Straż informuje

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 16.07.2012 r. – 22.07.2012 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 14 zdarzeń w tym 1 pożar i 13 miejscowych zagrożeń.

Ogółem od początku roku zanotowano 525 zdarzeń, w tym: 152 pożary, 370 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. Łączna liczba poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 54 osoby ranne oraz 2 ofiary śmiertelne.

W dniu 16.07.2012r. o godzinie 07:20  na Drodze Krajowej Nr 61 w okolicy miejscowości Bełda gm. Rajgród kierujący samochodem dostawczym KIA zjechał z drogi do przydrożnego rowu i przewrócił się na bok. W wyniku tego zdarzenia nikt z osób podróżujących tym pojazdem nie odniósł obrażeń ciała. W działaniach ratowniczych uczestniczył jeden zastęp JRG Grajewo oraz OSP KSRG Rajgród.

W dniu 20.07.2012r. o godzinie 02.17 w miejscowości Białaszewo zapalił się drewniany budynek mieszkalny.  Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej (JRG Grajewo, OSP KSRG Białaszewo i Ciemnoszyje).  W momencie przybycia pierwszych jednostek  obiekt był całkowicie objęty pożarem. W wyniku podjętych działań pożar zlokalizowano i ugaszono. Działania gaśnicze trwały  ponad trzy godziny.

W dniu 20.07.2012r. o godzinie 16.07 na Drodze Krajowej nr 61 w okolicy miejscowości Bełda kierujący samochodem ciężarowym marki SCANIA (cysterna do przewozu mleka) utracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku tego zdarzenia kierujący nie odniósł żadnych obrażeń ciała. Podczas oględzin pojazdu ratownicy zlokalizowali niewielki wyciek oleju napędowego z przewodu paliwowego, który został uszczelniony a wyciekające paliwo zostało zebrane do pojemnika zastępczego. W wyniku uszkodzeń cysterny wylało się  kilka tysięcy litrów mleka na pobliską łąkę. W działaniach ratowniczych trwających ponad trzy godziny uczestniczył jeden zastęp JRG Grajewo oraz OSP KSRG Rajgród.

Dyżurny Operacyjny Powiatu

Asp.sztab. Wiesław Tokarzewski

Przeczytaj również

“Wiara jest radością” w SP4 Wiara jest radością” – to hasło IV edycji konkursu poezji religijnej, który organizowany jest w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie...
Zagraniczny staż zawodowy kucharzy Cztery uczestniczki Hufca Pracy w Grajewie realizujące naukę zawodu w Zasadniczej Szkole Zawodowej  oraz Branżowej Szkole I stopnia w Zespole Szkół w ...
Konsultacje społeczne Trwają wciąż konsultacje społeczne projektu zagospodarowania terenu położonego w rejonie Placu Niepodległości i ul. Popiełuszki w Grajewie. Przypom...
Jeden komentarz

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • test
  3 sierpnia 2012 at 19:32 - Odpowiedz

  Pr:
  – J?
  – M!
  P.
  L:
  – D?
  – Bo gumę żuję!