Stada bezpańskich psów grasują po osiedlach Grajewa.

Mieszkańcy skarżą się już nie tylko na brudne miasto, ale i na zagrożenie, jakie jest spowodowane agresywnymi bezpańskimi psami.

Coraz niebezpieczniej robi się na osiedlowych parkingach i okolicach śmietników. Bowiem w tych miejscach mieszkańcy niejednokrotnie natykają się na bezpańskie psy. Jest ich już tak dużo w Grajewie, że zaczynają chodzić stadami. Stają się agresywne i atakują ludzi.

 

– Biegające obok śmietników kundle stanowią zagrożenie dla dzieci idących do szkoły. Boję się, że dzieci mogą, uciekając przed zwierzakami, wpaść wprost pod samochód – mówi jedna z mieszkanek os. Południe w Grajewie.

Do Grajewa przyjeżdża firma odławiająca bezpańskie zwierzęta. Po ilości biegających kundli można tylko zadać pytanie czy oby nie wyjeżdżała z naszego miasta „ na pusto”. W takim razie, za co płacimy?

 

Dlaczego władze nie interesują się tym czy firma, która jest wynajęta do odłowu robi to rzetelnie i nie za darmo otrzymuje pieniądze? Może liczą na to, że kundle nikomu nie zrobią krzywdy…do pierwszej tragedii.

 

Przeczytaj również

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2018 11 listopada 2018 r. - Narodowe Święto Niepodległości  Po uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w Kościele pw. Trój...
Umowa na zagospodarowanie Parku Solidarności W dniu 29 października 2018 r. Burmistrz Miasta Grajewo podpisał umowę na realizację zadania inwestycyjnego pn.: „Zagospodarowaniu Parku Solidarności ...
„ZNICZ 2018” – ostrzeżenia i zmiany w organi... W najbliższych dniach większość z nas odwiedzi groby swoich bliskich. W wielu przypadkach będzie się to wiązało z pokonaniem znacznych odległości, cza...
“ŚWIEĆ PRZYKŁADEM – PODAJ DALEJ!”... Grajewscy mundurowi wspólnie z młodzieżą ze Związku Strzeleckiego „Strzelec”, w ramach akcji „Podaj dalej”, rozdawali elementy odblaskowe przy jednym ...
6 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • mircio
  20 lutego 2013 at 14:26 - Odpowiedz

  dziwne chiński bar powstał a mięso dalej lata po ulicach

 • *()
  23 stycznia 2013 at 18:44 - Odpowiedz

  jakieś umowy, psy, zawracanie gitary – mamy lepsze Grajewo !!!

 • matka
  22 stycznia 2013 at 17:53 - Odpowiedz

  Zadania Urząduw zakresie opieki nad zwierzętami bezdomnymi reguluje ustawa, która weszła w życie 1 stycznia 2012 roku. (Dz.U. Nr 230, poz. 1373). Zgodnie z nią, należy uchwalić co rocznie program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt. Ustawodawca zabrania odławiania zwierząt bezdomnych bez zapewnienia im miejsca w schronisku dla zwierząt,

  czy Grajewo ma podpisaną umowę ze schroniskiem???????
  Może dlatego nikt nie kwapi się do zrobienia porządku z bezpańskimi psami?!!!!!!!!!!

 • do emeryt
  22 stycznia 2013 at 15:48 - Odpowiedz

  Z tego co mi wiadomo (ale podkreślam, że nie jestem w 100% pewna rzetelności tej informacji) UM Grajewo posiadał służbowym samochód i etat kierowcy. Na chwilę obecną wydaje mi się, że stanowisko zostało zlikwidowane, a samochód (?)sprzedany, przeniesiony na inne placówki podległe UM (?) Może ktoś wie i napisze.

  W tej sytuacji nie wiem czy p. Burmistrz jeździ taksówką, samochodem prywatnym czy też chodzi pieszo. Jeśli jeździ to ciekaw czy dojazd do pracy (taxi, samochód prywatny) rozlicza jako faktury czy jako kilometrówkę, czy może pokrywa koszty z własnej kieszeni.

 • emeryt
  22 stycznia 2013 at 13:12 - Odpowiedz

  Pan burmistrz jeździ do pracy taksówką, to ma w de mieszkańców. Ciekawostką jest, bo urząd auta nie posiada, czy burmistrz dostaje kasę na paliwo, na wyjazdy. Zapewne jeździ za swoje.

 • Kamila
  22 stycznia 2013 at 11:40 - Odpowiedz

  No tak Władza się bierze za ludzi,a niech lepiej zrobi porządek z pieskami,bo strach wychodzić z domu.Wszędzie ich pełno.