Pitera skarży burmistrza

Na najbliższym posiedzeniu komisji miejskiej jednym z tematów nad, którym będzie toczyła się dyskusja to skarga na burmistrza Grajewa Adama Kiełczewskiego.

Z informacji jakie posiada nasza redakcja wynika, że skarga będzie dotyczyła niewyjaśnionej sprawy brakujących fragmentów nagrania z grudniowej sesji. Tym razem skarga została złożona przez samą poseł Julię Piterę. Powód? Brak odpowiedzi na zadane przez nią pytania do Burmistrza.

Przypomnijmy, że 31 grudnia 2012 r. w Internecie pojawiły się nagrania z sesji, które było niekompletne. Zabrakło w nim fragmentu dwóch ostatnich punktów obrad, w których burmistrz odpowiadał na wcześniej postawione, niewygodne dla niego, pytania.   Te sprawę na kolejnej sesji poruszył radny Adam Jankowski. Złożył on również do Rady Miasta skargę, ale została przez radnych odrzucona.

Do biura posłanki Julii Pitery radni Jankowski i Jamrozy wysłali pismo z prośbą o interwencję. W ramach interwencji poselskiej posłanka wysłała do Przewodniczącego Rady Miasta Grzegorza Curyło pismo z prośbą o odpowiedz na pytania:

1. Czy Urząd Miasta dysponuje pełnym nagraniem, bez ingerencji zapisem video  z XXXI sesji RM?

2. Jeśli nie, to kto dokonał ingerencji w nagranie?

3. Czy został sporządzony stenogram z tego nagrania?

4. Czy stenogram został sporządzony z pełnej wersji nagrania?

5. Kto jest odpowiedzialny za sporządzenie stenogramu i nagrania?

6. Gdzie jest przechowywane oryginalne nagranie, kto jest za nie odpowiedzialny i czy było ono wynoszone po za urząd?

Przewodniczący Rady Miasta był w stanie odpowiedzieć tylko na dwa pytania (odnośnie stenogramu i protokołu). Z braku informacji na pozostałe pytania 8 marca 2013 r. pismo zostało przekazane Burmistrzowi Miasta.

7 maja 2013r. do przewodniczącego dotarło kolejne pismo z biura posłanki z informacją, iż nie otrzymała odpowiedzi na zadane przez nią pytania.

Przewodniczący w kolejnym piśmie odpowiada, iż nie są mu znane przyczyny braku odpowiedzi ze strony włodarza.

31 maja 2013 r. do Biura Rady wpłynęło kolejne pismo od Juli Pitery. Tym razem ze skargą na Burmistrza w przedmiocie nie wykonania obowiązków wynikających z art. 16, art. 19 i art. 20 ustawy o wykonywaniu obowiązków posła i senatora.

Jakie będą losy tej skargi dowiemy się na najbliższej sesji. Czy tym razem radni odrzuca skargę?

Nam pozostaje mieć tylko nadzieję, że limit skarg na burmistrza w tej kadencji został już wyczerpany.

Przeczytaj również

Uczestnicy projektu OSDZ – EFS przeszli metamorfoz... W Młodzieżowym Centrum Kariery zakończono  warsztaty z zakresu kreowania wizerunku, połączone z usługą stylisty, dla młodzieży uczestniczącej w projek...
Kolejne metry alejek W dniach 31.10.-01.11.2017 roku odbyła się szósta edycja kwesty na cmentarzu komunalnym i parafialnym w Grajewie, którą zorganizowało Stowarzyszenie L...
LI Sesja Rady Miasta Grajewo Uprzejmie informuję, że dnia 23 maja 2018 r. (środa) o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Grajewo przy ul. Strażackiej 6a odbędzie się L...
20 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • AKS
  27 czerwca 2013 at 13:10 - Odpowiedz

  2013-06-27 13:05:23 | AKS
  Dziś, tj 27. 06 2013r. o godz. 12:38 na sesji RM Grajewo absolutorium dostał burmistrz A. Kiełczewski. Za było 19 radnych a przeciw – dwóch.
  Przy budżecie Miasta ok. 60 mln zł, na koniec 2012 roku mieliśmy ok. 21 mln zadłużenia.

 • !!!
  20 czerwca 2013 at 00:38 - Odpowiedz

  Niechaj ta Pitera zajrzy najpierw pod swoją spódniczkę albo w brudy oraz przekręty swoich a także w potańcówki np. naszego radnego A J – to będzie lepiej dla naszej Ojczyzny ! A my jakoś swoje brudy sami wypierzemy w nadchodzące wybory !

 • grajewiak
  18 czerwca 2013 at 12:07 - Odpowiedz

  Drupi widac zes glupi I pewnie jeszcze w urzedzie pracujesz hehe

 • marta
  18 czerwca 2013 at 07:57 - Odpowiedz

  Mam prośbę do sporządzających artykuły:podpisujcie się i przeczytajcie to, coście stworzyli zanim opublikujecie.

 • historyk
  18 czerwca 2013 at 00:51 - Odpowiedz

  burmistrz się wycofał,za dużo by stracił przy następnych wyborach

 • anna
  17 czerwca 2013 at 22:43 - Odpowiedz

  A jakie będą losy dyrektora GIH-u miały być zmiany i nagle cisza jak powiedziało się A trzeba powiedzieć B.

 • moje imie JAHWE
  17 czerwca 2013 at 21:22 - Odpowiedz

  Wpisz swoje imie-Ty jestes gotow zabijac dla polityki!Obled jest Twoja choroba i wielu Tobie podobnym.Wasz koniec jest bliski!

  • Lech Redyk
   30 czerwca 2013 at 22:49 - Odpowiedz

   ZAPEWNE TO ZNASZ – „Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy” (2 Moj.20 :7 ) „Nie będziesz brał imienia Pana Boga nadaremno, bo człowiek, który by dla rzeczy próżnej wezwał imię Pana ustami swoimi, nie będzie bez winy…” (por. Pwt 5, 11). “Nie będziesz wzywał imienia Jahwe, Boga twego, nadaremnie. Jahwe ześle bowiem karę na każdego, kto będzie wzywał Jego imienia nadaremnie.”
   “Nie nadużywaj imienia Pana, Boga twojego, gdyż Pan nie pozostawi bez kary tego, który nadużywa imienia jego.”
   “Nie bierz imienia Pana, Boga twego, na daremno: bo się będzie mścił Pan nad tym, który imię jego na daremno bierze.”
   “Nie wolno ci używać imienia Jahwe , twego Boga, w sposób niegodny, bo Jahwe nie pozostawi bez ukarania tego, kto używa jego imienia w sposób niegodny.”

 • Wpisz swoje imię
  17 czerwca 2013 at 17:59 - Odpowiedz

  Przeciętny wyborca PO jest pracowity jak Tusk, wykształcony jak Bartoszewski uprzejmy jak Niesiołowski, obiektywny jak TVN24 i GW, prawdomówny jak Michnik i Kopacz , kulturalny jak Palikot, zorganizowany jak Pitera, przystojny jak Ćwiąkalski, skromny jak Wałęsa, kochliwy jak Sawicka – PO prostu nadczłowiek ! Mucha nie siada ( na dachu ). .. Nie ma w słowniku adekwatnie dosadnych słów, które mogłyby w nikłym zarysie określić wyznawców POhfy, ich małość, niecność, nikczemność, haniebność, podłość, wyrachowanie, kłamliwość, obłudę, załganie, fałszywość, hipokryzję, plugawość, bezwstyd, brak skrupułów, cynizm i jedno wielkie zgniłe bajoro schizofrenicznej blagi tego chorego stada, paranoiczni socjopaci, żyjący w swym małym, poskręcanym, chorym i spaczonym WIRTUALNYM światku własnych fobii, obsesji, psychoz, natręctw, paranoi, projekcji, – niektórzy gonią z siekierami po Wawelu i nożami zabijają w biurach poselskich zwolenników PiSu

  • adam
   19 czerwca 2013 at 12:05 - Odpowiedz

   Jad wyssany przez ciebie mowi jedno -jestem najwierniejszym wyznawca religii katolickiej w grajewie .Tutaj mi nie zaprzeczysz prawda?Polityka zrobila ci wode z mozgu ,malego muzgu ksieza dokonczyli reszty .Ironia jest twoja broniu na portal ty maly czlowieczku!Plywasz w swoich wymiotach wylanych na innych kreaturo!

 • referendum!
  17 czerwca 2013 at 12:54 - Odpowiedz

  Do drupiego! to raczej pan burmistrz nie zna KPA, bo już nie raz olewał obywateli i radnych i nie robił sobie nic z pism ani terminów.

 • już
  17 czerwca 2013 at 11:26 - Odpowiedz

  kiedy on wreszcie odejdzie?

 • drupi
  17 czerwca 2013 at 10:43 - Odpowiedz

  Wstyd, że pani poseł nie zna podstawowego zbioru prawa jaki obowiązuje w administracji czyli KPA. Albo takich dobrych ma doradców z Grajewa 🙂

 • mieszkaniec
  16 czerwca 2013 at 23:28 - Odpowiedz

  Te jego ,,pod patronatem,, to się już odbija . On uważa , że w ten sposób zyska głosy na następne wybory.

 • obywatelka
  16 czerwca 2013 at 23:08 - Odpowiedz

  Skoro ani przewodniczący, ani radni nie chcą wyjaśnić tej afery to dobrze, że zajęła się tym Pitera. Kampanię to sobie całą kadencję pan burmistrz robi!!!

 • Macmillan
  16 czerwca 2013 at 23:04 - Odpowiedz

  Chyba widać że posłanka wysłała pismo do przewodniczącego rady miasta a nie do kancelarii Burmistrza, pewno zanim kto napisze co na Burmistrza niech zwróci uwagę że przewodniczący teraz dał plamę na całej linii

 • Paweł
  16 czerwca 2013 at 22:37 - Odpowiedz

  Potwierdzam słowa poprzednika NIECH PO-p zajmie się swoją PARTIĄ a nie małolaty ściągają starszych bo sami nie dają rady się normalnie dogadać . Śmiech na sali. ZAJMIJCIE SIĘ PRACĄ A NIE KAMPANIĄ PRZEDWYBORCZĄ !!!!

 • patron
  16 czerwca 2013 at 22:36 - Odpowiedz

  Dajcie chłopu żyć czasu nie miał na odpisanie piknik familijny pomagał przygotować z LG

 • wiocha
  16 czerwca 2013 at 22:22 - Odpowiedz

  co tam, nasz “sołtys” będzie na pytania byle posłanki odpowiadał ?
  ciekawe jak potraktuje pismo z pytaniami zwykłego mieszkańca.

 • Wpisz swoje imię
  16 czerwca 2013 at 22:07 - Odpowiedz

  Niech pani Pitera zajmie się przekrętami w własnej partii PO “Platforma Obywatelska” dla tych co na nią głosowali