Wiele zależy od ludzi z pomysłem

Kierownikiem być …, nie łatwe zadanie. Kierownikiem być w Grajewie… jeszcze bardziej trudniejsze  zadanie. Kierownikiem Referatu Strategii Rozwoju i Promocji Miasta –to: mission impossible (albo possible mission).

Czytam po raz kolejny te 33 zadania, które  będzie musiał Pan wypełniać, a z realizacją których będzie różnie. Więc na tym “różnie” się skupię i zanim pogratuluję Panu wyniku rywalizacji konkursowej w sposób szczególny podkreślę.

W treści ogłoszenia konkursowego zostały wyartykułowane dodatkowe atuty: samodzielność, szybkie podejmowanie decyzji, inicjatywa, zaangażowanie i dobra organizacja pracy. Musi Pan tym wszystkim dysponować – wygrał Pan konkurs, więc tkwi to w katalogu umiejętności którymi rywalizację nad siedmioma innymi Pan wygrał!

Niech Pan nie traci czasu na gazetki, plakaciki i folderki, zamawianie smyczy i kalendarzyki z logo Grajewa, czasu niech nie zajmują Pana zegarki na biurko i jednorazowe reklamówki. Warto się trzymać się z dala od propagandy sukcesu, ale tworzyć dobre fundamenty do gospodarczego sukcesu Grajewa.

Wierzę, że w planie działań na najbliższe 100 dni urzędowania już stworzył Pan sobie strategię, zaplanował rozwój i sposób jak wypromować to, co warte promowania.

W Rozdziale 75075 Promocja jednostki samorządu – projekt budżetu miasta na rok 2013, daje Panu w dyspozycji 120.000,00 zł. To prawie nic! Albo bardzo, bardzo dużo jeżeli , tak jak w dźwigni finansowej z każdej wydanej złotówki miasto otrzyma sto razy więcej.

Wiele instrumentów aktywnej strategii rozwoju miasta otrzymał Pan na start: uchwała de minimis (którą wciąż uważam za epokową i nadal marnotrawioną nieudolnością),  Strefę Aktywności Gospodarczej, Muzeum Mleka, Markę „KS Warmia Grajewo” (warto z niej mądrze korzystać),  lokalizację geograficzną miasta,  ludzi w Grajewie o ponadprzeciętnej kreatywności i  chęci postępu, wiele innych atutów.

 

Niech Pan nie pisze gazetek, niech nie zajmuje się „fejsem”, wysyłaniem informacji w stronę zaprzyjaźnionych mediów, niech Pan zapomni o pkt. 27 i 28 ogłoszenia (na Boga to nie Pana funkcja!), pkt. 29 poddać proszę resetowi w pamięci.

Słowa: developer, inwestor, środki zewnętrzne, projekty, przedsiębiorczość, fundusze – na pamięć!

 

Niech Pan nie robi wszystkiego, bo nic Pan nie zrobi.  Natomiast warto efektywnie wspomagać te działania, które przesuwają miasto w kierunki atrakcyjności inwestycyjnej.  Niech wpisze Pan sobie w telefon numery wszystkich podmiotów zajmujących się realizacją programów gospodarczych w skali kraju, PAIZ-u, PARPU, PFRR, MG; na głowie warto stawać, by pieniądze do miasta przychodziły, a nie odchodziły.

Za priorytetowe zadanie należy uznać maksymalną sprzedaż działek i tym samym wzmocnienie budżetu miejskiego.  Za cel powinien Pan postawić sobie pozyskanie w okresie najbliższego roku znaczącego w skali inwestora na tereny ul . Proletariackiej. Inwestora, który zatrudni co najmniej 200 osób! Inaczej cała para w gwizdek. Moim zdaniem zarządzać takim referatem, to także przyjęcie na siebie istotnego tła grajewskiej rzeczywistości jaką jest:  22,2% stopa bezrobocia.

Życzę Panu dużo pracy i jeszcze więcej pracy, bowiem to będzie wyznacznikiem rozwoju.

 

Jako mojemu imiennikowi życzę sił, pomysłowości, kreatywności. Odwagi w forsowaniu ponadstandardowych działań,  cierpliwości w przekonywaniu do autorskich działań  tych, którzy nad. Życzę wytrwałości.

Oferuję także swoją pomoc, wiedzę, umiejętności, pomysły których wszyscy się boją (albo nie rozumieją), wrażliwość na sprawy gospodarcze miasta. Trzymam kciuki, ale trzymam także wiele pytań po okresie półrocza w objęciu funkcji.

 

Cokolwiek z sukcesem wyjdzie z Referatu SIPM, sukcesem okaże się wszystkim mieszkańcom.

Mało czasu jednak na sukces. Resztę Pan wie!

 

I na koniec…

 

Polska nie powinna naśladować bogatych krajów zachodnich, bo nie jest bogatym krajem zachodnim. Polska powinna naśladować rozwiązania, które kraje zachodnie stosowały, gdy były tak biedne, jak Polska.

Milton Friedman

(proszę, pamiętać o tym, gdy będą Panu wmawiać, że Ełk to dobry przykład).


źródło: http://tcebelinski.iregionalni.pl/

Przeczytaj również

MLEKPOL promotorem aktywnego trybu życia SM MLEKPOL w swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki, napoje fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie i śmietankow...
Oddając Krew Ratujesz Życie Uprzejmie informujemy, że trwa XIII edycja ogólnopolskiego programu pod hasłem „OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW”. Włączając się po raz kolejny do tej a...
Karambol w Grajewie – zderzenie 6 pojazdów Po godz. 4:00 na ulicy Piłsudskiego zderzyło się w sumie 6 samochodów - dwie ciężarówki i cztery auta osobowe. Samochodami łącznie podróżowało 13 osób...
Szacowanie szkód spowodowanych suszą SZANOWNI ROLNICY GMINY GRAJEWO! Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku informuje, że z dniem 4 lipca 2018r. należy stosować nowy wniosek: „Wni...
5 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Pacjent 2
  23 grudnia 2012 at 20:34 - Odpowiedz

  Drogi Pacjencie jesli dobrze rozumiesz określenie Powiatowy Szpital. to chyba tez zdajesz sobie sprawe z tego ze szpitalem powinni zając się radni powiatowi a nie miejscy. w radzie są dwie działaczki znające problemy szpitala bo same w nim pracują co zrobiły na jego rzecz? proszę wylicz mi tu

 • Pacjent
  23 grudnia 2012 at 20:16 - Odpowiedz

  Ładne słowa Panie Cebeliński ale może tak się Pan Szpitalem zajmie. Jestem ciekawy w tej kwestii Pana pomysłów – działań – rad-doświdczenia w zarządzaniu. Pana “pracodawca” Starosta to docenii. (Bez hejterów)

 • Wpisz swoje imię
  21 grudnia 2012 at 17:03 - Odpowiedz

  szukajmy rozwiązań i to jest warte uwagi brawo

 • kulka
  21 grudnia 2012 at 12:04 - Odpowiedz

  wspaniałe i mądre rady

 • zdziwiony
  20 grudnia 2012 at 22:34 - Odpowiedz

  Hym…
  a więcej: “nie łatwe zadanie” – piszemy razem, “bardziej trudniejsze ” – to po prostu “trudniejsze”. Warto pamiętać nie tylko o ilości, ale także o jakości słowa pisanego.