Trudne pytania na sesji RM

Dziś (25.04.2012r.) odbyła się XXI Sesja rady Miasta Grajewo.

Przed głosowaniem nad uchwałami, ważnym elementem dla wielu zebranych na sesji są już od dość dawna pytania Radnych do Burmistrza. Wielu czeka na nie z niecierpliwością, są przecież poniekąd pytaniami mieszkańców do Włodarzy.

Dziś pytania zadali miedzy innymi Radna Antrapik, Jagielska Radny Cebeliński, Curyło, Mołczanowski, Konopka.

MDK ma nowego zarządcę

Burmistrz ciepłym uściskiem ręki i bukietem kwiatów powitał nową Panią Dyrektor MDK Danutę Klimowicz.

Pani Danuta Klimowicz w kilku zdaniach przedstawiała zebranym swoja osobę. Z pochodzenia jest Ostrowianką, obecnie mieszka w Zawadach Ełckich. Do 2010 roku była Radna, pełniła również funkcje sołtysa.  W latach 2009 – 2011 była dyrektorem GOKu w Starych Juchach.

W Grajewie główny nacisk będzie kładła na inwestycje w kulturę, jak również zagospodarowanie pomieszczenia na pracownie plastyczną i co najważniejsze powołanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Dlaczego nie było konkursu na stanowisko dyrektora MDK-u?

O to pytała Radna Antropik. W swojej odpowiedzi od Sekretarza Miasta Grajewo usłyszała.

Że w myśl ustawy O prowadzeniu Działalności Kulturalnej art. 16 „Kandydata na stanowisko dyrektora instytucji kultury można wyłonić w drodze Konkursu”

„Można”, co nie oznacza, że trzeba. Tak, więc nowy dyrektor MDK został powołany przez Burmistrza bez wcześniejszego ogłaszania konkursu na to stanowisko oraz dania szansy młodym, zdolnym mieszkańcom naszego miasta. I przy okazji spełnić wyborczy postulatów – walkę z bezrobociem na lokalnym rynku.

Można tylko w domyśle postawić sobie pytanie czy w naszym małym mieście nie ma ludzi, którzy dali by rade grajewskiej kulturze.

Basen w Grajewie – ciąg dalszy

Burmistrz zapowiedział ponowne aplikowanie do przyznania dotacji na krytą pływalnię. By uzyskać dotację niezbędne jest podniesienie atrakcyjności turystycznej miasta. Pomóc Może w tym Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL, przy pomocy, której w sąsiedztwie pływali powstałoby Muzeum Mleka.

Będą remonty

Według informacji od GDDiK, jaką dostał naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Bogdan Wojsławowicz już w maju mieszkańcy mogą doczekać się remontu ul. Ełckiej.  Na przebudowę skrzyżowania przy ul. Pilsudskiego, Kolejowej i Szkolnej poczekać musimy nie wcześniej niż do 2014 roku.

 

Było o TRWAM będzie teraz o SUPERSTACJI

Na sesji, podczas której został przyjęty apel dotyczący telewizji TRWAM, radny Jankowski apelował by nie tworzyć precedensu, ponieważ następnym razem może przyjść kolejna osoba. Jak powiedział tak też się stało. Do Bura Rady wpłynął wniosek Bronisława Chełminskiego, w sprawie apelu Rady Miasta o przyznanie SUPERSTACJI miejsca na multipleksie. O tym, kto był za, a kto przeciw dowiemy się za miesiąc.

Co z tymi mediami

Radny Cebeliński na sesji poruszył kwestię dotyczącą urzędowego portalu informacyjnego.

Dlaczego informacje, które powinny pokazywać się w pierwszej kolejności na urzędowej stronie miasta pokazują się na jednym z komercyjnych portali.

Dlaczego informacje czasami poufne – jak stwierdził radny Curyło są opublikowane.

Jednoznacznej i konkretnej odpowiedzi na to pytanie nie było.

Nie da się jednak ukryć, że Władze zaczynają faworyzować jedne z mediów, a świadczyć o tym fakt reklamy na Hali MOSiR.

Obecnie miesięczna opłata za reklamę na hali wynosi 200 zł. Z reklamobiorców swój baner pozostawił tylko wspomniany portal.

Jak się dowiedzieliśmy baner pozostał w zamian za umieszczanie informacji z wydarzeń sportowych na stronie. Wynika z tego, że pozostałe portale w tej kwestii są pokrzywdzone, bo informacje umieszczają bezpłatnie, a za baner płacić muszą.

 

 

Przeczytaj również

Uczestnicy projektu OSDZ – EFS przeszli metamorfoz... W Młodzieżowym Centrum Kariery zakończono  warsztaty z zakresu kreowania wizerunku, połączone z usługą stylisty, dla młodzieży uczestniczącej w projek...
Kolejne metry alejek W dniach 31.10.-01.11.2017 roku odbyła się szósta edycja kwesty na cmentarzu komunalnym i parafialnym w Grajewie, którą zorganizowało Stowarzyszenie L...
LI Sesja Rady Miasta Grajewo Uprzejmie informuję, że dnia 23 maja 2018 r. (środa) o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Grajewo przy ul. Strażackiej 6a odbędzie się L...
6 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • marta
  3 maja 2012 at 00:28 - Odpowiedz

  Czy osoba, która pisze artykuły czyta je?Mam wątpliwości.

 • Chwila Prawdy
  2 maja 2012 at 14:47 - Odpowiedz

  lol ale osiagniecia! Smiech na sali… 50tka lub wiecej na karku, a pani przedstawia ”kariere” zawodowa tylko z ostatnich 2 lat, ale za to jak szczegolowo i jak zaakcentowane pochwaly i znajomosci z prezydentem Elku i starosta. Heh skoro ma pani takie osiagniecia to dlaczego nie dostala pani pracy u siebie na miejscu lub w Elku??? A to ze byla pani soltysem – to czym sie chwalic lol kazdy rolnik moze pelnic taka funkcje przeciez. Szkoda i zalosnym jest to ze nie dano szansy komus z Grajewa, sa przeciez u nas ludzie mlodzi i zdolni (nawet [mlodszy] burmistrz dostal od nas szanse…) Aaaa i jeszcze jedno: co w tym nadzwyczajnego ze pozyskala jakies pieniadze dla mdk skoro po to zostala przyjeta zeby pisac wlasnie takie wnioski? Dziwnym byloby zeby nic nie pozyskala heh. Jezeli tak super cacy szlo to dalej chyba powinna to robic hm? a na dyrka za to wziac kogos odpowiedniejszego, mlodego, energicznego, majacego doswiadczenie w kulturze i wyniki w kierowaniu taka placowka. Sorry ale ”true is true”…

 • Rychard
  26 kwietnia 2012 at 13:36 - Odpowiedz

  Ile złego stało się w Grajewie po wyborach. W jeden rok z okładem i tyle złego.

 • Wpisz swoje imię
  26 kwietnia 2012 at 12:07 - Odpowiedz

  Co raz mniej “Grajewa w Grajewie “. Tyle na ten temat.

 • ayt
  26 kwietnia 2012 at 10:28 - Odpowiedz

  a co to za pani?

 • mieszkaniec
  26 kwietnia 2012 at 10:07 - Odpowiedz

  a Burmistrz nowa pracownice UM p. Agnieszkę Sz. również przywitał na stojąca i z bukietem kwiatów?