Będzie kolejny przetarg na wywóz śmieci

Miało być tanio i solidnie tymczasem firma KOMA, która miała zajmować się wywozem śmieci na terenie Grajewa zrezygnowała ze świadczenia usług.

Burmistrz unieważnił 20 czerwca przetarg na odbieranie odpadów komunalnych. Firma, która wygrała przetarg zrezygnowała z podpisania umowy. Powód? Nie jest w stanie należycie wypełnić usługi na ternie Miasta Grajewo.

Miasto Grajewo już niebawem ogłosi kolejny przetarg do tego czasu wywozem odpadów zajmie się najprawdopodobniej nasza rodzima firma PUK.

Przeczytaj również

Przekazanie radiotelefonów dla OSP Ruda 10 sierpnia br. Wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter przekazał dla OSP Ruda radiotelefony. Jednocześnie życzył aby dzięki nowemu wyposażeniu wszystkie...
Aktywna tablica w Szkole Podstawowej w Danówku i w... Gmina Grajewo w ramach realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii ...
Informacja dot. bezpłatnego portalu dla rolników Portal MyZbieramy.pl łączy rolników, sadowników z osobami, które chcą dla SIEBIE pozbierać owoce, warzywa na własne potrzeby albo po prostu kupić warz...
MLEKPOL promotorem aktywnego trybu życia SM MLEKPOL w swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki, napoje fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie i śmietankow...
5 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Lech Redyk
  22 czerwca 2013 at 20:55 - Odpowiedz

  SZANOWNY ABC – Przepraszam ale uprzedzę tym razem Pana wpis na innym Portalu – to nie znaczy , ze nie masz Pan prawa go i tu zamieścić ! Masz pełne i suwerenne prawo – – Być może nie zrozumiałem Pana do końca ale Pan także mnie nie zrozumiał ! Mi nie chodzi o machlojki , które nie wszędzie ale istnieją przy takich przetargach – transakcjach ! Można zawsze dogadać się w ramach tych właśnie przepisów umowy nie łamiąc w ogóle tychże przepisów ani też prawo ludzkiego a nade wszystko Prawa Bożego ! Np. zmiana ceny usług lub niektórych warunków umowy . Nie zawsze i nie dla wszystkich tylko kasa i to ta z górnej półki jest najważniejsza ! Są o bardzo wiele ważniejsze o niej sprawy ! I bardzo proszę nie wylatywać z tym , że ja jestem człowiekiem fałszywym bo takowym nie jestem ! Może kiedyś ale z tego już bardzo dawno wyrosłem poznawszy to , co teraz znam i przestrzegam oraz dostając niegdyś mocnego kopniaka od życia i od ludzi w 4 litery a nawet w nabiał czy po ryju ! Jeśli Pan chcesz w ten sposób kogoś oczerniać , osądzać to bardzo proszę najpierw ocenić samego siebie – „ Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni” (Mat 7 : 1 + 7 : 3 – 5) „ A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego. „ oraz 4 Mojżesz 6 : 24 – 26 ! Może wtedy coś Pan zrozumiesz i najpierw przemyślisz zanim cokolwiek o kimś , o czymś napiszesz lub kogoś , coś osądzisz !

 • Lech Redyk
  22 czerwca 2013 at 11:12 - Odpowiedz

  Jest także takie przysłowie ” Nie każdy przez kogoś uważany za głupiego musi być tym głupim ” oraz ” Każdy głupi ma swój rozum ” dodam ..bardzo często mądrzejszy od tych uważających się za mędrców bo ma własny i szczery dla innych ludzi ! Ale pomińmy to ! Wszak jest prawdą , że nie znam dokładnie tych przepisów ale wiem , co znaczy słowo przetarg i jakie numery przy tym odbywają się – nie zawsze zgodne z tymi przepisami i z literą PRAWA ! Wiem także , że jest coś takiego jak język i że jak chcą to mogą się nim dogadać w duchu pokoju i przyjaźni nawet najgorsi wrogowie ! A my tu mówimy o naszych sprawach lokalnych dotyczących naszego miasteczka tzn. nas samych ! Lepiej raczej będzie gdy ktoś z naszych wywiezie nasze śmieci aniżeli ma powiększyć grono bezrobotnych ! A co do przepisów przetargu to czy one są tak do końca trafne i przestrzegane ? Bardzo Pana proszę o nieobrażanie mnie w myśl przysłów – ” Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe ” oraz ” Co chcielibyście aby Wam czyniono ( w dobrym ) najpierw to czyńcie ” ( Biblia ).

 • abc
  21 czerwca 2013 at 23:41 - Odpowiedz

  Panie Lechu, można by powiedzieć “stary, a głupi” (tradycyjne polskie powiedzenie). Znasz Pan przepisy ustaw? Nie znasz Pan, więc nie zabieraj głosu. Nie ma w przepisach prawa, że dajemy zlecenie publiczne firmie, którą lubimy bardziej od innej. Po co są przetargi? Żeby zrobić sztuczne papiery, a zlecenie dać swoim, bo tak mi się podoba? Dostań się Pan do rządu, zmień ustawę o zamówieniach publicznych i wtedy błyszcz wiedzą. Teraz pokazujesz Pan totalny brak podstawowej wiedzy. Polecam sprawdzić w słowniku hasło “przetarg”.

 • Lech Redyk
  21 czerwca 2013 at 20:50 - Odpowiedz

  „ Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie !!! „. ( Stanisław Jachowicz (1796–1857) – polski bajkopisarz i pedagog. ) No to co – może nasi Szanowni Włodarze – puk , puk do drzwi Biura PUK a może odwrotnie ? ! Dajcie naszym zarobić ! Plis !!!

 • Grajewiak
  21 czerwca 2013 at 12:22 - Odpowiedz

  Tanie mięso jedzą psy szanowna komisjo i panie burmistrzu