Słów kilka po sesji Rady Miasta

Czy Burmistrz celowo usunął część nagrania z grudniowej sesji Rady Miasta?  Tego nie dowiedzieliśmy się na ostatniej sesji. Burmistrz odpiera zarzuty jakoby były one bezpodstawne. Radni podczas głosowania odrzucili skargę 2 głosami za, 9 wstrzymującymi się i 9 radnych było przeciwnych. Radny Jankowski zapowiada podjęcie kolejnych kroków w celu wyjaśnienia zaistniałego precedensu. Na pewno na finał tej sprawy będziemy musieli jeszcze poczekać.

Sesja RM to nie tylko sprawa nagrania to również inne istotne sprawy dotyczące funkcjonowania miasta.

Nie obyło się bez zadania pytania dla Burmistrza o to, jaki los czeka Dyrektora Grajewskiej Izby Historycznej. O to, dlaczego Burmistrz planuje go zwolnić pytał radny Cebeliński.

Niestety, żadna konkretna odpowiedź nie padła. Na sesji dowiedzieliśmy się tylko, że Burmistrz jeszcze nie podjął żadnych stosownych kroków w tym kierunku, ale na pewno decyzja zapadnie niebawem.

Jest szansa na żłobek w mieście. Burmistrz pochwalił się, że złożył wniosek o dofinansowanie na ten cel. Jest już wiadome, że przeszedł on ocenę formalna pozytywnie.

390 tyś zł. to łączna kwota długu, jaką ma szpital wobec spółek miejskich PEC-u i ZWiK-u. Na pewno na następnej sesji ten temat będzie ponownie poruszony tym razem o obecność na sesji zostaną poproszeni Starosta Powiatu Grajewskiego oraz Dyrektor Szpitala Ogólnego w Grajewie.

Straż Miejska zostanie wzbogacona o przynajmniej jednego dodatkowego strażnika być może zostanie on nawet komendantem. Obecnie Burmistrz szuka środków w budżecie miasta by móc je przekazać na dodatkowe miejsce pracy.

Z informacji, jakie pojawiły się na stronie internetowej Urzędu Miasta wiemy, ze i tym razem nie obejrzymy kompletnych nagrań sesji Rady Miasta. Ty razem będzie trzeba skorzystać z tradycyjnej formy, czyli przeczytania protokołu.

Przeczytaj również

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2018 11 listopada 2018 r. - Narodowe Święto Niepodległości  Po uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w Kościele pw. Trój...
Umowa na zagospodarowanie Parku Solidarności W dniu 29 października 2018 r. Burmistrz Miasta Grajewo podpisał umowę na realizację zadania inwestycyjnego pn.: „Zagospodarowaniu Parku Solidarności ...
„ZNICZ 2018” – ostrzeżenia i zmiany w organi... W najbliższych dniach większość z nas odwiedzi groby swoich bliskich. W wielu przypadkach będzie się to wiązało z pokonaniem znacznych odległości, cza...
“ŚWIEĆ PRZYKŁADEM – PODAJ DALEJ!”... Grajewscy mundurowi wspólnie z młodzieżą ze Związku Strzeleckiego „Strzelec”, w ramach akcji „Podaj dalej”, rozdawali elementy odblaskowe przy jednym ...
5 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • rapcio
  6 lutego 2013 at 12:38 - Odpowiedz

  Czy to prawda co mówią pracownicy szpitala o Pani Jagielskiej? Podobno nie bierze urlopu na sesje i posiedzenia sesji i komisji, bierze za to sporą sumkę za kierowanie komisją i sporą dietę Ranego (głosowała przeciw obcięciu diet Radnym).Dzięki takim uczciwym ludziom, jak Pani Jagielska Szpital chyli się ku upadkowi.Skoro ta Pani nie dementuje tych podobno plotek tzn. ŻE COŚ MUSI BYĆ NA RZECZY

 • świadek
  1 lutego 2013 at 15:32 - Odpowiedz

  Zapytaj o godność radnych głosujących według wskazań burmistrza o ich godność. Cebeliński jest jednym z lepszych radnych tej kadencji ma godność swoją w przeciwieństwie do innych radnych.

 • Kajetan
  1 lutego 2013 at 12:37 - Odpowiedz

  do zaskoczony: zapłacili ci za ten wpis? jesteś z LG?

 • Zaskoczony
  1 lutego 2013 at 10:30 - Odpowiedz

  Panie Cebeliński gdzie pana godność człowieka roku pytam gdzie. Przed TV z plaketką a do głosowania z dupą w tył. Daj spokój człowieku daj spokuj. Jesteś juz spalony. Wszyscy przejrzeli na oczy.

  • antek zdezorientowany
   5 lutego 2013 at 17:00 - Odpowiedz

   Jagielska jako stary zwiąkowiec broni własnej d…y.Jest nie do ruszenia. Ale chce pokazać pracownikom szpitala że na to zasługuje, aby jej ze Szpitala się nie pozbywać. Broni dużej grupy pracowników Szpitala któzy chcą tylko pozostać w charakterze zatrudnionych a nie pracowników, bo na pracę nie bardzo mają ochotę. I to właśnie jest tej Pani żelazny ELEKTORAT. Będzie ta Pani do upadłego wmawiać mieszkańcom Grajewa że jeżeli Szpital upadne , to będą musieli jeździć ( leczyć się) do innego, odległego miasta.Pani Jagielska to, wierutna bzdura. Chętnych do przejęcia Szpitala jest naprawdę sporo. Tylko mają jeden warunek . Nie chcą w swoim nowym szpitalu takich pracowników jak Pani. Oni chcą ludzi do pracy a nie “zatrudnionych”.
   CAPITO-Pani Jagielska