Straż melduje

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 03.09.2012 r. – 09.09.2012 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 19 zdarzeń, w tym 3 pożary i 16 miejscowych zagrożeń.

Ogółem od początku roku zanotowano 652 zdarzenia, w tym: 175 pożarów, 471 miejscowych zagrożeń oraz 5 alarmów fałszywych. Łączna liczba poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 71 osób rannych oraz 3 ofiary śmiertelne.

 

W dniu 06.09.2012 r. o godzinie 11:10 PSK w Grajewie otrzymało zgłoszenie, że w budynku mieszkalnym wielorodzinnym należącym do Spółdzielni ADM odchyliła się ściana i grozi zawaleniem na chodnik i ulicę co stwarza zagrożenie przechodniom i przejeżdżającym pojazdom. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych.  W działaniach ratowniczych  trwających około jednej godziny uczestniczyły dwa zastępy z JRG Grajewo oraz Policja.

 

W dniu 07.09.2012 r. o godzinie 18:07 w Grajewie na moście rzeki Ełk (Droga Krajowa Nr 61) zderzyły się dwa samochody – karetka Pogotowia Ratunkowego z VW.
Na szczęście nikomu nic się nie stało. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu zaworu w instalacji gazowej znajdującej się w samochodzie osobowym, kierowaniu ruchem do czasu zakończenia czynności przez policję oraz usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. W działaniach ratowniczych, które trwały około godziny uczestniczyły dwa zastępy z JRG, Policja, Pogotowie Ratunkowe oraz Pomoc Drogowa.

 

W dniu 09.09.2012 r. o godzinie 03:56 w  miejscowości Kędzierowo gm. Wąsosz kierujący samochodem osobowym marki Fiat utracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oświetlili oraz wydobyli osobę znajdującą się w pojeździe  i przekazali ją dla zespołu Pogotowia Ratunkowego. Uszkodzony samochód został postawiony na koła, zakręcono zawór w instalacji gazowej oraz sprawdzono czy nie ma wycieku płynów eksploatacyjnych. W działaniach ratowniczych, które trwały  trzy godziny uczestniczył jeden zastęp z JRG Grajewo oraz  OSP KSRG Szczuczyn.

 

Dowódca JRG

st. kpt. Kazimierz Golubiewski

Przeczytaj również

“Wiara jest radością” w SP4 Wiara jest radością” – to hasło IV edycji konkursu poezji religijnej, który organizowany jest w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie...
Zagraniczny staż zawodowy kucharzy Cztery uczestniczki Hufca Pracy w Grajewie realizujące naukę zawodu w Zasadniczej Szkole Zawodowej  oraz Branżowej Szkole I stopnia w Zespole Szkół w ...
Konsultacje społeczne Trwają wciąż konsultacje społeczne projektu zagospodarowania terenu położonego w rejonie Placu Niepodległości i ul. Popiełuszki w Grajewie. Przypom...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge