Problem z ginekologiem w Grajewie

“Gazeta Współczesna”: Kobiety korzystające z usług poradni położniczo-ginekologicznej przy ul. Krasickiego w Grajewie już za kilkanaście dni mogą mieć problem z zapisaniem się na wizytę u swojego ginekologa.

Powód? Właśnie kończą się punkty przyznane przez Narodowy Fundusz Zdrowia na pierwsze półrocze.

Cenne punkty

Najprawdopodobniej do czasu rozpisania nowego kontraktu, a nastąpi to dopiero w lipcu, personel poradni zostanie wysłany na urlop.

– Wszystko dlatego, że kończą nam się punkty przyznane na świadczenie usług ginekologicznych przez NFZ na początku roku – tłumaczy Bogdan Chorosz, dyrektor poradni. – Najprawdopodobniej przychodnia zostanie zamknięta na kilka tygodni. Nasze pacjentki będą musiały znaleźć innych lekarzy. Grozi to jednak brakiem ciągłości opieki ginekologicznej, co może być niekorzystne zwłaszcza dla kobiet w ciąży.

Ciężarne zostaną pozbawione lekarza, który prowadził ich ciążę od początku. Dodatkowym utrudnieniem dla pacjentek może być brak możliwości wystawienia zwolnienia lekarskiego przez lekarza prowadzącego.

Podobna sytuacja miała miejsce w marcu br. w Szczuczynie.

25 km do lekarz

Działająca tam poradnia ginekologiczno-położnicza została zamknięta z powodu braku kontraktu z NFZ. Zarządca placówki wciąż czeka na rozstrzygnięcie kolejnego konkursu, który jest szansą na kontrakt.

– Wówczas 17 kobiet w ciąży zostało bez lekarza ginekologa – tłumaczy Chorosz. – Teraz najbliższe dla nich poradnie znajdują się w Grajewie. A dla kobiety w ciąży przemieszczenie się do miasta odległego o 20-30 kilometrów j to problem.

es “Gazeta Współczesna”

Przeczytaj również

Bezpłatne szczepienia w Grajewie W Grajewie ruszyły bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Mogą z nich skorzystać seniorzy, którzy ukończyli 65 rok życia. Szczepienia będą realizo...
Uchwała w sprawie wysokości stawek opłat za zajęci... Uchwała Rady Powiatu Grajewskiego w sprawie wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego Załączniki do treści
Spektakl smaków na Polagrze Omlet serowy z grzybami i świeżymi ziołami, francuskie tosty z twarogiem, solonym karmelem i bakaliami, Smoothi truskawkowe z mięta i czerwonym pieprz...
Uwaga. Zmiana Banku w Urzędzie Miasta Grajewo Burmistrz Miasta Grajewo informuje, że od 28 września 2017 roku nastąpi zmiana Banku obsługującego Miasto Grajewo i w związku z tym nastąpi zmiana r...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge