Skarga na Burmistrza zasadna

XXXIV Sesja Rady Miasta przeszła już do historii. Jak to od pewnego czasu z sesjami w naszym mieście bywa nie zabrakowało stałego elementu, czyli emocji tych dobrych i tych złych z dużą przewaga tych pierwszych.

Na pierwszy ogień poszła uchwała dotycząca złożonej skargi przez radnego Tomasza Cebelińskiego na działania Burmistrza. Uchwała większością głosów została przyjęta. Tego, że wynik głosowania nie miał aprobaty ze strony włodarza można było się spodziewać, wszak nikt nie lubi dostawać nagan.

Za co w odpowiedzi na upomnienie, upominany również metodą, znanej „spychologii” zepchnął temat na boczny tor. Burmistrz uskarżał się trochę na redaktora FOG-a, że za dużo wysyła pism do urzędu. Pisać każdy może, ale jak widać intensywność nie sprzyja, bo jak nadmienił Burmistrz dezorganizuje to pracę urzędu.  Zwrócił również uwagę dla redaktora, że obok Urzędu Miasta jest również Starostwo Powiatowe, którym również można się zająć. O sugestii braku obiektywizmu wspominać nie będziemy, bo według naszych redakcyjnych spostrzeżeń to według naszego włodarza nie liczne media w mieście są obiektywne.

Pan Burmistrz również nie omieszkał poruszenia postępowania sądowego, jakie toczy się miedzy redaktorem portalu internatowego, a jednym z grajewskich przedsiębiorców.

I choć wszystko jest ważne to może nie w każdym miejscu jest potrzeba poruszania niektórych tematów, tym samym identyfikując się z nimi.

I już tak na zakończenie kwestii sabotowanych działań.  Wczoraj radni na komisji dowiedzieli się, że Burmistrz jest w posiadaniu dowodów na sabotaż, ale nie będzie o nich mówił  i pokaże je w sądzie….

 

„wystawę będziecie robić ze zdjęć?” – Komentarz jednej z radnych

Radny Jankowski przypomniał w pytaniu kwestię tajemniczego zdjęcia, na którym rzekomo śpi w czasie służby jeden ze Strażników Miejskich. Radni zdjęcie mieli zobaczyć już dawno, ale jak to z czasem bywa płynie nieubłagalnie i na pewne sprawy czeka się tygodniami, a nawet miesiącami. W tym przypadku czas okazał się łaskawy dla Burmistrza, bo już nikt nie pamięta czy włodarz mówił, że śpi na nim  Pani Komendant, czy tylko strażnik. Trzeba nie tracić nadziei, że Burmistrzowi uda się odszukać zdjęcie i już nikt nie prześpi swojej służby.

 

 

Radni udzielą pomocy finansowej  Powiatowi

120 tyś. dostanie Powiat Grajewski z budżetu miasta na pomoc w zakupie laparoskopu do Szpitala Ogólnego w Grajewie.

Będzie również przyznana dotacja na pomoc w zagospodarowaniu i przystosowaniu pomieszczeń w bursie w Wojewodzinie na świetlicę dla dzieci niepełnosprawnych.

 

Burmistrz wraz z kierownikiem Działu Promocji Rozwoju i Strategii zaprezentował nową stronę, której zadaniem będzie promowanie terenów inwestycyjnych Miasta Grajewo.

 

Radna Stefańska zaapelowała do swoich kolegów z ławy o wsparcie finansowe młodych talentów, a w szczególności jednej z solistek MDK, która w miniony weekend zajęła III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Super Mikrofon Radia Jard” ma teraz szansę na wyjazd do Włoch na kolejny festiwal.

Przeczytaj również

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2018 11 listopada 2018 r. - Narodowe Święto Niepodległości  Po uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w Kościele pw. Trój...
Umowa na zagospodarowanie Parku Solidarności W dniu 29 października 2018 r. Burmistrz Miasta Grajewo podpisał umowę na realizację zadania inwestycyjnego pn.: „Zagospodarowaniu Parku Solidarności ...
„ZNICZ 2018” – ostrzeżenia i zmiany w organi... W najbliższych dniach większość z nas odwiedzi groby swoich bliskich. W wielu przypadkach będzie się to wiązało z pokonaniem znacznych odległości, cza...
“ŚWIEĆ PRZYKŁADEM – PODAJ DALEJ!”... Grajewscy mundurowi wspólnie z młodzieżą ze Związku Strzeleckiego „Strzelec”, w ramach akcji „Podaj dalej”, rozdawali elementy odblaskowe przy jednym ...
2 komentarze

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • “cudzoziemka”
  27 marca 2013 at 19:50 - Odpowiedz

  A poniżej kwiatuszki z tekstu:
  “Jak to od pewnego czasu z sesjami w naszym mieście bywa nie zabrakowało stałego elementu”
  ” Zwrócił również uwagę dla redaktora”
  Mam pytanko – po jakiemu to jest pisane. Nie świadczy to dobrze o autorze powyższych cytatów ….

 • rudy
  27 marca 2013 at 14:31 - Odpowiedz

  ciekwe co ten kierowniczek ds rozwoju i promocji porabia sobie w urzędzie….fajny stołeczek sobie załatwił lizus jeden.Coś słabo mu ta promocja idzie…