W Grajewie bez strajków

Jutro ogólnopolski strajk nauczycieli. O co będą walczyć? I jak to wygląda w Grajewie.

Nowa reforma oświaty przyniosła, wśród nauczycieli wiele kontrowersji i obaw o swoje miejsca pracy. To już pewne, że od września gimnazja będą wygaszane, a w ich miejsce powróci ośmioletnia podstawówka. Wróci stare- nowe, ale czy będzie lepie?

Grajewskie szkoły nie zgłosiły  się do strajku. Jutro zajęcia w miejskich szkołach  odbędą się według planu.

Nasze szkoły, są przygotowywane do reformy oświaty. Jestem po rozmowach z dyrektorami miejskich placówek jak również z nauczycielami i administracją. Obecnie nie mamy się czego bać, dla każdego wystarczy godzin i nikt nie zostanie zwolniony. Jedyne co się zmieni to nazwa szkoły. Jeśli chodzi o jutrzejszy strajk nauczycieli pragnę uspokoić rodziców ponieważ nasze szkoły nie zgłosiły chęci wzięcia w nim udziału – mówi nam Burmistrz Dariusz Latarowski.

 

Przeczytaj również

WZOROWY SAMORZĄDOWIEC Nagroda oraz tytuł „Wzorowa Gmina” został przyznany w kategorii WZOROWY SAMORZĄDOWIEC Wójtowi Gminy Grajewo za jego wieloletni wkład w rozwój Gminy Gr...
Grajewianie przełamali się opłatkiem. Za nami wigi... Dziś na placu obok kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej odbyła się pierwsza Wigilia Miejska na otwartej przestrzeni połączona z Jarmarkiem Świątecznym...
Centrum Integracji Społecznej – Grajewskie C... Centrum Integracji Społecznej we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej od stycznia 2017r. w imieniu Miasta Grajewo realizuje projekt pt. G...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge