“Szkoła jest dla uczniów, nie dla etatów”

Wczoraj w swojej skrzynce znalazłem, “ciekawą” przesyłkę. Biuletyn “POgłos grajewski”. Ku mojemu zaskoczeniu widzę to pierwszy raz, a numer wydania już drugi.
Czy to, nam mieszkańcom jest potrzebne? Nie wiem. Wiem tylko, że już chyba radnych w naszym życiu wystarczy, bo o ile to można. Wystarczy to novum video z sesji, które po pierwszych 10 minutach robi się nudne i nic nie wnoszące. Ale skoro już wziąłem ten biuletyn to przejrzałem go od przysłowiowej deski do deski. I co? I nic! Na dłuższą chwilę zatrzymałem się przy notatce dotyczącej łączenia szkół. Tym samym pokusiłem się o kilka refleksji na ten temat.

Ściany nie przemówią a POpulizm intelektualny, za którym są tylko słowa, a brakuje rzeczowości trudno ocenić, że towarzyszą im szczere intencje, bo jak tu wierzyć, że ludzie, którzy nie wiele mają wspólnego z pracą w oświacie, tak górnolotnie wypowiadają się o dobru ucznia. Aż prosi się żeby zapytać, który radny w domyśle p. Jankowski czy p. Jamrozy?

A w kwestii łatwiejszego i efektywniejszego zarządzania budynkiem. Docelowo każda szkoła może spełniać tylko jedną nadrzędną rolę: kuźni wiedzy.  Co więcej radni mieli na myśli? Jakie inne możliwości teraz ma przed sobą budynek szkoły przy ul. Mickiewicza i Konstytucji 3-go Maja? Górnolotnie, ale jak widać mało rzeczowo można przekonywać do siebie, chyba tylko mało zainteresowanych do głębszego poznania środowiska ucznia. I tak to w ocenie grajewskich radnych PO za łączeniem szkół przemawiało “lepsze wykorzystanie zasobów obu szkół np. pracowni specjalistycznych”. Brzmi to trochę niewiarygodnie, bo stawia to w takim nierealnym świetle szkoły SP i PG, które mogę się tylko domyślać nie posiadają dostatecznego zaplecza dydaktycznego.

Ile za tymi słowami jest szczerości wie tylko autor, a reszta może się tylko domyślać.

Ale to kolejna transmisja zachowań z ulicy Wiejskiej na ulicę Strażacką, tam i tu króluje, PR (dla niewtajemniczonych: sztuka mówienia dużo o niczym, uprawiana od lat przez obecny rząd).

Były już w Polsce: rower marki popularny, papierosy popularne, posłowie popularni, media popularne, a teraz i radni są: popularni.

Niech będą pracowici – albo… spadać!

p.s czekam na kolejny Pogłos – mam nadzieję, że mojej skrzynki nie ominie

n-l

Przeczytaj również

Uczestnicy projektu OSDZ – EFS przeszli metamorfoz... W Młodzieżowym Centrum Kariery zakończono  warsztaty z zakresu kreowania wizerunku, połączone z usługą stylisty, dla młodzieży uczestniczącej w projek...
Kolejne metry alejek W dniach 31.10.-01.11.2017 roku odbyła się szósta edycja kwesty na cmentarzu komunalnym i parafialnym w Grajewie, którą zorganizowało Stowarzyszenie L...
LI Sesja Rady Miasta Grajewo Uprzejmie informuję, że dnia 23 maja 2018 r. (środa) o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Grajewo przy ul. Strażackiej 6a odbędzie się L...
6 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • do czytelnik
  25 marca 2012 at 10:42 - Odpowiedz

  z Ciebie “czytelniku” 🙂

 • czytelnik
  25 marca 2012 at 03:19 - Odpowiedz

  a z czego tu się śmiać? ewentualnie z tego artykułu i tego nauczyciela, bo widać, że ma za dużo wolnego czasu 🙂

 • do czytelnika
  22 marca 2012 at 17:34 - Odpowiedz

  ten sie smieje kto się smieje ostatni czytelniku 😀

 • czytelnik
  22 marca 2012 at 15:20 - Odpowiedz

  mój komentarz jest tyle samo wart co ten artykuł, to podobnie jak jego autor nie podpisuję się

 • czytelnik drugi
  22 marca 2012 at 11:19 - Odpowiedz

  Do czytelnika a czemu Ty nie podpisałeś się pod komentarzem.

 • czytelnik
  21 marca 2012 at 22:51 - Odpowiedz

  standard tego portalu, że nie wiadomo kto pisze artykuły. takie grajewskie nawyki, usiąść przed komputerem i coś nasmarować a potem bać się podpisać. hahaha