Okiem “Wielkiego Brata” – czyli XVII Sesja RM

17 sesja rady Miasta za nami. Tym razem nie tylko na portalach informacyjnych będzie można przeczytać co robili nasi włodarze, ale również obejrzeć ich zmagania z trudami naszego miasta na stronie internetowej Urzędu Miasta.

„Marzenie” radnego Jankowskiego o nagrywaniu sesji zostało spełnione. Już dziś mimo wielu informatycznych niedogodności i braku odpowiedniego serwera w urzędzie sesja w wersji video została udostępniona dla mieszkańców.
Wzburzenie wśród niektórych radnych wzbudził fakt, że sesja jest nagrywana tylko w wersji audio. Tym razem to radny Jamrozy dopominał się o nagrywanie video, przyznając tym samym, że rozumie, iż w uchwale, która została przyjęta w ubiegłym roku nie zostało ujęte w jaki ma być to typ nagrania.

Burmistrz uspokoił radnych, że trzeba jeszcze chwile poczekać by to wszystko ustabilizować. Ponieważ jest potrzebny nowy serwer, ten, który jest obecnie jest za mały, co daje się odczuć podczas korzystania ze strony grajewo.pl.
„Non omne, quod licet, honestum est – nie wszystko, co dozwolone, jest uczciwe”, tymi słowami radny Jankowski spuentował uchwalę i umowę dotyczącą nagrywania sesji.

Czy oby na pewno dla naszego miasta najważniejszym problemem jest to jak ma zostać nagrana sesja czy ma być audio, video czy też może nie ma tak wielkiej potrzeby nagrywania. O tym dowiemy się z czasem. Jedno jest pewne wszelkie media, które są w Grajewie dzięki nagraniom mają coraz mniej pracy.

 

Obejrzyj sesje

Przeczytaj również

Uczestnicy projektu OSDZ – EFS przeszli metamorfoz... W Młodzieżowym Centrum Kariery zakończono  warsztaty z zakresu kreowania wizerunku, połączone z usługą stylisty, dla młodzieży uczestniczącej w projek...
Kolejne metry alejek W dniach 31.10.-01.11.2017 roku odbyła się szósta edycja kwesty na cmentarzu komunalnym i parafialnym w Grajewie, którą zorganizowało Stowarzyszenie L...
LI Sesja Rady Miasta Grajewo Uprzejmie informuję, że dnia 23 maja 2018 r. (środa) o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Grajewo przy ul. Strażackiej 6a odbędzie się L...
17 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Mieszkanka
  2 lutego 2012 at 21:32 - Odpowiedz

  trochę wysiłku uczyniłam i poszukałam artykułu o tym. oto link http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110401/REG21/88351086. teraz tekst: “– Jak wiadomo, w perspektywie czasu ma zostać zbudowana Via Baltica. Jeśli ona powstanie, Grajewo i tak będzie odciążone od tirów – przekonywał Krzysztof Jamrozy. – Jeśli GDDKiA zbuduje nam jednak obwodnicę, to musimy pamiętać, że ruch turystyczny praktycznie u nas zniknie. Właściciele sklepów i restauratorzy nie będą zarabiać, bo wszyscy pojadą obok. Nagle okaże się, że mieszkamy na zadupiu – dodał”. no i to jest logiczne, bo jeśli będzie viabaltica to nasze ulice będą drogami lokalnymi. wtedy będziecie biadolić, że nikt do miasta nie zajeżdza.

 • do mieszkanki
  2 lutego 2012 at 19:53 - Odpowiedz

  o jakich Ty sukcesah mówisz? bo ja nie widze żadnych jeśli wydawanie pieniędzy podatników jest sukcesem to gratuluje myślenia. a brak aprobaty dla obwodnicy jednego z radnychPO to fakt sukces chyba tylko dla własnego biznesu. pozdrawiam

 • Mieszkanka
  2 lutego 2012 at 17:31 - Odpowiedz

  widać, że komentarz przede mną napisał jakiś radny – pewnie jakiś manijak i do tego zazdrosny o sukcesy grajewskiej PO

 • Mieszkaniec
  1 lutego 2012 at 19:12 - Odpowiedz

  Po przeczytaniu wpisu. O nagraniach i de minimis w Radiu Białystok u pana radnego Jankowskiego zatkało mnie jak pan radny wychwala kolegę z koła PO radnego Jamrozego który jest przeciwny budowy obwodnicy Grajewa. Wypowiedz radnego wypowiedziana była na sesji rady szkoda że nie były nagrywane wcześniej sesje panowie radni z PO.

 • August
  30 stycznia 2012 at 09:24 - Odpowiedz

  Rodzinko Pana M. – odejdź już lepiej od klawiatury!

 • janusz
  30 stycznia 2012 at 02:47 - Odpowiedz

  Ludzie i wy wybieraliście Jankowskiego ?! Młody paniczyk nie umie dobrze po polsku a łaciną gada.

 • oul
  28 stycznia 2012 at 10:01 - Odpowiedz

  dla mnie pasuje czas nagrania, przynajmnej wszystko konkretnie wiadomo! jak relacja z sesji to relacja, czyli pelne nagranie!!!

 • Koment
  28 stycznia 2012 at 09:35 - Odpowiedz

  Mam dość tej gry po publiczkę PO w Grajewie. Miało być tak dobrze jak się podobno PO do władzy dostanie, faktycznie, już mają większość z Burmistrzem. I co? I bawią się w kamerki i łacińskie sentencje. A przecież, krytykowano kluby lokalne, oddolne, społeczne.POgadali sobie i tyle.

 • anka
  27 stycznia 2012 at 23:09 - Odpowiedz

  BOZE!!! kto będzie marnował czas na oglądanie tk długiej sesji? czy nie można zrobić tego w telegraficznym skrócie?

 • she
  27 stycznia 2012 at 22:30 - Odpowiedz

  Pan Curyło to klasa – wypowiedzi na bardzo wysokim poziomie! Co do niektórych to szkoda gadać.

 • uj
  27 stycznia 2012 at 22:24 - Odpowiedz

  nareszcie wszystko jasne! zawsze marzylem o nagraniach sesji i wiem kto co dla spolecznosci robi ;/

 • mieszkaniec
  27 stycznia 2012 at 18:46 - Odpowiedz

  Jeśli radny Jankowski lubi posługiwać się cytatami łacińskimi dla niego też mam “A fructibus eorum cognoscetis eos” i niech sam przetłumaczy. Polecam.

 • obserwator
  27 stycznia 2012 at 18:36 - Odpowiedz

  Panie radny Jankowski i pozostała 10 “Alea iacta est- kości zostały rzucone”

 • uyt
  27 stycznia 2012 at 18:28 - Odpowiedz

  niektorym to by sie szkola jezyka polskiego przydala bo marnie sie wyslawiaja…. szok

 • parafianin
  27 stycznia 2012 at 17:00 - Odpowiedz

  Mieszkańcu! Masz teraz nagranie z sesji to sobie poszukaj. No tak, jakby nie przybliżyli 50 metrów np od kościoła to by grajewiacy nie pili. Obłuda!

 • boks
  27 stycznia 2012 at 16:02 - Odpowiedz

  mam wrażenie ze nielicznym radnym to wydaje sie ze kadencja nie ma konca

 • Mieszkaniec
  27 stycznia 2012 at 15:27 - Odpowiedz

  Czy, ktoś może wpisać nazwiska radnych głosujących ZA “zbliżeniem” wódki do człowieka w Grajewie?