Straż melduje

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 03.09.2012 r. – 09.09.2012 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 19 zdarzeń, w tym 3 pożary i 16 miejscowych zagrożeń.

Ogółem od początku roku zanotowano 652 zdarzenia, w tym: 175 pożarów, 471 miejscowych zagrożeń oraz 5 alarmów fałszywych. Łączna liczba poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 71 osób rannych oraz 3 ofiary śmiertelne.

 

W dniu 06.09.2012 r. o godzinie 11:10 PSK w Grajewie otrzymało zgłoszenie, że w budynku mieszkalnym wielorodzinnym należącym do Spółdzielni ADM odchyliła się ściana i grozi zawaleniem na chodnik i ulicę co stwarza zagrożenie przechodniom i przejeżdżającym pojazdom. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych.  W działaniach ratowniczych  trwających około jednej godziny uczestniczyły dwa zastępy z JRG Grajewo oraz Policja.

 

W dniu 07.09.2012 r. o godzinie 18:07 w Grajewie na moście rzeki Ełk (Droga Krajowa Nr 61) zderzyły się dwa samochody – karetka Pogotowia Ratunkowego z VW.
Na szczęście nikomu nic się nie stało. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu zaworu w instalacji gazowej znajdującej się w samochodzie osobowym, kierowaniu ruchem do czasu zakończenia czynności przez policję oraz usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. W działaniach ratowniczych, które trwały około godziny uczestniczyły dwa zastępy z JRG, Policja, Pogotowie Ratunkowe oraz Pomoc Drogowa.

 

W dniu 09.09.2012 r. o godzinie 03:56 w  miejscowości Kędzierowo gm. Wąsosz kierujący samochodem osobowym marki Fiat utracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oświetlili oraz wydobyli osobę znajdującą się w pojeździe  i przekazali ją dla zespołu Pogotowia Ratunkowego. Uszkodzony samochód został postawiony na koła, zakręcono zawór w instalacji gazowej oraz sprawdzono czy nie ma wycieku płynów eksploatacyjnych. W działaniach ratowniczych, które trwały  trzy godziny uczestniczył jeden zastęp z JRG Grajewo oraz  OSP KSRG Szczuczyn.

 

Dowódca JRG

st. kpt. Kazimierz Golubiewski

Przeczytaj również

Grupowe zajęcia z doradcą zawodowym w ramach proje... W Młodzieżowym Centrum Kariery w Grajewie dobiegają końca zajęcia z doradcą zawodowym           w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia - EFS”...
Terapeutyczny Punkt Przedszkolny- nabór Terapeutyczny Punkt Przedszkolny "Milowy krok" w Grajewie funkcjonuje od września br. Przyjmuje on dzieci w wieku od 3 do 6 lat.  Wznowił on swój nabó...
Nauczyciel na Medal – medale wręczone Można uznać, że był to swoisty Dzień Nauczyciela choć mamy grudzień. W sobotę, 9 grudnia podczas uroczystej gali zakończyliśmy naszą akcję „Nauczyci...
Henryka Jagielska nową radną Rady Miasta Grajewa Według nieoficjalnych wyników w wyborach uzupełniających do Rady Miasta Grajewo nową radną okręgu nr 16 została Henryka Jagielska. Prawo do głosowani...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge