Podlaski oddział SOLIDARNOŚCI pod gmachem Sejmu

Związkowcy z podlaskiej “Solidarności” wezmą udział w piątkowej (30.03) manifestacji przed gmachem Sejmu. Tego dnia posłowie zajmą się wnioskiem “Solidarności” w sprawie referendum na temat wieku emerytalnego, pod którym podpisało się ponad 2 miliony osób.

W manifestacji – oprócz przedstawicieli naszego regionu – będą uczestniczyć osoby z całego kraju. “Chodzi o to, żeby nie rozpraszać akcji protestacyjnych w regionach. Musimy skupić się na akcji, która będzie w Warszawie. Dopiero jeśli nasz wniosek o referendum zostanie odrzucony, należy spodziewać się w kwietniu akcji protestacyjnych w całej Polsce” – informuje przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ Solidarność Józef Mozolewski.

Na akcję protestacyjną związkowcy planują wyjechać o 5:00 rano sprzed siedziby związku przy ul. Suraskiej w Białymstoku, jak również z innych miast województwa.

Planowane akcje protestacyjne mają być formą nacisku na rząd, żeby ten nie wydłużał wieku emerytalnego – zaznacza Józef Mozolewski. “Tak jak premier Donald Tusk mówi, że zrobi wszystko, żeby nie dopuścić do referendum, tak my zrobimy wszystko, żeby planowanej ustawy nie wprowadzić w życie. W naszym przekonaniu odebrałaby dużej liczbie Polaków możliwość skorzystania z prawa do odpoczynku podczas emerytury, ponieważ wielu z nich nie doczekałaby tego dobrodziejstwa” – stwierdził.

Zgodnie z projektem zaprezentowanym przez premiera Donalda Tuska wiek emerytalny docelowo wydłużony byłby do 67. roku życia – zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. W przypadku mężczyzn osiągnięty zostałby w roku 2020, a w przypadku kobiet – w 2040. radio.bialystok.pl

 

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge