Strajk zwiazkowców

Rano strajk generalny na Śląsku, po południu pikiety przed urzędami wojewódzkimi w całym kraju. We wtorek (26.03) Białymstoku związkowcy, ale też mieszkańcy manifestowali swoje niezadowolenie z działań rządu, zwłaszcza dotyczących kodeksu pracy.

Przed Podlaski Urząd Wojewódzki przyszło kilkaset osób. Niektórzy trzymali transparenty z hasłami: “Pracodawco nie słuchaj bełkotu rządu, inwestuj w kapitał ludzki”, “Tusk pozwól Polakom dotrwać do emerytury”. Chociaż strajk zorganizowano na Śląsku, to postulaty skierowane do rządu dotyczą całego kraju – podkreślali pikietujący.

Przewodniczący podlaskiej Solidarności Józef Mozolewski ma nadzieję, ze po tych pikietach i strajku rząd poprzez dialog społeczny pochyli się nad problemami pracowników i bezrobotnych i je rozwiąże. O niesprawiedliwości i różnicach w wynagrodzeniu mówił z kolei przewodniczący Podlaskiej Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia Eugeniusz Muszyc.

O dialog przy stole a nie na ulicy apelował też przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Forum Związków Zawodowych Województwa Podlaskiego Adam Gryka. Natomiast przewodniczący podlaskiego OPZZ Antoni Poźniak twierdzi, że strona rządowa i pracodawcy uważają, że w komisji trójstronnej większość postulatów została załatwiona. Jednak jego zdaniem nie mówią całej prawdy, bo ustawa antykryzysowa nie współgra z przepisami kodeksu pracy.

W związku z pikietą przez ponad dwie godziny zablokowany był fragment ulicy Mickiewicza. Policja nie odnotowała żadnych incydentów.

foto. info./ rario.bialystok.pl

Przeczytaj również

Uczestnicy projektu OSDZ – EFS przeszli metamorfoz... W Młodzieżowym Centrum Kariery zakończono  warsztaty z zakresu kreowania wizerunku, połączone z usługą stylisty, dla młodzieży uczestniczącej w projek...
Kolejne metry alejek W dniach 31.10.-01.11.2017 roku odbyła się szósta edycja kwesty na cmentarzu komunalnym i parafialnym w Grajewie, którą zorganizowało Stowarzyszenie L...
LI Sesja Rady Miasta Grajewo Uprzejmie informuję, że dnia 23 maja 2018 r. (środa) o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Grajewo przy ul. Strażackiej 6a odbędzie się L...
2 komentarze

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
  • jera
    30 marca 2013 at 08:17 - Odpowiedz

    Czy na pikiecie nie było reporterów, nikt nie robił zdjęć> cosik mało tych pikietujących- może to wielkanocne jaja z ta pikietą!

  • nn
    27 marca 2013 at 10:09 - Odpowiedz

    Wywiad Aldony Zaorskiej z reżyserem Grzegorzem Braunem. M. in. pytanie: „Czy sądzi Pan, że władze cywilne naprawdę szykują się do „rozwiązania siłowego”? „ Po pierwsze nie rządzą nami cywile. Nigdy nie rządzili. Rządzi postsowiecka bezpieka – z aktualną dominantą zieloną, tj. wojskową. A fasada władzy skorumpowana jest z delegowanych przez ową bezpiekę: agentury i „protegowanych” – Komorowski, Tusk, Schetyna, Graś, Pawlak (chwilowo na ławce rezerwowych) et consortes. Do tego układu dokooptowani zostali plenipotenci zachodnich lichwiarzy (MFW i inni). Taka była istota „transformacji ustrojowej”, czyli układu Jaruzelski-Geremek (jak nazwał JE ambasador USA Davis w 1989 r) – częściowa konwersja długów na wpływy polityczne, tj. właśnie dopuszczenie ludzi delegowanych i autoryzowanych przez MFW do podziału łupów. Zmieniają się personalia generalissimusów i głównych księgowych (wtedy Balcerowicz, dziś Rostowski), ale układ trwa. Wszystkich interesuje tylko jedno – gwarancja bezkarności i dalszej pomyślności w rabowaniu tubylców, czyli nas. Władze cywilne, czyli fasadowe, telewizyjne władze mają za zadanie administrować nami tak, żebyśmy dawali się operować bez wybudzenia ze snu, snu przed telewizorem właśnie. Ponieważ jednak liczba wybudzonych wzrosła w ostatnich latach znacząco, a w kasie pustki, więc trzeba dokonać istotnych przeszeregowań. Oni oczywiście woleliby jednak uniknąć puszczania „Rosomaków” w tłum. Więc szukają optymalnego wariantu tego przesilenia, które i tak musi nastąpić.”