Umowa na basen podpisana

Dziś w samo południe w Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę o dofinansowanie projektu, który przyczyni się do dalszego rozwoju Grajewa i zwiększy atrakcyjność turystyczną Województwa Podlaskiego. Mieszkańcy miasta, okolicznych gmin i powiatu grajewskiego uzyskają nowoczesną pływalnię, a turyści będą mogli odwiedzić Muzeum Mleka i Punkt Informacji Turystycznej.

Umowę na realizację tych działań podpisali Jacek Piorunek Członek Zarządu Województwa Podlaskiego i Adam Kiełczewski Burmistrz Grajewa. Przedmiotem projektu jest budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego, z krytą pływalnią oraz zapleczem SPA (pomieszczenia do masażu, grota solna, zespół saun). Na terenie pływalni utworzony zostanie również Punkt Informacji Turystycznej.

Oprócz pływalni powstać ma również Muzeum Mleka, którego ekspozycja dotyczyć będzie historii oraz tradycji związanych z podlaskim przemysłem mleczarskim. W ramach działań zaplanowano utworzenie 13 nowych etatów. Początek realizacji nastąpił we wrześniu 2009 roku, kiedy to opracowano dokumentację budowy pływalni, zakończenie zaplanowano na koniec 2014 roku.

Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie atrakcyjności i konkurencyjności turystycznej Grajewa oraz stworzenie warunków do rozwoju branży turystycznej, poprzez wprowadzenie unikatowej i kompleksowej oferty turystycznej, sportowo-rekreacyjnej i kulturalnej.

Projekt finansowany będzie ze środków miasta, przy udziale dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Wartość całkowita inwestycji to 15 786 163,73 zł, a wartość dofinansowania wynosi 9 995 702,22 zł.

Do tej pory w Grajewie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 zrealizowano inwestycje na ok. 50 mln zł. Wartość dofinansowania ze środków europejskich sięgnęła ponad 27 mln zł. W przeliczeniu na jednego mieszkańca Grajewa wartość dofinansowania wyniosła 1 222,02 zł.

PUW

Przeczytaj również

Zmarł ks. prał. Tadeusz Górski Z przykrością informujemy o śmierci ks. prałata Tadeusza Górskiego. Zmarł w wieku 88 lat, przeżył w kapłaństwie 62 lata. Ks. prał. Tadeusz Górski uro...
Burmistrz Grajewa będzie współpracował z nowym sta... Rywalizowali w wyborach - teraz współpracują. W Grajewie ponownie burmistrzem został Dariusz Latarowski. Przegrał z nim Waldemar Remfeld, który jednak...
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2018 11 listopada 2018 r. - Narodowe Święto Niepodległości  Po uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w Kościele pw. Trój...
7 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • NINA
  28 stycznia 2013 at 09:39 - Odpowiedz

  AKS w pełni się z Tobą zgadzam, tylko większość piszących na forach różnych portali obwinia właśnie burmistrza, nie rozumiejąc tego, że burmistrzowie takich małych miast są na końcu ogniwa. Co może zrobić burmistrz w kwestii bezrobocie, bo nie wiem. Od tego jest PUP. Każdy tylko krytykuje działania i poprzednich burmistrzów i obecnego, tylko dlaczego jak są wybory to startuje tylko paru kandydatów, a gdzie są wówczas Ci pieniacze, co tylko na forach się rozpisują, czemu oni nie startują??? Pozdrawiam wszystkich mądrze myślących i piszących.

 • AKS
  27 stycznia 2013 at 16:14 - Odpowiedz

  “Nino”, to nie tyle wina kolejnych burmistrzów, ile polityki kolejnych rządów. To, że najwartościowsi Polacy muszą emigrować “za chlebem”, to wina kolejnych antypolskich “elit rządzących”. To celowa robota za którą kiedyś Naród wystawi rachunek !

 • Jasia
  26 stycznia 2013 at 18:39 - Odpowiedz

  To fakt w ostatnich dwóch latach zadłużono znacznie Grajewo. Nie liczono sie z opinią np;o Sylwestrze – w innych miastach bogatszych zaniechano tego typu imprez bo za drogo. W Grajewie na rozrywkę wydano bezmyślnie zbyt duże kwoty np; najazd szwedzki, inne imprezy gdzie pan Burmistrz mógł wyjść i się pokazać jak gra na bębenkach. Szkoda ,że pod jego patronatem nie powstała żadna ulica, tylko kopczyk przed kościołem.

 • jan
  26 stycznia 2013 at 11:22 - Odpowiedz

  obawiam się, że burmistrz dla swoich populistycznych obiecanek wyborczych wpakuje nas na lata w długi, bardzo bym chciał się mylić

 • NINA
  26 stycznia 2013 at 06:56 - Odpowiedz

  Do REALISTA: moja koleżanka od 7 lat jest w Anglii, moja mama od 20 lat w Niemczech, mój brat również jakieś 8 lat temu wyemigrował do Irlandii, wujek w Kanadzie od 16 lat i powiedz mi teraz którego burmistrza mam obwiniać za to??? Ludzie wyjeżdżali, wyjężdżają i będą wyjeżdżać za granicę, Smutne, ale prawdziwe.

 • Wpisz swoje imię
  26 stycznia 2013 at 05:39 - Odpowiedz

  wybudujemy basem a zabraknie nam młodych ludzi chcących się w nim kąpać o ile nie zbankrutujemy to droga inwestycja

 • Realista
  26 stycznia 2013 at 00:25 - Odpowiedz

  Szkoda.Szare brudne i dziurawe Grajewo to powoli miasto emerytów i rencistów oraz tych co żyją z zasiłków z MOPS – u. Wątpię ,żeby nowo zatrudniani z Ełku czy Starych Juch lub inni obcy korzystali z tego basenu.Nasza młodzież przecież została zmuszona do wyjazdów za pracą. To jest to lepsze Grajewo