Uroczyste otwarcie Przedszkola w Rudzie

Oficjalne otwarcie miało miejsce w w piątek 1 września 2017 roku.

Wśród zaproszonych osób obecni byli: Wójt Gminy Grajewo – Stanisław Szleter, Proboszcz parafi pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grajewie ks. Janusz Strzelczyk, Elżbieta Szumska – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Grajewo, Irena Hołubioczko – radna Gminy Grajewo, Pani Mirosława Nadborska – sołtys wsi Ruda, Ewelina Ajdyn – radna Powiatu Grajewskiego, dyrektorzy szkół gminnych, dyrektorzy i kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, generalny wykonawca, inspektor nadzoru inwestycji oraz najważniejsi: dzieci wraz z rodzicami.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Marii Wioletty Sokołowskiej – dyrektora Przedszkola w Rudzie, która w swoim wystąpieniu podkreśliła, że dzisiejszy dzień jest wyjątkowy, historyczny  oczekiwany zarówno przez społeczność naszego przedszkola, a także przez środowisko lokalne. Przedszkole przenosi nas w czasy naszego dzieciństwa i naszej młodości, kiedy wszystko wydawało się piękne, proste, wspaniałe, bezproblemowe i jasne. Wszystko bowiem co prawdziwe, doniosłe, przeżywa się najgłębiej w wieku dzieciństwa, właśnie w wieku przedszkolnym.

W części oficjalnej Wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter, w swoim przemówieniu przedstawił sytuację związaną z reformą oświaty w gminie. Podziękował dyrekcji, pracownikom placówki oraz wszystkim osobom, które pomagały przy inwestycji. Szczególe podziękowania złożył na ręce firmy, która tak sprawnie zrealizowała inwestycję oraz osób przy niej współpracującym. Dzieciom natomiast życzył samych sukcesów oraz radości z pobytu w przedszkolu.

Następnie Dyrektor przedszkola, pani Maria Wioletta Sokołowska, podziękowała w imieniu swoim, a także wszystkich rodziców panu Wójtowi oraz pozostałym osobom, które przyczyniły się do powstania przedszkola.

Po przemówieniach dokonano otwarcia przedszkola poprzez uroczyste przecięcie wstęgi. Następnie Proboszcz Parafii pw. Matki Boskiej Niesutającej Pomocy w Grajewie, ks. Janusz Strzelczyk, pobłogosławił i poświęcił obiekt.

Po oficjalnym otwarciu przedszkola  wszyscy goście, w tym rodzice i dzieci, mieli możliwość zwiedzenia pomieszczeń.

W nowym przedszkolu powstały nowe, w pełni wyposażone, trzy sale edukacyjne, łazienki, pomieszczenia biurowe, socjalne i zaplecze żywienia.

W bieżącym roku szkolnym funkcjonować będą 3 oddziały, które mają już swoje nazwy. Grupa najmłodsza  „ Biedronki” to 3-4 latki, wych. p. Aneta Zaborowska oraz pomoc nauczyciela p. Renata Wójcicka. Grupa „ Krasnoludki” – 5latki, wychowawczynią grupy będzie p. Elżbieta Wojtasik. Grupa najstarsza „ Sówki” – 6latki, wych. p. Mirosława Zawistowska. Wsparciem dla wszystkich grup będzie p. Barbara Tarnacka. Do przedszkola uczęszczać będzie 45 dzieci.

Przedszkole jest przepiękne, kolorowe i chyba jedyne w Polsce z pełnowymiarową salą gimnastyczną

GALERIA

UG GRAJEWO

Przeczytaj również

Nauczyciel na Medal – medale wręczone Można uznać, że był to swoisty Dzień Nauczyciela choć mamy grudzień. W sobotę, 9 grudnia podczas uroczystej gali zakończyliśmy naszą akcję „Nauczyci...
Uroczyste otwarcie drogi w Koszarówce W czwartek 30 listopada 2017 r. z udziałem przybyłych gości odbyło się uroczyste otwarcie inwestycji pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 103349B w m. Kos...
Mlekpol Perłą Polskiej Gospodarki! W trakcie uroczystej gali Pereł Polskiej Gospodarki SM MLEKPOL zdobył wyróżnienie w kategorii Pereł Wielkich. Prestiżowa nagroda przyznawana jest fi...
Centrum miasta czekają zmiany „Rewitalizacja” znaczy „przywracanie do życia”, to wyprowadzanie ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych poprzez wielokierunkowe działania na r...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge