“Unowocześniona” Gazeta Grajewska – już jest

Pojawił się pierwszy numer miesięcznika wydawanego przez Urząd Miasta- pod znanym już  tytułem „Gazeta Grajewska”.

Na pierwszej stronie słowo od Burmistrza wprowadzające nas w tajniki gazety. „Mam przyjemność zapoznać Państwa z unowocześnioną gazetą samorządową”. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie słowo „unowocześnioną”, – dlaczego? Obejrzeliśmy gazetę kartka po kartce i niczego, co byłoby nam obce nie zauważyliśmy żadnego „unowocześnienia”, żadnych technologii, gazeta jak każda inna 12 kartek i na tym jej fenomen się kończy. Prekursorem w tej dziedzinie na pewno nikt  z jej redaktorów i pomysłodawców nie zostanie. Jak widać definicja unowocześnienia doczekała się nowej siły wyrazu.

Treść też nie zaskakuje, wszelkie informacje zawarte w niej nie odbiegają od tych, które widzieliśmy na stronie internetowej Urzędu Miasta www.grajewo.pl i na innych grajewskich portalach. Krótko, mówiąc informacje przedawnione. A wiec czy jest sens wydawania pieniędzy? Zapytaliśmy w drukarni ile kosztuje druk takiej gazety. Koszt 1500 egzemplarzy to kwota około 1,500 zł. W przeliczeniu rocznym daje to 18000tyś zł. Czy jest to mała kwota dla Grajewa? Pewnie dla nielicznych tak.

Artykuł niczym laurki dla obecnej władzy biją na stronach gazety. Czytając miesięcznik może się nam wydawać, że Grajewo jest „zielona wyspą” Polski (pewnie dla tego do naszego miasta emigrują za pracą ludzie z Ełku – jak podają lokalne media najprawdopodobniej kierownikiem wydział promocji w Urzędzie Miasta zostanie osoba z Ełku). A naród, który czekał 40 lat na basen w końcu go dostanie.

Według przyjętych zasad redagowania gazety, powinna mieć ona redakcję, a przede wszystkim redaktora naczelnego. Z przykrością stwierdzamy, że takich informacji brakuje, ale jest za to na ostatniej stronie spis instytucji podległych pod Urząd Miasta i osoby, który są odpowiedzialne za przekazywanie informacji do gazety. I tu zaskoczenie, ZWiK  w gazecie reprezentowany jest przez właściciela jednego z portali. Czyżby w głównej siedzibie ZWiK-u zabarkowało pracowników?

Cóż mieliśmy mieć nowoczesna stronę internetową Urzędu Miasta – nie udało się. Teraz mamy “nowoczesną” gazetę.

Czy gazeta tak jak zapewnia Burmistrz na jej wstępie będzie rzetelnym źródłem informacji czy tylko „nowoczesnym” pijarem Włodarza za „nowoczesne” pieniądze podatników?

Przeczytaj również

Uroczyste otwarcie terenu turystyczno – wypo... 18 października br. w miejscowości Toczyłowo odbyło się oficjalne otwarcie terenu turystyczno – wypoczynkowego. W otwarciu uczestniczyli mieszkańcy mi...
Kazimierz Gwiazdowski zastępcą przewodniczącego se... Poseł Kazimierz Gwiazdowski został wybrany w czwartek 12 października na zastępcę przewodniczącego sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To jedyny...
Zbiórka krwi   W najbliższą środę 18 października 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej organizuje akcję oddawania krwi. Jednym z celów zbiórki krwi jest pomo...
GMINA I ORGANIZACJE POZARZĄDOWE Informacja o realizacji projektu „Krok do pracy! - kompleksowe wsparcie społeczno - zawodowe”. Zasada pomocniczości oraz wynikające z ustaw kompete...
21 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
  • niunio
    8 grudnia 2012 at 07:03 - Odpowiedz

    Nasz WŁODARZ wychodzi ze starej rzymskiej zasady , że aby jego biedny ludek był zadowolony, wystarczy mu od czasu do czasu zorganizować igrzyska. Zgodnie z jego zasadą ,to ma być GOŁO ALE WESOŁO.
    Ten Pana Ludek już teraz myśli. Przekona się Pan przy następnych wyborach.

  • Anna
    7 grudnia 2012 at 22:50 - Odpowiedz

    Dlaczego “kolega” próbuje zastraszać kogoś kto napisał prawdę. Ku czemu ma to służyć. Jeśli ma to być lepsze Grajewo to dziekuję bardzo.Mam nadzieje ,że Pan Burmistrz wytłumaczy się dlaczego tak się dzieje.

  • niewazne
    7 grudnia 2012 at 18:28 - Odpowiedz

    Złota czcionka za wpis: > Bo czytając ulotkę przedwyborczą pana Dudzińskiego, Curyło, Waszkiewicza czy Cebelińskiego czyli FOGa mieszkańcy czuja się jak pustaki, którym oświeceni wszystko wytłumaczą po swojemu. <
    Dodałbym tu "redaktora" K. Borawskiego (szkoda, że przeszedł na stronę -"jaśnie oświeconych"). Dodam, aby bylo jasne, nie jestem po żadnej stronie, ale chce PRAWDY w Grajewie.

    • Ania
      7 grudnia 2012 at 21:37 - Odpowiedz

      Dlaczego “kolega” próbuje zastraszać kogoś kto napisał prawdę. Ku czemu ma to służyć. Jeśli ma to być lepsze Grajewo to dziekuję bardzo.Mam nadzieje ,że Pan Burmistrz wytłumaczy się dlaczego tak się dzieje.

  • Wpisz swoje imię
    7 grudnia 2012 at 14:02 - Odpowiedz

    po co wydawać na tą gazetę tyle kasy ?!!!!!

  • Wpisz swoje imię
    7 grudnia 2012 at 14:02 - Odpowiedz

    Skoro piszesz komentarze drogi”oszukany” to znaczy że też wiesz co w mieście się dzieje bo nie sadze by była tobie obca strona http://www.grajewo.pl tam jest wszytko to samo co w tej gazecie. ale oczywiście ty jesteś z obozu włodarza dlatego lepiej trochę poświecić. wiec nie słodź. i idź najlepiej spać.

  • oszukany
    7 grudnia 2012 at 12:33 - Odpowiedz

    Dobrze że gazeta grajewska się pojawiła. Mieszkańcy muszą wiedzieć co w mieście się dzieje. Ciekawa lektura bo napisana w przyjaznym klimacie. Bo czytając ulotkę przedwyborczą pana Dudzińskiego, Curyło, Waszkiewicza czy Cebelińskiego czyli FOGa mieszkańcy czuja się jak pustaki, którym oświeceni wszystko wytłumaczą po swojemu. Śmiech i żenada. Ciekawe do czego jeszcze może się posunąć człowiek chorobliwie dążący do władzy? Poza tym aby krytykować należy samemu być kryształowym a nie aferzystą! Ciekawe czy w FOGu przeczytamy jak można się dorobić sprzedając wirtualne działki. Oszukani mieszkańcy pamiętają!

  • Wpisz swoje imię
    6 grudnia 2012 at 09:40 - Odpowiedz

    ja nie rozumiem czegoś, kolejna osoba z Ełku dostanie prace u nas w UM? to po jaka q… jest w Grajewie PUP i ludzie tam się rejestrują? Nie chce mi się wierzyć, że nikt z naszego miasta lub powiatu nie spełnił wymogów konkursowych!

  • ciekawy
    5 grudnia 2012 at 23:31 - Odpowiedz

    Może ktoś wie , czy były inkasent z rynku , razem z naszym burmistrzem dalej robią próby muzyczne . Słyszałem że mają wystąpić na sylwestra przed U M.

  • Student
    5 grudnia 2012 at 23:00 - Odpowiedz

    po prostu żal… – burmistrz wydaje swoją laurkę, przez którą chce podnieść swoją samoocenę za NASZE pieniądze….

  • “kolega”
    5 grudnia 2012 at 22:36 - Odpowiedz

    do Jarka S: wiem, kim jesteś, pajacu

  • mirek
    5 grudnia 2012 at 21:01 - Odpowiedz

    Bo może grupa inscenizacyjna jest ze Starych Juch? warto sprawdzić

  • Jarek S
    5 grudnia 2012 at 20:45 - Odpowiedz

    Za pokaz inscenizacji historycznej / trwało 5 godz / ,, okupacja szwedzka Grajewa,, podczas Dni Grajewa , M D K zapłacił 48.000 zł .Gdzie w innych miastach np. w Prostkach, następnego dnia , pokaz trwał prawie 6 godz. / ta sama grupa / Gmina Prostki zapłaciła tylko 22.000 zł. W innych gminach koszt pokazu , tej samej grupy inscenizacyjnej za około 5- godz.kosztował od 18.000 – 22.000 zł. Może ktoś mi wyjaśni dlaczego M D K zapłacił 2-tnie !!!!!. Czy nie powinna tym się zająć komisja rewizyjna RM. Każdy radny otrzymał w materiałach koszty Dni Grajewa. To ma być ,,Lepsze Grajewo ” ????

  • anna
    5 grudnia 2012 at 20:18 - Odpowiedz

    tak imprez mamy duzo. szkoda tylko ze nam dlug przez nie rośnie. ale bawmy się az zbankrutujemy

  • jan2
    5 grudnia 2012 at 18:31 - Odpowiedz

    No nie narzekaj, za to jakie mamy imprezy dla ludu

  • jan
    5 grudnia 2012 at 18:27 - Odpowiedz

    podobno za Waszkiewicza było “dno” – zadłużenie miasta 18% (na koniec 2009r),
    a ja się tu dzisiaj dowiaduję, że na koniec 2012 r (po dwóch latach panowania sołtysa) to jest ok.40 %, D W A D Z I E Ś C I A D W A M I L I O N Y ! ! ! ! ! ! ! ! !

  • czytelnik 2
    5 grudnia 2012 at 17:51 - Odpowiedz

    Popieram świetny tekst.

  • Anna
    5 grudnia 2012 at 17:02 - Odpowiedz

    Kolejny świetny tekst! Redakcjo – tak trzymać! Odważnie i obiektywnie!
    Burmistrz za nasze pieniądze wydaje sobie laurki na swoją cześć… a o inkasencie, ktorego kryl nawet slowkiem nie pisnal..

  • Wpisz swoje imię
    5 grudnia 2012 at 11:57 - Odpowiedz

    Unowocześniona? żart? to już było! odgrzewanego kotleta Panie Burmistrzu to się jadać nie chce

  • Wpisz swoje imię
    5 grudnia 2012 at 11:55 - Odpowiedz

    idzie nowe stare:)

  • Wpisz swoje imię
    5 grudnia 2012 at 11:55 - Odpowiedz

    No tak podatki nam podnoszą to już wiadomo na co sa wydawane nasze pieniądze. skandal