Piechociński odwiedził Grajewo

Nie codziennie mamy okazję gościć w Grajewie członka Rządu. Jeśli już się ktoś pojawia zazwyczaj ma to związek z prowadzoną przez siebie kampanią wyborczą, w przeciwnym razie jesteśmy omijani. Tym razem jednak zagościł u nas nowy wicepremier a równocześnie prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego – Janusz Piechociński.

Na początek szef PSL zwiedził Spółdzielnie Mleczarską Mlekpol, następnie odbyło się spotkanie z członkami PSL-u, na, którym przez blisko godzinę rozmawiano o problemach regionu. Każdy z burmistrzów, wujów oraz starosta mogli powiedzieć, z jakim problemem boryka się ich region.

 

 

Wspieranie spółdzielczości wśród rolników, finansowy impuls dla przedsiębiorców i budowa nowych dróg w regionie – to obietnice Janusza Piechocińskiego, wicepremiera i ministra gospodarki. Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego spotkał się z rolnikami i samorządowcami w siedzibie spółdzielni mleczarskiej Mlekpol w Grajewie.

W grajewskim Mlekpolu taka wizyta to wydarzenie. Janusz Piechociński – wicepremier, minister gospodarki, szef PS-Lu. Nie przez przypadek – akurat tutaj, w spółdzielni mleczarskiej.  – Spółdzielczość, grupy producenckie, powiązanie z przemysłem rolnictwa – to jest szansa na podnoszenie konkurencyjności – powiedział Janusz Piechociński, wicepremier.

To ważny wątek, bo już wkrótce – przed Polską i całą Unią pytanie dla producentów mleka podstawowe: co po zniesieniu kwotowania? Odpowiedzią mają być spółdzielnie – takie właśnie jak Mlekpol.

Największa polska spółdzielnia mleczarska – znane marki.  Co roku skupuje i przerabia ponad miliard dwieście milionów litrów mleka. Ta biała rzeka płynie tu z kilkunastu tysięcy gospodarstw, od rolników – członków spółdzielni. Jak mówi Edmund Borawski, poseł z Polskiego Stronnictwa Ludowego – To jest doskonała struktura organizacyjna na trudne warunki gospodarowania, jak również na poprawę bytu tych ludzi, niezbyt zamożnych.

Spółdzielczość jako remedium na kryzys i trudne czasy dla rolników, ale tutaj – mówi się nie tylko o rolnictwie.

Jak – zbudować w Podlaskiem mocną gospodarkę. Jak – uciec z Polski B. Jak mówi Wojciech Dzierzgowski, wicewojewoda podlaski – odpowiedzią ma być wspieranie przedsiębiorczości oraz inwestowanie – również środków unijnych – w edukację i myśl technologiczną.  – Aby firmy, które się rozwijają, mogły inwestować w specjalnych strefach ekonomicznych, tworzyć tutaj miejsca pracy. I żebyśmy to my mogli sprzedawać do innych państw nasze technologie – mówi Wojciech Dzierzgowski, wicewojewoda podlaski.

Jeszcze komentarz do przyszłej unijnej perspektywy finansowej. I obietnica – w ministerstwie gospodarki jest pomysł i wola, aby była to perspektywa budowy dróg. Zwłaszcza w takich regionach jak nasz.  – Dokończenia wielkich procesów inwestycyjnych na drogach krajowych, ale także wyasygnowania nowego impulsu do modernizacji i odtworzenia dróg, dlatego, że w waszym regionie to jest szczególnie bolesne, że coraz cięższy ruch; słabej jakości drogi samorządowe – dodał wicepremier.

Janusz Piechociński – jest wicepremierem i ministrem gospodarki od grudnia. Funkcję przejął po Waldemarze Pawlaku, po wygranych wyborach na szefa Polskiego Stronnictwa Ludowego.  tvp.pl

 

 

Przeczytaj również

Termomodernizacja budynku SP w Wierzbowie Gmina Grajewo informuje, iż do chwili obecnej zostały wykonane następujące prace związane z termomodernizacją budynku SP w Wierzbowie: - wymiana stol...
Odbiór drogi w Koszarówce „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja typu „Budowa lub modernizacja dróg ...
Szkolenie kierowców – konserwatorów sprzętu ... Zgodnie z przyjętym harmonogramem szkoleń na 2017 rok, w dniach od 04 do 12 listopada 2017 r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej...
Jeden komentarz

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
  • Wpisz swoje imię
    24 lutego 2013 at 12:54 - Odpowiedz

    no i jak się Panu Grajewo podobalo? bieda no nie? a Pan Burmistrz czym się pochwalił? pewnie muzeum mleka