Z PUSTEGO I SALOMON NIE NALEJE

MOI DRODZY ! Ostatnimi czasy bardzo wiele mówi się o planowanych inwestycjach w naszym miasteczku ; przeważnie o inwestycjach typowo rozrywkowych ! Pozwólcie , że i ja jako mieszkaniec mego ? sorki naszego ukochanego Grajewa zabiorę głos w tej sprawie ! Zastrzegam , że macie ? jak zawsze ? pełne prawo mnie zbesztać , wyzwać i nie zgodzić się ze mną ! Jestem takim samym jak Wy omylnym człowiekiem ! Niektórzy z Was piszą na naszych Szanownych Portalach a wręcz żądają basenu , muzeum mleka , kortu tenisowego , parku rozrywki i wypoczynku itd. , itp. !

Tak – to potrzebne ale czy nas na to w tej chwili stać ? Czy nie lepiej te wygórowane ?żądania ? zamienić na INWESTYCJE W CZŁOWIEKA ; w polepszenie ludzkiego życia – szczególnie tych osób i rodzin , które żyją bardzo przeciętnie lub są pod kreską minimum ludzkiego ? Czy nie należy stworzyć najpierw tyle miejsc pracy ile ich brakuje ? A przy tym jakiś z prawdziwego zdarzenia zakład pracy chronionej dla osób ze stopniem niepełnosprawności ; dla kobiet w ciąży a także dla osób starszych ! Przy tym pamiętajmy także o tych , którzy są na głodowych rentach i emeryturach oraz na tzw. poborach śmieciowych ! Pamiętajmy także o młodych , którzy ? dezerterują ? z naszego miasteczko za chlebem !

Nie oczekujmy i nie wymyślajmy tego co jest w ogóle tak naprawdę w tej chwili do szczęścia nam nie potrzebne oraz nie możliwe do wykonania lub będzie w przyszłości służyć tylko garstce ludzi albo będzie stało jako pustostan ; jako skarbonka bez dna nie przynosząca żadnych zysków lecz same straty ! Jak widać, że nasi włodarze , jak mogą tak starają się ? może nie zawsze po naszej myśli ! Pamiętajmy , że każda władza ? w tym i nasza składa się tylko z omylnych ludzi ! ? Z pustego i Salomon nie naleje !!!  .

Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim jednoczenie dogodził ! .Są młodzi wiekiem i stażem włodarzenia ! Dajmy im szansę na pokazanie się z tej dobrej strony ! Jeśli nie chcemy pomóc to przynajmniej nie przeszkadzajmy im  przecież przez nas wybranym ! A jak nie spełnią do końca naszych oczekiwań to przecież władza nie została im przypisana na wieczność i nie jest sprawą dziedziczną ! Będą następne wybory a póki co ; gońmy od siebie wszelkiej maści uzdrowicieli, mącicieli i wszechwiedzących mędrców oraz wieszczów sennych a także uzurpatorskich proroków !

Oni nawet chyba nie wiedzą , że głosząc swoje ambicjonalne i poparte własną ślepą oraz synchronicznie chorą pożądliwością tezy i hipotezy nie tylko władzy szkodzą i przeszkadzają ale także nam wszystkim i samym sobie !

Nie bronię naszych Grajewskich włodarzy ale dajmy im czas a może będzie lepiej !!! Nie kładźmy im kłód i świń pod nogi ! Będziemy na nich tylko psocić to w ogóle zniechęcą się do pracy dla ogólnego naszego dobra . Starajmy się dostrzec nawet najmniejsze dobro w ich pracy ! A jeśli nie spełnią naszych oczekiwań to spotkajmy się wszyscy przy następnych wyborach i ZAGŁOSUJMY na tych , co na prawdę zasługują na nasze zaufanie !

Niech idą wszyscy a nie tylko nieliczni a później ci co nie byli , według mnie najwięcej mają do powiedzenia ! Najlepiej jest co nie którym z nas swoją obłudną gadką wszystko i wszystkich wokół krytykować ! Ciekawi mnie co byśmy my zrobili na miejscu naszych włodarzy ? Czy byśmy zrobili dobrze dla dobra ogólnego czy raczej sami dla siebie oraz dla naszych rodzin i kolesiów ( mordo ty moja )  !!!

Najwygodniej , najlepiej oraz najprościej jest nam widzieć i krytykować a także szmacić wszystko i wszystkich – w tym naszych włodarzy a także przeciwników politycznych ! A czy ja ; czy Ty ( wy ) tak na prawdę jesteśmy tacy święci i nie do podważenia z naszą przeszłością , teraźniejszością i wizją przyszłości  Czyjej  Ogółu czy naszej ? Oto są pytania , na które każdy z nas z ręką na sercu oraz z rachunkiem sumienia powinien bardzo szczerze sam sobie odpowiedzieć !!! Trzeba najpierw spojrzeć za kołnierz własnego kożucha i z niego powyciągać wszelkie robactwo a dopiero później i to w duchu chrześcijańskim wykazywać i ? walczyć ? z błędami innych ! Jeśli mówimy , że nie mamy sobie nic do zarzucenia bo jesteśmy święci to jesteśmy kłamcami i o wiele większymi obłudnikami i grzesznikami od tych , których tak zajadle i zawzięcie krytykujemy !!! Chroń Panie Boże naszą małą Ojczyznę lokalną

Grajewo oraz całą naszą ukochaną Rzeczpospolitą przed wszystkimi , którzy zamienili lub różnymi sposobami chcą zamienić dobro Ojczyźniane i Boże w swoje chore , egoistyczne dążenia , cele i aspiracje oraz chcą to wszystko zamienić w swój prywatny folwark pańszczyźniany a nas w niewolników !!! Amen !!! …

P/s . Powtórzę ? jeśli ktoś nie chce pomóc to przynajmniej niech nie przeszkadza a do władz ? Panowie do ostrej roboty bo następne wybory tuż tuż ! Pozdrawiam !!! Z BOGIEM !!! Lech Redyk

Przeczytaj również

Przekazanie radiotelefonów dla OSP Ruda 10 sierpnia br. Wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter przekazał dla OSP Ruda radiotelefony. Jednocześnie życzył aby dzięki nowemu wyposażeniu wszystkie...
Aktywna tablica w Szkole Podstawowej w Danówku i w... Gmina Grajewo w ramach realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii ...
Informacja dot. bezpłatnego portalu dla rolników Portal MyZbieramy.pl łączy rolników, sadowników z osobami, które chcą dla SIEBIE pozbierać owoce, warzywa na własne potrzeby albo po prostu kupić warz...
MLEKPOL promotorem aktywnego trybu życia SM MLEKPOL w swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki, napoje fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie i śmietankow...
7 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Lech Redyk
  26 maja 2013 at 10:38 - Odpowiedz

  SORKI – Niektórzy z Was zapewne napiszą – „ŻG – kj – o jakiej biedzie mówimy, ludzi na alkohol wydają miliony – czy to jest w życiu człowieka najważniejsze. Kto jest uczciwy i pracowity to pracę zawsze znajdzie.” Co do picia alkoholu to jest lekka przesada , że tak piją ! Jeszcze kilka lat temu w zwykły dzień można było pijących zobaczyć niemal na każdym kroku ! A w święta , lub Sylwka albo Nowy Rok wieczorem gdy wracałem od rodziców to było strach wracać a droga była zabrudzona szkłem od butelek i torsjami ! Ostatnio gdy wracaliśmy – o dziwo – było cicho , spokojnie i czysto ! Tak sobie myślałem i myślę – albo zmądrzeliśmy albo nam alkohol szkodzi , że nie pijemy albo ( sorki ) zdziadziawszy na tyle , że na niego nas nie stać ! Ale raczej to ostatnie ! Nie każ mi iść na Plagę lub do parku pod pomnik bo przez 3 lata tam mieszkałem i to samo zaobserwowałem ! Społeczność przeciętnego obywatela w bardzo wielu dziedzinach życia jest o wiele biedniejsza niż za PRL u ! Wiele przeciętnych ludzi z tęsknoty oraz z nostalgią mówi wprost „ Wróć komuno „ . To nie znaczy, że pochwalam tamten ustrój , który bardzo wielu prawdziwych Synów i Córek Narodu Polskiego pozbawił zdrowia i życia ! Co do pracy to trochę masz racji ! Ale jaka to praca i płaca i to nie dla wszystkich !! Mam zawsze jednak szczerą nadzieję , że w końcu dojrzejemy do ludzkiego opamiętania i Polska stanie się Krainą miodem i mlekiem oraz praworządnością i ogólnym dobrobytem płynącą !!! Ale zanim to nastąpi może być jeszcze gorzej niż jest – nawet u nas w Grajewie ! …„ Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że znane są już wyniki przetargu na wywóz odpadów w Grajewie. Miasto wyłoniło już zwycięzce przetargu. I chyba nikogo nie zaskoczymy jak napiszemy, że tą firmą jest firma z Ełku. Czy nasz grajewski PUK już za chwile będzie borykał się z problemami? Czy pracownicy utrzymają swoje posady?Zastanawiający jest tylko fakt, że tworzy się w naszym mieście klastry przemysłowe, a jednocześnie w tak łatwy sposób pozbawia się pracy grajewian” Wiadomości . Jaka firma zajmie się wywozem śmieci w Grajewie ? Dodano :maj 22, 2013 ” tyle ten Portal iR …Na dobrą sprawę to powinniśmy swoje śmieci oraz smrody sami wywozić tzn. nasza rodzima firma Grajewska PUK a nie „ obca „ ! Rozumiem takie przepisy – wolny rynek ! Do kitu z takimi przepisami , gdy dajemy zarobić innym doprowadzając do powiększenia u nas bezrobocia a tym samym do zubożenia naszego społeczeństwa ! Co będzie gdy z braku pracy padnie PUK ? Powiększy się i tak już za duża armia bezrobotnych w skali Grajewa a tym samym naszej Ojczyzny ! Czy taki przykład to jednostkowy rodzynek ? Raczej nie ! Tak jest od początku tzw. transformacji ! Popadały wielkie zakłady pracy – fabryki , stocznie , PGRy itd. , itp. by ktoś za granicą oraz wewnętrzne elity mogły się naszym kosztem bogacić ! Na Forum G24 padło zasadnicze pytanie „ Kto w Grajewie teraz rządzi ?” Bardzo łatwo domyśleć się po wniosku , że nawet do końca nie możemy własnymi śmieciami i smrodami rządzić !!! Wszędzie tylko EŁK i EŁK !!! Ja już dostaje większego ….. niż mam i szkoda słów , zdrowia i nerwów – tym razem to naprawdę coś nie tak – czy oni tam w Ełku nie mają już nic do roboty i własnych śmieci , brudów oraz smrodów ! Nie jestem rasistą ale to już do przesady !!!A w Polsce kto tak naprawdę rządzi ? Śmiem twierdzić , że nie my Polacy !!! Specjalnie tworzy się takie przepisy i ustawy aby zrujnować naszą gospodarkę i wprowadzić obcy kapitał ! Nie długo Polska stanie się tylko rynkiem zbytu i dużym supermarketem dla UE itd. Trzeba zadać newralgiczne pytanie – jak na długo ? Kto i za co będzie tam kupował jeśli do końca rozwali się nasze wszystkie zakłady a pozostałe przejmie obcy kapitał ! Będziemy tam tyrać za michę zupy abyśmy na drugi dzień mieli siłę przyjść do roboty ! Kamienice także będą ich a nasze piwnice lub ulice albo miejsca pod mostem ! Może być tak – i na to zanosi się , że przeciętnego Polaka nie będzie stać nawet na zapłacenie czynszu w piwnicy ! Czy chcecie tego ? Ja nie ! PRZENIGDY !!! ” QUO VADIS PREZYDENCIE , PREMIERZE , RZĄDZIE , SEJMIE ,SENACIE ? QUO VADIS NIŻSZEJ RANGI WŁODARZE ? QUO VADIS MOJA ( NASZA ) UKOCHANA OJCZYZNO ???

 • Lech Redyk
  26 maja 2013 at 10:33 - Odpowiedz

  Niektórzy z Was zapewne napiszą – <<>> Co do picia alkoholu to jest lekka przesada , że tak piją ! Jeszcze kilka lat temu w zwykły dzień można było pijących zobaczyć niemal na każdym kroku ! A w święta , lub Sylwka albo Nowy Rok wieczorem gdy wracałem od rodziców to było strach wracać a droga była zabrudzona szkłem od butelek i torsjami ! Ostatnio gdy wracaliśmy – o dziwo – było cicho , spokojnie i czysto ! Tak sobie myślałem i myślę – albo zmądrzeliśmy albo nam alkohol szkodzi , że nie pijemy albo ( sorki ) zdziadziawszy na tyle , że na niego nas nie stać ! Ale raczej to ostatnie ! Nie każ mi iść na Plagę lub do parku pod pomnik bo przez 3 lata tam mieszkałem i to samo zaobserwowałem ! Społeczność przeciętnego obywatela w bardzo wielu dziedzinach życia jest o wiele biedniejsza niż za PRL u ! Wiele przeciętnych ludzi z tęsknoty oraz z nostalgią mówi wprost „ Wróć komuno „ . To nie znaczy, że pochwalam tamten ustrój , który bardzo wielu prawdziwych Synów i Córek Narodu Polskiego pozbawił zdrowia i życia ! Co do pracy to trochę masz racji ! Ale jaka to praca i płaca i to nie dla wszystkich !! Mam zawsze jednak szczerą nadzieję , że w końcu dojrzejemy do ludzkiego opamiętania i Polska stanie się Krainą miodem i mlekiem oraz praworządnością i ogólnym dobrobytem płynącą !!! Ale zanim to nastąpi może być jeszcze gorzej niż jest – nawet u nas w Grajewie ! …<<>> Na dobrą sprawę to powinniśmy swoje śmieci oraz smrody sami wywozić tzn. nasza rodzima firma Grajewska PUK a nie „ obca „ ! Rozumiem takie przepisy – wolny rynek ! Do kitu z takimi przepisami , gdy dajemy zarobić innym doprowadzając do powiększenia u nas bezrobocia a tym samym do zubożenia naszego społeczeństwa ! Co będzie gdy z braku pracy padnie PUK ? Powiększy się i tak już za duża armia bezrobotnych w skali Grajewa a tym samym naszej Ojczyzny ! Czy taki przykład to jednostkowy rodzynek ? Raczej nie ! Tak jest od początku tzw. transformacji ! Popadały wielkie zakłady pracy – fabryki , stocznie , PGRy itd. , itp. by ktoś za granicą oraz wewnętrzne elity mogły się naszym kosztem bogacić ! Na Forum G24 padło zasadnicze pytanie „ Kto w Grajewie teraz rządzi ?” Bardzo łatwo domyśleć się po wniosku , że nawet do końca nie możemy własnymi śmieciami i smrodami rządzić !!! Wszędzie tylko EŁK i EŁK !!! Ja już dostaje większego ….. niż mam i szkoda słów , zdrowia i nerwów – tym razem to naprawdę coś nie tak – czy oni tam w Ełku nie mają już nic do roboty i własnych śmieci , brudów oraz smrodów ! Nie jestem rasistą ale to już do przesady !!!A w Polsce kto tak naprawdę rządzi ? Śmiem twierdzić , że nie my Polacy !!! Specjalnie tworzy się takie przepisy i ustawy aby zrujnować naszą gospodarkę i wprowadzić obcy kapitał ! Nie długo Polska stanie się tylko rynkiem zbytu i dużym supermarketem dla UE itd. Trzeba zadać newralgiczne pytanie – jak na długo ? Kto i za co będzie tam kupował jeśli do końca rozwali się nasze wszystkie zakłady a pozostałe przejmie obcy kapitał ! Będziemy tam tyrać za michę zupy abyśmy na drugi dzień mieli siłę przyjść do roboty ! Kamienice także będą ich a nasze piwnice lub ulice albo miejsca pod mostem ! Może być tak – i na to zanosi się , że przeciętnego Polaka nie będzie stać nawet na zapłacenie czynszu w piwnicy ! Czy chcecie tego ? Ja nie ! PRZENIGDY !!! ” QUO VADIS PREZYDENCIE , PREMIERZE , RZĄDZIE , SEJMIE ,SENACIE ? QUO VADIS NIŻSZEJ RANGI WŁODARZE ? QUO VADIS MOJA ( NASZA ) UKOCHANA OJCZYZNO ???

 • Lech Redyk
  21 maja 2013 at 22:32 - Odpowiedz

  SORKI – No tak – tego się spodziewałem – patrzycie w knigu a widzicie figu !!! SAMI JUŻ – CO NIEKTÓRZY NIE WIEDZĄ CO CZYTAJĄ !!! Nie bójcie żaby – akurat ja wiem co i dlaczego oraz do kogo pisze ! Widocznie nie do Was ! Pozdrawiam !!!

 • Lech Redyk
  21 maja 2013 at 19:18 - Odpowiedz

  No tak – tego się spodziewałem – patrzycie w knigu a widzicie wigu !!! SAMI JUŻ – CO NIEKTÓRZY NIE WIEDZ CO CZYTAJĄ !!! Nie bójcie żaby – akurat ja wiem co i dlaczego i do kogo pisze ! Widocznie nie do Was ! Pozdrawiam !!!

 • ja
  21 maja 2013 at 17:58 - Odpowiedz

  prawda

 • Wpisz swoje imię
  21 maja 2013 at 17:39 - Odpowiedz

  to jakaś paranoja, pisze i gada ze sobą!!!(gdyby choć mądrze???)

 • Lech Redyk
  20 maja 2013 at 16:18 - Odpowiedz

  KOCHANI ! Wszystkim moim przeciwnikom a także zwolennikom i tym , całkowicie niezainteresowanym tematem i problemami naszego wspólnego domu jakim niewątpliwie jest nasze Miasteczko ; nasza Ojczyzna oraz Matka Ziemia – tak dla przypomnienia polecam w wolnej chwili następujące linki – http://www.sciaga.pl/tekst/19635-20-glowne_mysli_nauczania_jana_pawla_ii_podczas_pielgrzymek_do_ojczyzny ; http://www.zrodlo.krakow.pl/rocznik-2011/numer-18/abyscie-nie-podcinali-sami-korzeni%E2%80%A6/ ; http://www.niedziela.pl/artykul/66874/nd/Niech-zstapi-Duch-Twoj-i-odnowi-oblicze ; http://www.tekstowo.pl/piosenka,hey,moja_i_twoja_nadzieja.html ! Zapewne to wszystko pamiętacie lub znacie ! Ale co z tamtych pamiętnych dni , wydarzeń w nas i wokół nas pozostało ! ? Żywsze i prawdziwsze bicie serc i umysłów dla BOGA ; Ojczyzny oraz dla każdego jednego Bliźniego czy prymitywne szczucie jeden na drugiego i podgryzanie sobie nawzajem gardeł ! ? Boję się , że na prawdę zostanę uznany za krańcowo głupiego , niepoczytalnego oraz za szkodliwego sobie i społeczeństwu ale mam wielką i nieodpartą chęć – chciałbym wyjść na dwór , gdzie jest najwięcej ludzi albo w ciszy i spokoju , gdzieś gdzie nie ma nikogo zawołać do BOGA OJCA za Janem Pawłem II – ” NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ ! NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ ! I ODNOWI OBLICZE ZIEMI ! TEJ ZIEMI ! AMEN !!!”