Projekt POKL

 

 

PO RAZ 5-ty – NIE MA MOCNYCH NA GRAJEWSKĄ STRAŻ

 

„WODA, ACH TA WODA.

Ratownicze warsztaty szkoleniowe”

 

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego podpisał umowę na realizację projektu pod nazwą.: WODA, ACH TA WODA. Ratownicze warsztaty szkoleniowe” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Przedsięwzięcie to jest już 5-tym projektem z dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej realizowanym samodzielnie przez Komendę Powiatową  Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie.

 

Wartość projektu to 50.000zł.

W trakcie realizacji liczymy na owocną współpracę z Urzędem Miejskim w Rajgrodzie oraz jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu grajewskiego.

 

Projekt składa się z 2 etapów. W pierwszym strażacy odbędą szkolenia przygotowawcze z trzech dziedzin:

– kurs na stopień Młodszego Ratownika WOPR – 15 osób

– kurs Kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej OSP – 20 osób

– kurs Prawa jazdy kategorii C+E – 4 osoby

Chętnych do wzięcia udziału w szkoleniach członków OSP zapraszamy na naszą stronę internetową:

www.grajewo.straz.bialystok.pl

Zdobytą wiedzę i uprawnienia uczestnicy szkoleń wykorzystają następnie podczas 2-go etapu projektu, którym będzie ratowniczy festyn szkoleniowy zorganizowany w dniu 22.07.2012r. w ramach Dni Rajgrodu

W ramach festynu wybierzemy do krótkiego przeszkolenia 41 chętnych osób, które następnie wszystkie otrzymają w nagrodę sprzęt do ratownictwa wodnego. W trakcie festynu odbędą się również duże pokazy działań służb ratowniczych z zakresu ratownictwa wodnego.

Planujemy także zorganizować dodatkowe konkursy z okazji przypadającej w tym roku 20 rocznicy powstania Państwowej Straży Pożarnej.

Liczymy w naszym przedsięwzięciu na współpracę i ciekawe pomysły ze strony zaprzyjaźnionych z nami innych służb ratowniczych.

 

Naszym zamierzeniem jest jak najszersze rozpropagowanie zasad bezpieczeństwa nad wodą z równoczesnym ukazaniem atrakcyjności tej formy spędzania czasu wolnego.

Mamy też nadzieję, że nasze działania wesprą samorząd Rajgrodu w popularyzacji walorów Pojezierza Rajgrodzkiego.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SZKOLENIACH I FESTYNIE

 

Sporządził:

kpt. Daniel Lewczuk

 

 

Przeczytaj również

Uczestnicy projektu OSDZ – EFS przeszli metamorfoz... W Młodzieżowym Centrum Kariery zakończono  warsztaty z zakresu kreowania wizerunku, połączone z usługą stylisty, dla młodzieży uczestniczącej w projek...
Kolejne metry alejek W dniach 31.10.-01.11.2017 roku odbyła się szósta edycja kwesty na cmentarzu komunalnym i parafialnym w Grajewie, którą zorganizowało Stowarzyszenie L...
LI Sesja Rady Miasta Grajewo Uprzejmie informuję, że dnia 23 maja 2018 r. (środa) o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Grajewo przy ul. Strażackiej 6a odbędzie się L...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge