Słów kilka po sesji

Za nami 20 już sesja Rady Miasta Grajewo. Podczas piątkowej sesji podjęto 8 uchwał oraz przyjęto apel dotyczący TV TRWAM.

Nie obyło się bez emocji przy włączeniu do porządku obrad apelu, który złożył p. Szymczak dotyczącego zwrócenie się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie znalezienia miejsca na multipleksie dla Telewizji Trwam. O włączenie do obrad sesji prosiła przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Radna Zalewska.
–  O nie tworzenie precedensu, apelował jeden z miejskich radnych, bo następnym razem może przyjść znowu jedna osoba. „Ponieważ my tych tysiąca podpisów nie widzieliśmy, o których pan Szymczak wspominał. Może przyjść i poprosić nas o stanowisko w sprawie reformy emerytalnej, w sprawie systemu na Białorusi albo w sprawie Madzi z Sosnowca. Dlatego abstrahując od tego, czy to jest  zasadne czy też nie. Proszę o wycofanie  tego wniosku  i zastanowienie się nad tym, czy wspieranie prywatnej firmy, jaką jest fundacja Lux Veritati. Nie jest naruszeniem konstytucyjnej zasady równości wobec prawa” –  mówił radny Jankowski.

W odpowiedzi na swoje słowa usłyszał od radnej Jagielskiej, „że mamy kraj demokratyczny i każdy ma prawo reprezentować swoje poglądy w taki sposób, jaki uważa za stosowny”.

Za wnioskiem o przyjęcie apelu głosowało 13 radnych (T. Cebeliński, J. Konopka, A. Chrostowski, T. Babul, M. Mołczanowski, W. Maleszewski, G. Curyło, M. Bednarko, W. Wieczorek, H. Jagielska, E. Antropik, H. Zalewska, A. Januszko)

Wstrzymało się dwoje radnych (M. Moszczyński, B. Gontarska)

Sześciu radnych nie brało udziału w głosowaniu (A. Jankowski. M. Stefańska, K. Jamrozy, A. Karwowska, K. Purzeczko, J. Sarnacki)

Te trzynaście głosów jest wyrazem solidarności z tą częścią mieszkańców Grajewa, którzy z dezaprobatą przyjęli wiadomość o odmowie dopuszczenia do multipleksu TV Trwam.

 

Nowe inwestycje w rozrywkę miejską

– Mieszkańcy mogą spodziewać się nowej wakacyjnej imprezy w mieście. Już w lipcu w Grajewie najprawdopodobniej odbędzie się wystawa psów rasowych. Dobrą stroną tej imprezy jest fakt, że miasto ze swojego budżetu dołoży tylko 6 tysięcy.

Ring jest problemem

– Podczas sesji radni zapytali Burmistrza, czy ring, który został zakupiony na Galę Boksu, jest należycie teraz wykorzystywany. Otóż okazało się, że ring leży i pokrywa go tylko kurz, bo nie ma dla niego miejsca. Jego olimpijskie rozmiary stanowią problem ponieważ miasto nie dysponuje tak dużym obiektem by można było go rozłożyć. Pojawił się pomysł „By postawić go na dziedzińcu ZSM Nr 1, ale potrzebny byłby namiot”- mówi kierownik MOSiR.
Wbrew zapewnieniom, jakie padały przed galą boksu do dziś nie została utworzona sekcja boksu w MOSiR, a ring nie zarabia na siebie. Przemysław Dąbkowski zapewnił na sesji, że niezwłocznie przygotuje pisemna ofertę dotyczącą wynajmu ringu na imprezy.

Co z tym audytem?

– O możliwość wglądu do audytów, jakie zostały przeprowadzone w jednostkach samorządowych podległych miastu, w tym w MDK- u zwrócił się jeden z radych. Niestety radny Cebeliński, bo to właśnie on prosił o wgląd w dokumenty dostał negatywną odpowiedź.
Dwie strony dwie racje. Sekretarz Miasta podpierając się przepisami wyjaśnił radzie, że ujawnianie audytu jest wbrew prawu. Radna Antropik, która należy do komisji rewizyjnej, nie zgodziła się ze stanowiskiem Sekretarza. Powołała się na ostatnie szkolenie przeprowadzone dla komisji rewizyjnej. Nie wypracowano wspólnego stanowiska audyt nadal pozostanie tajemnica, a radni mogą tylko liczyć na krótkie sprawozdanie.

„Nie uległ Pan tandecie”

Radny Tomasz Cebeliński w imieniu swoich kolegów z klubu pożegnał na sesji wieloletniego dyrektora MDK-u Edwarda Szabata. Trudno nie odnieść wrażenie, że pożegnanie  Dyrektora MDK u było dość chłodne.

Grajewianie z niecierpliwością czekają na jego następce.

Bezpieczeństwa będą pilnowały kamery

W Domu Samopomocy w Grajewie zostały zredukowane trzy etaty dozorców w ich miejsce został zamontowany monitoring  Miesięczny koszt utrzymania jednego dozorcy, to ok. 1700zł, monitoringu tylko 90 zł. Pracę straci 3 mężczyzn. Jak tłumaczy p. Dyrektor Kakareko jedne z nich odszedł już na emeryturę, drugi ma własną działalność tylko trzeci z nich pozostaje obecnie bez pracy.

 

Przeczytaj również

MLEKPOL promotorem aktywnego trybu życia SM MLEKPOL w swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki, napoje fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie i śmietankow...
Oddając Krew Ratujesz Życie Uprzejmie informujemy, że trwa XIII edycja ogólnopolskiego programu pod hasłem „OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW”. Włączając się po raz kolejny do tej a...
Karambol w Grajewie – zderzenie 6 pojazdów Po godz. 4:00 na ulicy Piłsudskiego zderzyło się w sumie 6 samochodów - dwie ciężarówki i cztery auta osobowe. Samochodami łącznie podróżowało 13 osób...
Szacowanie szkód spowodowanych suszą SZANOWNI ROLNICY GMINY GRAJEWO! Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku informuje, że z dniem 4 lipca 2018r. należy stosować nowy wniosek: „Wni...
7 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • maruder
  3 kwietnia 2012 at 13:34 - Odpowiedz

  Drogi Adamie Jankowski!
  Tak jak po latach wyszła prawda o Katyniu, tak wyjdzie też prawda o Smoleńsku, nawet mimo zamilczania niewygodnych dowodów i propagowania kłamstw w mediach, które dostały miejsce na multipleksie. A wtedy historia rozliczy wszystkich, którzy swoimi twarzami firmowali działania Partii Oszustów. Doceniam wiele Twoich działań na lokalnym podwórku (rowy melioracyjne, sesje RM w internecie i inne), ale Twoje ostatnie wystąpienie wpisuje się w politykę Twego pryncypała z Warszawy. Może zasłużyłeś tymi słowami na miejsce na liście do sejmu, ale w moich oczach straciłeś resztki szacunku.

 • Obserwator
  3 kwietnia 2012 at 11:20 - Odpowiedz

  Nowy dyrektor MDK to pani K., ciekawe czy lepiej sobie poradzi niż w GOKu w Wojewodzinie.

 • Yrka
  3 kwietnia 2012 at 08:14 - Odpowiedz

  chociaż ma własne zdanie, a zdanie Tuska… jak jeden z radnych

 • olek
  2 kwietnia 2012 at 22:04 - Odpowiedz
 • niewazne
  1 kwietnia 2012 at 18:22 - Odpowiedz

  Panie -nie mój radny -Jankowski, pewnie Pana w warszawce nie pogłaszcze pryncypał, że przegrał Pan tę przepychankę o TV Trwam !!! Mylić prywatną fundację z walką o – wolne media w Polsce, to naprawdę trzeba mieć “poukładane” pod czachą – niegodne “wybrańców ludu” (radnych).

 • milena
  1 kwietnia 2012 at 11:16 - Odpowiedz

  a już wiadomo kto zostanie nowym dyrektorem?

 • IZA
  1 kwietnia 2012 at 11:08 - Odpowiedz

  Szkoda Pana Szabata,ciekawe czy nowa Pani Dyrektor temu sprosta….