wszystkich !! Mam zawsze jednak szczerą nadzieję , że w końcu dojrzejemy do ludzkiego opamiętania i Polska stanie się Krainą miodem i mlekiem oraz praworządnością i ogólnym dobrobytem płynącą !!! Ale zanim to nastąpi może być jeszcze gorzej niż jest – nawet u nas w Grajewie ! …„ Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że znane są już wyniki przetargu na wywóz odpadów w Grajewie. Miasto wyłoniło już zwycięzce przetargu. I chyba nikogo nie zaskoczymy jak napiszemy, że tą firmą jest firma z Ełku. Czy nasz grajewski PUK już za chwile będzie borykał się z problemami? Czy pracownicy utrzymają swoje posady?Zastanawiający jest tylko fakt, że tworzy się w naszym mieście klastry przemysłowe, a jednocześnie w tak łatwy sposób pozbawia się pracy grajewian” Wiadomości . Jaka firma zajmie się wywozem śmieci w Grajewie ? Dodano :maj 22, 2013 ” tyle ten Portal iR …Na dobrą sprawę to powinniśmy swoje śmieci oraz smrody sami wywozić tzn. nasza rodzima firma Grajewska PUK a nie „ obca „ ! Rozumiem takie przepisy – wolny rynek ! Do kitu z takimi przepisami , gdy dajemy zarobić innym doprowadzając do powiększenia u nas bezrobocia a tym samym do zubożenia naszego społeczeństwa ! Co będzie gdy z braku pracy padnie PUK ? Powiększy się i tak już za duża armia bezrobotnych w skali Grajewa a tym samym naszej Ojczyzny ! Czy taki przykład to jednostkowy rodzynek ? Raczej nie ! Tak jest od początku tzw. transformacji ! Popadały wielkie zakłady pracy – fabryki , stocznie , PGRy itd. , itp. by ktoś za granicą oraz wewnętrzne elity mogły się naszym kosztem bogacić ! Na Forum G24 padło zasadnicze pytanie „ Kto w Grajewie teraz rządzi ?” Bardzo łatwo domyśleć się po wniosku , że nawet do końca nie możemy własnymi śmieciami i smrodami rządzić !!! Wszędzie tylko EŁK i EŁK !!! Ja już dostaje większego ….. niż mam i szkoda słów , zdrowia i nerwów – tym razem to naprawdę coś nie tak – czy oni tam w Ełku nie mają już nic do roboty i własnych śmieci , brudów oraz smrodów ! Nie jestem rasistą ale to już do przesady !!!A w Polsce kto tak naprawdę rządzi ? Śmiem twierdzić , że nie my Polacy !!! Specjalnie tworzy się takie przepisy i ustawy aby zrujnować naszą gospodarkę i wprowadzić obcy kapitał ! Nie długo Polska stanie się tylko rynkiem zbytu i dużym supermarketem dla UE itd. Trzeba zadać newralgiczne pytanie – jak na długo ? Kto i za co będzie tam kupował jeśli do końca rozwali się nasze wszystkie zakłady a pozostałe przejmie obcy kapitał ! Będziemy tam tyrać za michę zupy abyśmy na drugi dzień mieli siłę przyjść do roboty ! Kamienice także będą ich a nasze piwnice lub ulice albo miejsca pod mostem ! Może być tak – i na to zanosi się , że przeciętnego Polaka nie będzie stać nawet na zapłacenie czynszu w piwnicy ! Czy chcecie tego ? Ja nie ! PRZENIGDY !!! ” QUO VADIS PREZYDENCIE , PREMIERZE , RZĄDZIE , SEJMIE ,SENACIE ? QUO VADIS NIŻSZEJ RANGI WŁODARZE ? QUO VADIS MOJA ( NASZA ) UKOCHANA OJCZYZNO ???

 • Lech Redyk
  26 maja 2013 at 10:33 - Odpowiedz

  Niektórzy z Was zapewne napiszą – <<>> Co do picia alkoholu to jest lekka przesada , że tak piją ! Jeszcze kilka lat temu w zwykły dzień można było pijących zobaczyć niemal na każdym kroku ! A w święta , lub Sylwka albo Nowy Rok wieczorem gdy wracałem od rodziców to było strach wracać a droga była zabrudzona szkłem od butelek i torsjami ! Ostatnio gdy wracaliśmy – o dziwo – było cicho , spokojnie i czysto ! Tak sobie myślałem i myślę – albo zmądrzeliśmy albo nam alkohol szkodzi , że nie pijemy albo ( sorki ) zdziadziawszy na tyle , że na niego nas nie stać ! Ale raczej to ostatnie ! Nie każ mi iść na Plagę lub do parku pod pomnik bo przez 3 lata tam mieszkałem i to samo zaobserwowałem ! Społeczność przeciętnego obywatela w bardzo wielu dziedzinach życia jest o wiele biedniejsza niż za PRL u ! Wiele przeciętnych ludzi z tęsknoty oraz z nostalgią mówi wprost „ Wróć komuno „ . To nie znaczy, że pochwalam tamten ustrój , który bardzo wielu prawdziwych Synów i Córek Narodu Polskiego pozbawił zdrowia i życia ! Co do pracy to trochę masz racji ! Ale jaka to praca i płaca i to nie dla wszystkich !! Mam zawsze jednak szczerą nadzieję , że w końcu dojrzejemy do ludzkiego opamiętania i Polska stanie się Krainą miodem i mlekiem oraz praworządnością i ogólnym dobrobytem płynącą !!! Ale zanim to nastąpi może być jeszcze gorzej niż jest – nawet u nas w Grajewie ! …<<>> Na dobrą sprawę to powinniśmy swoje śmieci oraz smrody sami wywozić tzn. nasza rodzima firma Grajewska PUK a nie „ obca „ ! Rozumiem takie przepisy – wolny rynek ! Do kitu z takimi przepisami , gdy dajemy zarobić innym doprowadzając do powiększenia u nas bezrobocia a tym samym do zubożenia naszego społeczeństwa ! Co będzie gdy z braku pracy padnie PUK ? Powiększy się i tak już za duża armia bezrobotnych w skali Grajewa a tym samym naszej Ojczyzny ! Czy taki przykład to jednostkowy rodzynek ? Raczej nie ! Tak jest od początku tzw. transformacji ! Popadały wielkie zakłady pracy – fabryki , stocznie , PGRy itd. , itp. by ktoś za granicą oraz wewnętrzne elity mogły się naszym kosztem bogacić ! Na Forum G24 padło zasadnicze pytanie „ Kto w Grajewie teraz rządzi ?” Bardzo łatwo domyśleć się po wniosku , że nawet do końca nie możemy własnymi śmieciami i smrodami rządzić !!! Wszędzie tylko EŁK i EŁK !!! Ja już dostaje większego ….. niż mam i szkoda słów , zdrowia i nerwów – tym razem to naprawdę coś nie tak – czy oni tam w Ełku nie mają już nic do roboty i własnych śmieci , brudów oraz smrodów ! Nie jestem rasistą ale to już do przesady !!!A w Polsce kto tak naprawdę rządzi ? Śmiem twierdzić , że nie my Polacy !!! Specjalnie tworzy się takie przepisy i ustawy aby zrujnować naszą gospodarkę i wprowadzić obcy kapitał ! Nie długo Polska stanie się tylko rynkiem zbytu i dużym supermarketem dla UE itd. Trzeba zadać newralgiczne pytanie – jak na długo ? Kto i za co będzie tam kupował jeśli do końca rozwali się nasze wszystkie zakłady a pozostałe przejmie obcy kapitał ! Będziemy tam tyrać za michę zupy abyśmy na drugi dzień mieli siłę przyjść do roboty ! Kamienice także będą ich a nasze piwnice lub ulice albo miejsca pod mostem ! Może być tak – i na to zanosi się , że przeciętnego Polaka nie będzie stać nawet na zapłacenie czynszu w piwnicy ! Czy chcecie tego ? Ja nie ! PRZENIGDY !!! ” QUO VADIS PREZYDENCIE , PREMIERZE , RZĄDZIE , SEJMIE ,SENACIE ? QUO VADIS NIŻSZEJ RANGI WŁODARZE ? QUO VADIS MOJA ( NASZA ) UKOCHANA OJCZYZNO ???

 • Lech Redyk
  21 maja 2013 at 22:32 - Odpowiedz

  SORKI – No tak – tego się spodziewałem – patrzycie w knigu a widzicie figu !!! SAMI JUŻ – CO NIEKTÓRZY NIE WIEDZĄ CO CZYTAJĄ !!! Nie bójcie żaby – akurat ja wiem co i dlaczego oraz do kogo pisze ! Widocznie nie do Was ! Pozdrawiam !!!

 • Lech Redyk
  21 maja 2013 at 19:18 - Odpowiedz

  No tak – tego się spodziewałem – patrzycie w knigu a widzicie wigu !!! SAMI JUŻ – CO NIEKTÓRZY NIE WIEDZ CO CZYTAJĄ !!! Nie bójcie żaby – akurat ja wiem co i dlaczego i do kogo pisze ! Widocznie nie do Was ! Pozdrawiam !!!

 • ja
  21 maja 2013 at 17:58 - Odpowiedz

  prawda

 • Wpisz swoje imię
  21 maja 2013 at 17:39 - Odpowiedz

  to jakaś paranoja, pisze i gada ze sobą!!!(gdyby choć mądrze???)

 • Lech Redyk
  20 maja 2013 at 16:18 - Odpowiedz

  KOCHANI ! Wszystkim moim przeciwnikom a także zwolennikom i tym , całkowicie niezainteresowanym tematem i problemami naszego wspólnego domu jakim niewątpliwie jest nasze Miasteczko ; nasza Ojczyzna oraz Matka Ziemia – tak dla przypomnienia polecam w wolnej chwili następujące linki – http://www.sciaga.pl/tekst/19635-20-glowne_mysli_nauczania_jana_pawla_ii_podczas_pielgrzymek_do_ojczyzny ; http://www.zrodlo.krakow.pl/rocznik-2011/numer-18/abyscie-nie-podcinali-sami-korzeni%E2%80%A6/ ; http://www.niedziela.pl/artykul/66874/nd/Niech-zstapi-Duch-Twoj-i-odnowi-oblicze ; http://www.tekstowo.pl/piosenka,hey,moja_i_twoja_nadzieja.html ! Zapewne to wszystko pamiętacie lub znacie ! Ale co z tamtych pamiętnych dni , wydarzeń w nas i wokół nas pozostało ! ? Żywsze i prawdziwsze bicie serc i umysłów dla BOGA ; Ojczyzny oraz dla każdego jednego Bliźniego czy prymitywne szczucie jeden na drugiego i podgryzanie sobie nawzajem gardeł ! ? Boję się , że na prawdę zostanę uznany za krańcowo głupiego , niepoczytalnego oraz za szkodliwego sobie i społeczeństwu ale mam wielką i nieodpartą chęć – chciałbym wyjść na dwór , gdzie jest najwięcej ludzi albo w ciszy i spokoju , gdzieś gdzie nie ma nikogo zawołać do BOGA OJCA za Janem Pawłem II – ” NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ ! NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ ! I ODNOWI OBLICZE ZIEMI ! TEJ ZIEMI ! AMEN !!!”