Terapeutyczny Punkt Przedszkolny- nabór

Terapeutyczny Punkt Przedszkolny “Milowy krok” w Grajewie funkcjonuje od września br. Przyjmuje on dzieci w wieku od 3 do 6 lat.  Wznowił on swój nabór, gdyż zapotrzebowanie jest coraz większe.

Obecnie w przedszkolu funkcjonuje jedna grupa dzieci. Planowana jest kolejna. Do “Milowego kroku” przyjmowane są dzieci szczególnie ze spektrum autyzmu aczkolwiek zapotrzebowanie w Grajewie okazało się bardziej zróżnicowane. Jak mówi Martyna Pabisek, dyrektor placówki – Do przedszkola są przyjmowane dzieci z różnymi niepełnosprawnościami. Między innymi niepełnosprawność ruchowa, niedosłuch czy dziecięce porażenie mózgowe. Wszystko jest zależne od potrzeb dziecka i rodziców.

Nauczanie przedszkolaków jest indywidualnie dobierane do każdego z osobna, ale i przede wszystkim opierają się na różnych metodach. Między innymi zajęcia prowadzone są metodą dobrego startu czy terapią ręki. Przedszkole zapewnia przede wszystkim przygotowanie dzieci do realizacji obowiązku szkolnego i samodzielnego funkcjonowania w środowisku.

Nabór do “Milowego kroku” potrwa do końca grudnia. Więcej informacji można uzyskać w siedzibie placówki, która mieści się przy ulicy Adama Mickiewicza 6F w Grajewie.

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge