Spotkanie mieszkańców okręgu 11 z Burmistrzem

Kolejne spotkanie dotyczące okręgu radnego Jerzego Fidury za nami. Głównym powodem, dla którego zaproszono burmistrza Grajewa było przede wszystkim uzyskanie informacji odnośnie zapachów i odgłosów wydobywających się z firmy Agrocentrum, a także inwestycji okręgu 11.

Pierwszą sprawą, którą poruszyli zebrani był potocznie zwany „smród”, który jest uciążliwy dla ludzi  mieszkających w pobliżu firmy. Ten problem istnieje w Grajewie od dawna. Były prowadzone także rozmowy władz miasta z prezesem Agrocentrum. Według ustaleń, które miały miejsce kilka miesięcy wcześniej, miały zostać zamontowane filtry oraz urządzenia wygłuszające. Jak zostaliśmy poinformowani firma wywiąże się z ustaleń do końca maja,  a więc obecnie nie da się więcej nic w tej sprawie zrobić. Ponad to trzeba podkreślić, że firma znajduje się w strefie przemysłowej, która jest przeznaczona przede wszystkim dla przedsiębiorstw, a mieszkający ludzie bardzo dobrze wiedzieli w jakiej lokalizacji kupują działki pod zabudowę.

Kolejnym tematem podjętym na tym spotkaniu były inwestycje, które zostały wykonane, zaplanowane w okręgu nr 11, w którym radnym jest Jerzy Fidura. Dariusz Latarowski, burmistrz miasta przedstawił mieszkańcom wykaz inwestycji, które zostały zrealizowane w latach 2015-2017, a także te, które zaplanowano na 2018 rok. Inwestycji wykonane oraz  planowane w latach 2015 – 2018 opiewają na  kwotą 2.908.192,42 zł. W tym miejscu warto zaznaczyć, że aby wykonać niektóre inwestycje w okręgu 11 trzeba zacząć je w sąsiednich. W wielu przypadkach inwestycje łączą się i wykonywane są w dwóch okręgach jednocześnie.

Sprawy tego okręgu wracają do urzędu jak bumerang. Jest to pokierowane przede wszystkim zbliżającym się okresem wyborczym, szkoda tylko, że niektórzy obrali sobie dobro mieszkańców za cel walki wyborczej.

PW

RelatedPost

Jeden komentarz

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
  • rudya
    10 marca 2018 at 22:12 - Odpowiedz

    A ja mam pytanie gdzie można kupić te duże karty, które wpinasz do albumu?