Piechociński odwiedził Grajewo

Nie codziennie mamy okazję gościć w Grajewie członka Rządu. Jeśli już się ktoś pojawia zazwyczaj ma to związek z prowadzoną przez siebie kampanią wyborczą, w przeciwnym razie jesteśmy omijani. Tym razem jednak zagościł u nas nowy wicepremier a równocześnie prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego – Janusz Piechociński.

Na początek szef PSL zwiedził Spółdzielnie Mleczarską Mlekpol, następnie odbyło się spotkanie z członkami PSL-u, na, którym przez blisko godzinę rozmawiano o problemach regionu. Każdy z burmistrzów, wujów oraz starosta mogli powiedzieć, z jakim problemem boryka się ich region.

 

 

Wspieranie spółdzielczości wśród rolników, finansowy impuls dla przedsiębiorców i budowa nowych dróg w regionie – to obietnice Janusza Piechocińskiego, wicepremiera i ministra gospodarki. Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego spotkał się z rolnikami i samorządowcami w siedzibie spółdzielni mleczarskiej Mlekpol w Grajewie.

W grajewskim Mlekpolu taka wizyta to wydarzenie. Janusz Piechociński – wicepremier, minister gospodarki, szef PS-Lu. Nie przez przypadek – akurat tutaj, w spółdzielni mleczarskiej.  – Spółdzielczość, grupy producenckie, powiązanie z przemysłem rolnictwa – to jest szansa na podnoszenie konkurencyjności – powiedział Janusz Piechociński, wicepremier.

To ważny wątek, bo już wkrótce – przed Polską i całą Unią pytanie dla producentów mleka podstawowe: co po zniesieniu kwotowania? Odpowiedzią mają być spółdzielnie – takie właśnie jak Mlekpol.

Największa polska spółdzielnia mleczarska – znane marki.  Co roku skupuje i przerabia ponad miliard dwieście milionów litrów mleka. Ta biała rzeka płynie tu z kilkunastu tysięcy gospodarstw, od rolników – członków spółdzielni. Jak mówi Edmund Borawski, poseł z Polskiego Stronnictwa Ludowego – To jest doskonała struktura organizacyjna na trudne warunki gospodarowania, jak również na poprawę bytu tych ludzi, niezbyt zamożnych.

Spółdzielczość jako remedium na kryzys i trudne czasy dla rolników, ale tutaj – mówi się nie tylko o rolnictwie.

Jak – zbudować w Podlaskiem mocną gospodarkę. Jak – uciec z Polski B. Jak mówi Wojciech Dzierzgowski, wicewojewoda podlaski – odpowiedzią ma być wspieranie przedsiębiorczości oraz inwestowanie – również środków unijnych – w edukację i myśl technologiczną.  – Aby firmy, które się rozwijają, mogły inwestować w specjalnych strefach ekonomicznych, tworzyć tutaj miejsca pracy. I żebyśmy to my mogli sprzedawać do innych państw nasze technologie – mówi Wojciech Dzierzgowski, wicewojewoda podlaski.

Jeszcze komentarz do przyszłej unijnej perspektywy finansowej. I obietnica – w ministerstwie gospodarki jest pomysł i wola, aby była to perspektywa budowy dróg. Zwłaszcza w takich regionach jak nasz.  – Dokończenia wielkich procesów inwestycyjnych na drogach krajowych, ale także wyasygnowania nowego impulsu do modernizacji i odtworzenia dróg, dlatego, że w waszym regionie to jest szczególnie bolesne, że coraz cięższy ruch; słabej jakości drogi samorządowe – dodał wicepremier.

Janusz Piechociński – jest wicepremierem i ministrem gospodarki od grudnia. Funkcję przejął po Waldemarze Pawlaku, po wygranych wyborach na szefa Polskiego Stronnictwa Ludowego.  tvp.pl

 

 

Przeczytaj również

Wyniki konkursu zbierania makulatury Zakończył się już konkurs zbiórki makulatury „EKO-ZABAWA”, którego organizatorem był Burmistrz Miasta Grajewo we współpracy z BIOM Sp. z o.o. oraz pla...
Sesja Rady Miasta Grajewo Uprzejmie informuję, że dnia 28 czerwca 2017 r. (środa) o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Grajewo przy ul. Strażackiej 6a odbędzi...
Elżbieta Szumska Sołtysem roku Laureat konkursu ogólnopolskiego. W dniu 19 czerwca 2017 roku w Senacie RP rozstrzygnięto konkurs "Sołtys Roku", zorganizowany przez redakcję "Gaze...
Modernizacja dróg krajowych na terenie powiatu gra... W dniu 14.06.2017r. wspólnie z dyrektorem GDDKiA oddział Białystok – Panem Wojciechem Borzuchowskim zorganizowaliśmy konferencje prasową pt.: „Moderni...
Jeden komentarz

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
  • Wpisz swoje imię
    24 lutego 2013 at 12:54 - Odpowiedz

    no i jak się Panu Grajewo podobalo? bieda no nie? a Pan Burmistrz czym się pochwalił? pewnie muzeum mleka