Straż dla WOŚP

Strażacy z Grajewa na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

W dniu 13 stycznia 2013 r. nad jeziorem w Boguszach odbyła się kolejna edycja Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny Finał był nieco inny od poprzednich, gdyż Orkiestra zagrała nie tylko dla najmłodszych, ale przede wszystkim dla seniorów. Po raz kolejny do akcji włączyli się strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, którzy zaprezentowali techniki samoratowania i ratowania osób, pod którymi załamał się lód. Omówiono także podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas przebywania na obszarach zalodzonych.

W akcję zaangażowanych było łącznie 9 strażaków, w tym 8 strażaków należących do Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno – Nurkowego „Biebrza”, dysponujących samochodem ratownictwa wodnego oraz sprzętem specjalistycznym. Podczas pokazów strażacy – nurkowie zaprezentowali techniki ratownicze bezprzyrządowe i z użyciem sprzętu, w tym m.in. koła ratunkowego, rzutki, drabiny pożarniczej oraz sań wodno – lodowych.

Tegoroczną akcję przeprowadzono wspólnie z grajewskimi morsami, którzy po zakończeniu pokazów strażackich zażyli kąpieli w jeziorze.

Zastępca Komendanta Powiatowego

Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie

mł. kpt. Arkadiusz Lichota

 

 

Przeczytaj również

Grajewianie przełamali się opłatkiem. Za nami wigi... Dziś na placu obok kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej odbyła się pierwsza Wigilia Miejska na otwartej przestrzeni połączona z Jarmarkiem Świątecznym...
Centrum Integracji Społecznej – Grajewskie C... Centrum Integracji Społecznej we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej od stycznia 2017r. w imieniu Miasta Grajewo realizuje projekt pt. G...
Spotkanie Burmistrza z mediami https://www.youtube.com/watch?v=EjAozOvc1JA&feature=youtu.be

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge