Sesja to czy teatr

XXX sesja Rady Miasta w Grajewie już za nami, można by krzyczeć wszem i wobec

Nasi wspaniali radni  wybrani w demokratycznych, nieskazitelnych wyborach mogą na jakiś czas wypocząć, ależ nie za długo bo w grudniu będzie „świąteczna sesja”.   Będzie z opłatkiem i życzeniami sobie składanymi, wesołych szczęśliwych świąt, by żyło się zdrowo, bogato i  bez zmartwień, ogólnie szczęśliwie.   Będzie to sposobność nawzajem złożyć sobie uścisk dłoni, objąć się w pół a nie jednokrotnie  pocałować.      Może i dobre są owe „odmienne sesje”, to w pewnym stopniu daje upust nabrzmiałym emocjom i wszelkim awersjom które skomasowały się podczas codzienności życia, podczas tych uciążliwych posiedzeń komisji i sesji Rady Miasta Grajewa.

Sesja Rady Miasta to właściwie apogeum ustaleń podkomisji Rady Miasta i zakulisowych uzgodnień „klubów” czy nazwijmy rzecz po imieniu grupek, klik, radnych.     Warto więc czasem,

i w tym miejscu zapraszam mieszkańców Grajewa by na owe sesje przychodzili, aby naocznie w nich uczestniczyć a swą obecnością możliwie, tłumić emocje radnych a zwłaszcza wpływać na ich zachowanie, wypowiedzi, kreślone wnioski, czy wizerunek.         W tym miejscu wypowiem się iż nie ma w tym przesady, jest to oczywiste, że zmianie ulegają ludzkie zachowania jeśli człowiek otacza się gronem tłumu.        Mogą  to być również emocje negatywne, ale również i mogą być siłą twórczą, inspiracją do działania, do zabłyśnięcia, do realizacji.

A tak, kiedy na sali obrad sesji znajduje się ta sama niezmienna grupa osób – Radni, Zarząd Miasta, kilka osób jako przedstawiciele wydziałów Urzędu Miasta, to w takim że gronie wzajemnego wsparcia, poparcia i zaparcia jest to swoisty teatr lokalny.

Główną role oczywiście na owej scenie odgrywają „ wybrańcy społeczności grajewskiej” pod wspaniałym kierownictwem, niezmiennym już od blisko, czy aż , 10 lat  Przewodniczącym Rady, i właściwie niewiele zmiennym osobowo składem kierowników wydziałów Urzędu Miasta, jedynie uległ zmianie i to wręcz całkowitej, a to już ewenement na skalę całego miasta, Zarząd Miasta  Grajewa z jego naczelnym reprezentantem jakim jest obecny Burmistrz. Burmistrz i jego zastępca to chyba najbardziej nie pasujący do owego składu aktorskiego.           Przykro jest osobom z zewnątrz, tzw. widzów/ postronnych obserwatorów, mieszkańców / oglądać i słuchać „uszczypliwości i dwuznacznych podtekstów” kierowanych w stronę Burmistrza i jego zastępcy.

W atmosferze sali czuje się znaczną animozję przechodzącą w pogardę do Owych nie pasujących jakoby do reszty składu teatralnego, reprezentantów Urzędu Miasta Grajewa.                         Jak bardzo żal jest, ten smutek czuje się, poprzedniego burmistrza i „poprzedniego układu aktorskiego”.                    Żal ten niejednokrotnie uwidacznia się w wypowiedziach i insynuacjach głównego aktora spektaklu, Przewodniczącego Rady Miasta.    Przykro jest wręcz słuchać i nie reagować, lecz nikt nie reaguje, na wręcz nie kulturalne, bez krzty szacunku do osoby Burmistrza Grajewa padające słowa,  chociaż „słowa” to mało powiedziane,  ze strony przewodniczącego rady.           Można by wyrazić się, i to z pełną świadomością,  iż pan Przewodniczący zachowuje się jak w „swoim” zakładzie pracy, i tylko czasem myśl mi taka przebiega przez głowę, oj nie miało Grajewo dawno już przewodniczącego z innego składu niż dyrektor- nauczyciel.   Jedynie burmistrz, młody i wiekiem, i stażem a zarazem myślę, wręcz mam pewność,  z dużym zapasem intelektu jest niezmienny i w swych wypowiedziach, i działaniu, i nie ulega „wpływom” kształtowanym zarówno przez przewodniczącego rady jak i radnych, którzy nie mogą jakoby otrząsnąć się po przegranych wyborach poprzedniego burmistrza.

Lecz warto pójść, chociażby na początkowe / 0,5 godziny  / obrady, sesję by „ na własne oczy teatr ten zobaczyć”, bo rzecz doznając w sposób realny, to nie to samo co oglądanie „spektaklu” na grajewskich portalach internetowych, a i warto czasem wręcz krzyknąć, bądźmy obiektywni !,    mniej hipokryzji!,    spójrzmy na własne czyny i uderzmy się w pierś, nie jesteśmy wszak bez winy, to my!.            My mieszkańcy Grajewa mamy taki spektakl jakich wybraliśmy aktorów, a o czynach nie chcę na owym portalu wypowiadać się, bo to „widać, słychać i czuć”.

Z uszanowaniem.     Widz.

AD.12-11-28.

Przeczytaj również

Uczestnicy projektu OSDZ – EFS przeszli metamorfoz... W Młodzieżowym Centrum Kariery zakończono  warsztaty z zakresu kreowania wizerunku, połączone z usługą stylisty, dla młodzieży uczestniczącej w projek...
Kolejne metry alejek W dniach 31.10.-01.11.2017 roku odbyła się szósta edycja kwesty na cmentarzu komunalnym i parafialnym w Grajewie, którą zorganizowało Stowarzyszenie L...
LI Sesja Rady Miasta Grajewo Uprzejmie informuję, że dnia 23 maja 2018 r. (środa) o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Grajewo przy ul. Strażackiej 6a odbędzie się L...
8 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Oskarosa
  2 grudnia 2012 at 18:28 - Odpowiedz

  A może kto opisze co u starostwa sie dzieje, tam to po prostu “biała plama” i “ropta co chceta” – to taka wsiowa “demokracyja” , czy kołtuństwo.?

 • Lech R
  2 grudnia 2012 at 11:47 - Odpowiedz

  KOCHANI ! Czytam i widzę jak się między sobą żrecie się ! Czy nie lepiej na spokojnie , pokojowo , a nie że jeden drugiemu oczy by wydrapał ! Przecież jesteśmy jedną Grajewską – aczkolwiek ludzką rodziną ! Czy musimy brać przykład od góry z pewnych układów , gdzie trwa walka o koryto nawet po trupach ! Tego też nie powinno być na sesjach ! Przecież Radni i Burmistrz zostali przez nas w demokratycznych wyborach wybrani ! Dla nich także należy się odpowiedni szacunek ale od nich dla nas tym bardziej ! Mądrość Polska mówi – zgoda buduje a zwada rujnuje ! Jeśli nam coś nie pasuje chodzmi na sesje , piszmy petycje ale nie takie , że nam z założenia wszystko i wszyscy się nie podobają ! Odpuśćmy wszelkie uprzedzenia i waśnie ! Jeśli nie chcemy , nie możemy lub nie jesteśmy w stanie pomóc w dobru ogólnym to przynajmniej zamilknijmy , nie podżegajmy , nie podsycajmy , nie szczujmy , nie podkładajmy kłód i świń bo to nie po chrześcijańsku ; nie po katolicku – po prostu nie po ludzku ! Rozsądnie za pomocą twardych dowodów krytykujmy pokojowo wszelkie zło ; pomagajmy , pracujmy , budujmy lepsze jutro zapomniawszy osobistych korzyści i aspiracji ! Nie róbmy z naszego wspólnego domu – GRAJEWA cyrku i w nim chaosu . Są wśród nas pewne sterowane odgórnie osoby , którym dobro nas wspólnych nie leży na sercu ale własne dążenia ! Oni to zawsze będą starali się za wszelką cenę nas skłócić bo dla nich jest lepiej jak u nas będzie gorzej ! Gdzie dwóch się bije to trzeci zawsze korzysta ! NIECH WRESZCIE NASZE MIASTECZKO STANIE SIĘ OAZĄ SPOKOJU , POKOJU ,ZGODY , ROZSĄDNEGO DIALOGU A TAKŻE PRAWORZĄDNOŚCI I POSZANOWANIA GODNOŚCI KAŻDEGO JEDNEGO CZŁOWIEKA !!! TAK BARDZO TEGO PRAGNĘ – A WY !???

 • Lech R
  30 listopada 2012 at 00:38 - Odpowiedz

  SZANOWNA PANI IRENO ! Wymieniła Pani w swoim wpisie 2 osoby niejako zaliczając ich do jednej ! aks/lech/xyz ! Ja to ja ! Nie podszywam się pod nikogo i nie zmieniam obecnie swojej nazwy ! A co się dotyczy moich wpisów to – już nieraz pisałem – każdy jest wolnym człowiekiem i nikt nikogo nie zmusza do czytania moich wypocin ! Proszę to ominąć , po prostu olać ! A że pisze wszędzie , to mam do tego prawo jak Pani i każda jedna osoba wyrazić o czymś lub o kimś swoją opinie ! Jeśli zaś łamię regulamin lub troll-uje to bardzo proszę do Szanownych Administratorów z twardymi na to dowodami i ich nawet ku temu sugestie przyjmę jako zakaz pisania na tym portalu ! Oni znają dokładnie moje namiary i gdyby coś takiego było to na pewno by mnie o tym poinformowali ! BARDZO SERDECZNIE POZDRAWIAM !!!

 • Irena
  29 listopada 2012 at 20:38 - Odpowiedz

  Jankowski, trzymaj sie!

  aks/lech/xyz czy jakkolwiek sie nazwiesz,wez sie w koncu zamknij,bo tych glupot juz sie nawet nie czyta tylko przewija a potrafisz tylko robic kopiuj wklej na wszystkie mozliwe portale na tyle glupie,zeby Twoje wypociny puscic

 • abstynent
  29 listopada 2012 at 18:07 - Odpowiedz

  O co idzie z tym alkoholem po,,gali…”czyżby w ZSM nr 2 spożywano alkohol!!!! Ale jaja!! a co na to pani Basia???? najlepsza dyrektor szkoły w Grajewie.Coś to nasze miasteczko nie ma szczęścia do tych dyrektorów w ,,spódnicach”. Najważniejsze wyjaśnić sprawę i podać do publicznej wiadomości.Wyjaśnienia pana Burmistrza nie są do końca szczere, coś mi tu nie pasuje. A przecież tylu przedsiębiorców z branży gastronomicznej w Grajewie, tam można spożywać alkohol nie łamiąc prawa.O jo joj……………….?

 • student
  29 listopada 2012 at 16:45 - Odpowiedz

  Ładne wiadro wazeliny dla sołtysa. On niewinny, święty, a wszyscy inni mu tylko kłody pod nogi rzucają. “To nie ludzie, to wilki”, jak mówił klasyk w filmie “Miś”.

 • Lech R
  29 listopada 2012 at 14:38 - Odpowiedz

  WITAJ ZNANY MI WIDZU ! Nie trzeba być zbytnio normalnym aby od razu po kilku Twoich zdaniach – a w tym przypadku słowach powiedzieć – tak . To ten sam XYZ wiecznie z czegoś – a tak na prawdę ze wszystkiego i ze wszystkich niezadowolony ! Czy chociaż jeden raz w życiu tak na prawdę byłeś szczerze z czegoś lub kogoś w pełni zadowolony ? WĄTPIĘ ! Ciągle Ci coś przeszkadza ! Ciągle coś nie na rączkę ! Ciągle jakiś wygórowany pod swoim adresem pomyślunek ! Ciekawy jestem czy chociaż jednym swoim słowem budującym kogokolwiek w dobrym poparłeś na tej sesji czy tylko poszedłeś tam aby później jakoś to po swojemu obsmarować ? ! Na następną sesje ja także się wybiorę ale nie po to aby później przedstawić swój kont widzenia ale po to , jeśli to będzie możliwe , w tym co dotyczy wspólnego dobra nas wszystkich włączyć się do dyskusji bo wiadomo nie od dziś , że tacy nienormalni i głupcy jak ja , także mają swój rozum . No cóż ; jak to mówią – punkt widzenia zależy od siedzenia ! Może w złym miejscu siedziałeś ? Może nie do końca całej sesji albo Twój wzrok i myśli były skierowane na siedzenie Burmistrza lub Przewodniczącego albo przynajmniej na Radnych i tak z nutką zazdrości patrzyłeś na ich miejsca z myślą – ja to bym na twoim ( waszym ) miejscu – no właśnie co byś Ty powiedział lub zrobił ??? ŚMIAŁO PRZYJACIELU – DO ODWAŻNYCH ŚWIAT NALEŻY !!!

 • KAT
  29 listopada 2012 at 14:29 - Odpowiedz

  Brawo, celne uwagi.