“Wiara jest radością” w SP4

Wiara jest radością” – to hasło IV edycji konkursu poezji religijnej, który organizowany jest w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie.

Tegoroczna edycja została poświęcona głównie świętym oraz błogosławionym, którzy są drogowskazami na ziemi.  Konkurs wpisano w tym roku w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 50. Rocznicę śmierci Ojca Pio i 100 rocznicę otrzymania przez niego stygmatów, a także 15-lecie istnienia parafii pw. Św. Ojca Pio w Grajewie.

Międzyszkolny konkurs miał na celu promowanie tradycyjnych wartości chrześcijańskich oraz odkrywanie świata wiary w poezji. Ponadto ma pomagać uczestnikom wkraczać w świat poszukiwania drogi do świętości, a także kształtowanie w nich wrażliwości estetycznej.

Uczestnicy zmagań recytatorskich  zaprezentowali po jednym utworze  poetyckim, który prezentował sylwetki błogosławionych bądź świętych. Recytatorzy podzieleni byli na dwie grupy wiekowe:  IV-V oraz VI-VII klasy szkoły podstawowej.  Biorących udział w konkursie oceniało jury w składzie: Lucyna Bagińska i Anna Tecław-Milewska, które na co dzień uczą języka polskiego w liceum.

Zebrani mogli wysłuchać takich utworów jak:  „Aniele Boży” ks. J. Twardowskiego, „Jak zostać Świętym”, „Ojcze Pio, nasz najukochańszy bracie” czy „ O smoku i świętym Jerzym”.

Dodatkową atrakcją jakiej mogli doświadczyć zebrani była krótka prezentacja o błogosławionych i świętych ziemi polskiej, którą przygotował ks. Dawid Kulesza. Można było dowiedzieć się z niej między innymi o św. Jadwidze czy św. Maksymilianie Marii Kolbe. Podsumowując prelegent cytując św. Matkę Teresę z Kalkuty podkreślił, że ” Świętość nie jest luksusem dla nielicznych. Przeznaczona jest dla mnie i dla Ciebie. Jest prostym obowiązkiem”.

Wśród zaproszonych gości, na spotkaniu, obecni byli: Dariusz Latarowski, burmistrz Grajewa, ks. Marcin Sobiech, koordynator Radia Nadzieja w Ostrołęce, ks. Dariusz Gosk, proboszcz parafii pw. Św. Ojca Pio w Grajewie, radni, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz rodzice uczniów biorących udział w konkursie.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem burmistrza Grajewa oraz Radia Nadzieja. Głównymi organizatorami byli: Halina Muryjas-Rząsa, Krystyna Łaguna oraz Parafia pw. Św. Ojca Pio w Grajewie.

Nagrodzeni:

Kategoria IV-V

  1. Krzysztof Karwowski – SP 4
  2. Igor Borawski – SP4
  3. Nikola Rybsztat – SP 2

Wyróżnienie – Bartosz Bukowski – SP 1

Kategoria VI-VII

  1. Kinga Sobolewska – SP 4
  2. Oliwia Dzięgielewska – SP 4
  3. Justyna Suprun – SP 2

Wyróżnienie – Marek Kostrzewski – SP 1

tekst i foto:Paulina Wiśniewska

 

Przeczytaj również

Przekazanie radiotelefonów dla OSP Ruda 10 sierpnia br. Wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter przekazał dla OSP Ruda radiotelefony. Jednocześnie życzył aby dzięki nowemu wyposażeniu wszystkie...
Aktywna tablica w Szkole Podstawowej w Danówku i w... Gmina Grajewo w ramach realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii ...
Informacja dot. bezpłatnego portalu dla rolników Portal MyZbieramy.pl łączy rolników, sadowników z osobami, które chcą dla SIEBIE pozbierać owoce, warzywa na własne potrzeby albo po prostu kupić warz...
MLEKPOL promotorem aktywnego trybu życia SM MLEKPOL w swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki, napoje fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie i śmietankow...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge