Szpital z Grajewa wygrał z Narodowym Funduszem Zdrowia

To pierwszy taki wyrok w regionie. Szpital z Grajewa wygrał sadową batalię z podlaskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia. Sąd zdecydował, że fundusz ma zapłacić szpitalowi prawie 930 tys. złotych za ponadlimitowe zabiegi wykonywane w 2009 roku.

Zapłata się należy, bo chodziło o zabiegi ratujące zdrowie i życie, potwierdziła to także kontrola, jaka przeprowadził w szpitalu NFZ – uzasadniał wyrok sędzia Bogusław Dobrowolski.

Grajewski szpital jest pierwszym i do tej pory jedynym, który zdecydował się o wywalczenie należnej zapłaty przed sądem. Pozostałe placówki zdecydowały się na zaproponowaną przez NFZ ugodę i przyjęły jedynie 20 proc. wyliczonych kwot.

Natomiast po wyroku sądowym szpital w Grajewie ma otrzymać blisko 3/4 wnioskowanej kwoty. Zadowolenia z wyroku nie krył dyrektor szpitala Grzegorz Dembski. “To my mieliśmy rację. Sąd potwierdził, że NFZ musi płacić szpitalom za zabiegi ratujące życie, a to oznacza, że nadal możemy przyjmować pacjentów, nawet wtedy, kiedy wyczerpał się juz limit, a nie wysyłać ich na bruk – mówił dziennikarzom po wyjściu z sali sądowej.

Wyrok w tej sprawie jest prawomocny. Na razie nie wiadomo, czy fundusz zdecyduje się na kasację przed Sądem Najwyższym. Na razie w tej sprawie podlaski oddział NFZ milczy. Media poinformowano, że mają czekać na specjalne stanowisko prasowe. radio.bialystok.pl

Przeczytaj również

Grajewianie przełamali się opłatkiem. Za nami wigi... Dziś na placu obok kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej odbyła się pierwsza Wigilia Miejska na otwartej przestrzeni połączona z Jarmarkiem Świątecznym...
Centrum Integracji Społecznej – Grajewskie C... Centrum Integracji Społecznej we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej od stycznia 2017r. w imieniu Miasta Grajewo realizuje projekt pt. G...
Spotkanie Burmistrza z mediami https://www.youtube.com/watch?v=EjAozOvc1JA&feature=youtu.be
Jeden komentarz

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
  • Głos
    27 września 2012 at 16:33 - Odpowiedz

    BRAWO PANIE DYREKTORZE DEMBSKI ! Dzięki Panu i Pana osobistemu zaangażowaniu i poświęceniu nasz szpital nadal jako tako istnieje i może pozostanie na „ służbie „ nas , tych najbiedniejszych emerytów i rencistów ! Ratuje Pan także wiele miejsc pracy . MAŁA PROŚBA ; proszę reaktywować Przychodnie Rehabilitacyjną i nie myśleć o zamknięciu Przychodni Zdrowia Psychicznego i Oddziału Psychiatrycznego ! Te placówki są nam tu w Grajewie – na miejscu bardzo potrzebne i konieczne ! Proszę też , ku lepszemu funkcjonowaniu podległego Pana szpitala czasem pochylić się z pokorą ku najbiedniejszym pacjentom i ich wysłuchać ! Bowiem oni najlepiej wiedzą na co choruje nasza Służba Zdrowia i nasz szpital !!! WIELKIE DZIĘKI PANIE DYREKTORZE ZA WSZYSTKO ! ZDROWIA I BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO NA NIWIE NASZEGO SZPITALA I W OSOBISTYM ŻYCIU !!!