Samorządy nas skubią, żeby łatać dziury w budżetach

Środowe wydania dzienników dużo miejsca poświęcają sprawom dotyczącym finansów. Chodzi zarówno o pieniądze, które wydajemy na mandaty, ale i o środki na co raz droższe bilety MPK, wodę czy parkingi. Kto i dlaczego łakomie zagląda do naszych portfeli? Szczegóły znajdziecie już teraz w naszym przeglądzie prasy.

ITD ponad prawem?

“Fakt” po raz kolejny bardzo krytycznie przygląda się pracy Inspekcji Transportu Drogowego. “Inspektorzy są ponad prawem” – alarmuje. “Ludzie Generała Tomasza Połcia, szefa Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego nie muszą oznaczać miejsc prowadzonej kontroli radarowej. Taki obowiązek maja strażnicy gminni i miejscy” – ujawnia. Sugeruje, że ITD specjalnie wywalczyło sobie zwolnienie od tego obowiązku, by z ukrycia wyłapywać więcej wykroczeń i karać mandatami możliwie jak największą liczbę kierowców.

Ratowanie miejskich budżetów kosztem obywateli

“Samorządy jeszcze nigdy nie były w tak złej sytuacji finansowej. Łatają dziury w budżetach podnosząc ceny wody, parkingów i biletów komunikacji miejskiej” – alarmuje na pierwszej stronie środowa “Gazeta Wyborcza”. Ministerstwo rozwoju regionalnego twierdzi, że powodem kłopotów samorządowców są kredyty brane w ostatnich latach pod dotacje z Unii Europejskiej. Mieszkańcy wielu miast nie godzą się na coraz droższe bilety komunikacji miejskiej i w internecie zbierają podpisy za przywróceniem dawnych cen. “Podwyżki uderzają w najbiedniejszych” – przekonują.

Nauczycielskie wakacje będą dużo krótsze?

“Samorządowcy chcą zabrać nauczycielom wakacje. Domagają się ograniczenia urlopów do 40 dni rocznie. Ministerstwo mówi o 47 dniach” – pisze środowa GPC. Ten pomysł krytykują zarówno związki nauczycielskie, jak i opozycja. “Szkoła nawet nie jest przygotowana, by zorganizować pracę dla nauczycieli w szerszym wymiarze” – argumentują.

rmf24.pl

 

Przeczytaj również

Prawie 50 tysięcy dla WOŚP W dniu 14 stycznia 2018r. podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sztabie nr 2310, działającym przy Grajewskim Centrum Kultury było...
SM MLEKPOL z portalem kulinarnym Najlepszewkuchni.pl - pasjonaci gotowania, nowicjusze w kuchni i wszyscy Ci, którzy chcą wykorzystywać dobry polski produkt w swoim menu, mogą wpisać ...
Nowy komendant KPP w Grajewie Nowym komendantem Komendy Powiatowej Policji w Grajewie został podinspektor Marek Pilecki. Nowy komendant w Policji służy od ponad 19 lat. Pierwsze...
Jeden komentarz

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
  • jan
    16 stycznia 2013 at 14:46 - Odpowiedz

    jakieś jaja, rząd zabiera kasę dla samorządów, subwencje coraz mniejsze, zadań przybywa, a tu tytuł “samorządy nas skubią” – porażka – rząd okrada samorządy !!!! reszta jest tego skutkiem !