To już pewne Sąd w Grajewie do likwidacji

Jeszcze w ubieglym roku mówiło się o budowie nowego budynku dla Sądu Rejonowego w Grajewie tym czasem na mocy rozporządzenia ministra sprawiedliwości Sąd przestanie istnieć.

Minister sprawiedliwości, Jarosław Gowin, podpisał w piątek rozporządzenie zgodnie z którym od nowego roku blisko 80 małych sądów rejonowych w Polsce zostanie zniesionych. W łomżyńskim okręgu sądowym przestaną istnieć sądy rejonowe w Grajewie i Wysokiem Mazowieckiem.

Jak podaje minister sprawiedliwości, na mocy rozporządzenia, od 1 stycznia 2013 roku, 79 sądów rejonowych o limicie etatów do dziewięciu sędziów włącznie zostanie przekształconych w wydziały zamiejscowe – cywilny, karny, rodzinny i nieletnich oraz ksiąg wieczystych – sąsiednich sądów.
Obszar działania likwidowanego Sądu Rejonowego w Grajewie ma przejąć Sąd Rejonowy w Łomży, a Sądu Rejonowego w Wysokiem Mazowieckiem Sąd Rejonowy w Zambrowie. W sądzie w Grajewie pracuje 7 sędziów, w Wysokiem Mazowieckiem 6.
Dodajmy, że po wejściu w życie zapisów nowego rozporządzenia Sąd Okręgowy w Łomży swym zasięgiem będzie obejmował tylko dwa sądy rejonowe w Łomży i Zambrowie.

Resort sprawiedliwości uzasadnia, że „celem zmian jest przede wszystkim bardziej racjonalne i elastyczne wykorzystanie potencjału polskich sędziów”.
– Po wprowadzeniu reformy w praktyce zmieni się tylko nazwa – sąd w miejscowości x, będzie teraz wydziałem zamiejscowym, większego sądu rejonowego – przekonuje Patrycja Loose, rzecznik prasowy Ministra Sprawiedliwości. – Nadal w tym samym miejscu obywatele będą mogli załatwić swoje sprawy, bez konieczności udania się do innego miasta. Nie będzie również przeszkód, by nadal działały kasy, czy biura podawcze. Decyzję w tej sprawie podejmować będą prezesi sądów. Pracownicy administracyjni zasilą wydziały orzecznicze wymagające wzmocnienia – dodaje. 4lomza.pl

Przeczytaj również

Grajewianie przełamali się opłatkiem. Za nami wigi... Dziś na placu obok kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej odbyła się pierwsza Wigilia Miejska na otwartej przestrzeni połączona z Jarmarkiem Świątecznym...
Centrum Integracji Społecznej – Grajewskie C... Centrum Integracji Społecznej we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej od stycznia 2017r. w imieniu Miasta Grajewo realizuje projekt pt. G...
Spotkanie Burmistrza z mediami https://www.youtube.com/watch?v=EjAozOvc1JA&feature=youtu.be

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge