“Wiara jest radością” w SP4

Wiara jest radością” – to hasło IV edycji konkursu poezji religijnej, który organizowany jest w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie.

Tegoroczna edycja została poświęcona głównie świętym oraz błogosławionym, którzy są drogowskazami na ziemi.  Konkurs wpisano w tym roku w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 50. Rocznicę śmierci Ojca Pio i 100 rocznicę otrzymania przez niego stygmatów, a także 15-lecie istnienia parafii pw. Św. Ojca Pio w Grajewie.

Międzyszkolny konkurs miał na celu promowanie tradycyjnych wartości chrześcijańskich oraz odkrywanie świata wiary w poezji. Ponadto ma pomagać uczestnikom wkraczać w świat poszukiwania drogi do świętości, a także kształtowanie w nich wrażliwości estetycznej.

Uczestnicy zmagań recytatorskich  zaprezentowali po jednym utworze  poetyckim, który prezentował sylwetki błogosławionych bądź świętych. Recytatorzy podzieleni byli na dwie grupy wiekowe:  IV-V oraz VI-VII klasy szkoły podstawowej.  Biorących udział w konkursie oceniało jury w składzie: Lucyna Bagińska i Anna Tecław-Milewska, które na co dzień uczą języka polskiego w liceum.

Zebrani mogli wysłuchać takich utworów jak:  „Aniele Boży” ks. J. Twardowskiego, „Jak zostać Świętym”, „Ojcze Pio, nasz najukochańszy bracie” czy „ O smoku i świętym Jerzym”.

Dodatkową atrakcją jakiej mogli doświadczyć zebrani była krótka prezentacja o błogosławionych i świętych ziemi polskiej, którą przygotował ks. Dawid Kulesza. Można było dowiedzieć się z niej między innymi o św. Jadwidze czy św. Maksymilianie Marii Kolbe. Podsumowując prelegent cytując św. Matkę Teresę z Kalkuty podkreślił, że ” Świętość nie jest luksusem dla nielicznych. Przeznaczona jest dla mnie i dla Ciebie. Jest prostym obowiązkiem”.

Wśród zaproszonych gości, na spotkaniu, obecni byli: Dariusz Latarowski, burmistrz Grajewa, ks. Marcin Sobiech, koordynator Radia Nadzieja w Ostrołęce, ks. Dariusz Gosk, proboszcz parafii pw. Św. Ojca Pio w Grajewie, radni, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz rodzice uczniów biorących udział w konkursie.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem burmistrza Grajewa oraz Radia Nadzieja. Głównymi organizatorami byli: Halina Muryjas-Rząsa, Krystyna Łaguna oraz Parafia pw. Św. Ojca Pio w Grajewie.

Nagrodzeni:

Kategoria IV-V

  1. Krzysztof Karwowski – SP 4
  2. Igor Borawski – SP4
  3. Nikola Rybsztat – SP 2

Wyróżnienie – Bartosz Bukowski – SP 1

Kategoria VI-VII

  1. Kinga Sobolewska – SP 4
  2. Oliwia Dzięgielewska – SP 4
  3. Justyna Suprun – SP 2

Wyróżnienie – Marek Kostrzewski – SP 1

tekst i foto:Paulina Wiśniewska

 

Przeczytaj również

MLEKPOL promotorem aktywnego trybu życia SM MLEKPOL w swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki, napoje fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie i śmietankow...
Oddając Krew Ratujesz Życie Uprzejmie informujemy, że trwa XIII edycja ogólnopolskiego programu pod hasłem „OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW”. Włączając się po raz kolejny do tej a...
Karambol w Grajewie – zderzenie 6 pojazdów Po godz. 4:00 na ulicy Piłsudskiego zderzyło się w sumie 6 samochodów - dwie ciężarówki i cztery auta osobowe. Samochodami łącznie podróżowało 13 osób...
Szacowanie szkód spowodowanych suszą SZANOWNI ROLNICY GMINY GRAJEWO! Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku informuje, że z dniem 4 lipca 2018r. należy stosować nowy wniosek: „Wni...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge