Straż informuje

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 16.07.2012 r. – 22.07.2012 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 14 zdarzeń w tym 1 pożar i 13 miejscowych zagrożeń.

Ogółem od początku roku zanotowano 525 zdarzeń, w tym: 152 pożary, 370 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. Łączna liczba poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 54 osoby ranne oraz 2 ofiary śmiertelne.

W dniu 16.07.2012r. o godzinie 07:20  na Drodze Krajowej Nr 61 w okolicy miejscowości Bełda gm. Rajgród kierujący samochodem dostawczym KIA zjechał z drogi do przydrożnego rowu i przewrócił się na bok. W wyniku tego zdarzenia nikt z osób podróżujących tym pojazdem nie odniósł obrażeń ciała. W działaniach ratowniczych uczestniczył jeden zastęp JRG Grajewo oraz OSP KSRG Rajgród.

W dniu 20.07.2012r. o godzinie 02.17 w miejscowości Białaszewo zapalił się drewniany budynek mieszkalny.  Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej (JRG Grajewo, OSP KSRG Białaszewo i Ciemnoszyje).  W momencie przybycia pierwszych jednostek  obiekt był całkowicie objęty pożarem. W wyniku podjętych działań pożar zlokalizowano i ugaszono. Działania gaśnicze trwały  ponad trzy godziny.

W dniu 20.07.2012r. o godzinie 16.07 na Drodze Krajowej nr 61 w okolicy miejscowości Bełda kierujący samochodem ciężarowym marki SCANIA (cysterna do przewozu mleka) utracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku tego zdarzenia kierujący nie odniósł żadnych obrażeń ciała. Podczas oględzin pojazdu ratownicy zlokalizowali niewielki wyciek oleju napędowego z przewodu paliwowego, który został uszczelniony a wyciekające paliwo zostało zebrane do pojemnika zastępczego. W wyniku uszkodzeń cysterny wylało się  kilka tysięcy litrów mleka na pobliską łąkę. W działaniach ratowniczych trwających ponad trzy godziny uczestniczył jeden zastęp JRG Grajewo oraz OSP KSRG Rajgród.

Dyżurny Operacyjny Powiatu

Asp.sztab. Wiesław Tokarzewski

Przeczytaj również

Grajewianie przełamali się opłatkiem. Za nami wigi... Dziś na placu obok kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej odbyła się pierwsza Wigilia Miejska na otwartej przestrzeni połączona z Jarmarkiem Świątecznym...
Centrum Integracji Społecznej – Grajewskie C... Centrum Integracji Społecznej we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej od stycznia 2017r. w imieniu Miasta Grajewo realizuje projekt pt. G...
Spotkanie Burmistrza z mediami https://www.youtube.com/watch?v=EjAozOvc1JA&feature=youtu.be
Jeden komentarz

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • test
  3 sierpnia 2012 at 19:32 - Odpowiedz

  Pr:
  – J?
  – M!
  P.
  L:
  – D?
  – Bo gumę żuję!