Obwodnice Stawisk i Szczuczyna nie są zagrożone! – twierdzi GDDKiA

– Budowane od ubiegłego roku obwodnice Stawisk i Szczuczyna w ciągu planowanej drogi ekspresowej S 61, są zapisane w planie realizacyjnym Oddziału na ten rok, zatwierdzonym w połowie stycznia. Są w nim przewidziane kwoty na realizację obu tych zadań i ich realizacja jest niezagrożona, a prace prowadzone będą zgodnie z planem – zapewnia Rafał Malinowski rzecznik białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Obie obwodnice współfinansowane są z środków unijnych w ramach Program Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, których wypłatę wstrzymała Komisja Europejska.

Przypomnijmy informacja o wstrzymaniu finansowania budowy dróg w Polsce przez Komisję Europejską  ujrzała światło dzienne za sprawą wtorkowego wydania Wiadomości TVP, choć decyzja Komisji była znana rządowi od ponad miesiąca (zapadła jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia). KE wstrzymała wypłatę środków po informacjach o wykrytych zmowach cenowych przy realizacji trzech dużych inwestycji w tym budowy drogi S-8 Jeżewo – Białystok.
Komisja wstrzymała wypłatę 3,5 mld złotych na te trzy projekty, ale także zapobiegawczo wstrzymała m.in. środki na program operacyjny Rozwój Polski Wschodniej, z którego współfinansowane mają być budowy obwodnic Stawisk i Szczuczyna.
Teraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że decyzja Komisji Europejskiej nie będzie miała wpływu na budowę obwodnicy Stawisk i Szczuczyna.
– Procedura podpisania umowy w sprawie realizacji  obwodnicy Bargłowa na drodze krajowej nr 61 jest w toku i również nie jest zagrożona – dodaje Rafał Malinowski z białostockiego oddziału GDDKiA.

Obwodnica Stawisk budowana jest już od niemal pół roku. Przetarg na jej wykonanie z ceną 122,7 mln zł wygrał Budimex. Obwodnicę Szczuczyna – koszt 124,8 mln zł – buduje hiszpańska firmą FCC Constuccion. Na obie inwestycje GDDKiA podpisała umowy o dofinansowanie z unijnego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. W przypadku obwodnicy Stawisk to kwota prawie 32,5 mln zł., a Szczuczyna 33,6 mln zł. 4lomza.pl

 

Przeczytaj również

WARSZTATY TWÓRCZEGO MYŚLENIA Doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery w Grajewie w dn. 08 i 15.03.2018 przeprowadził w Branżowej Szkole I Stopnia w Wojewodzinie WARSZTATY TW...
Ogólnopolski Dzień Sołtysa W dniu 11 marca 2018r. w Przysusze  woj. mazowieckie odbył się Ogólnopolski Dzień Sołtysa. Uroczystość została zorganizowana w hali Zespołu Szkół Nr 2...
“Wiara jest radością” w SP4 Wiara jest radością” – to hasło IV edycji konkursu poezji religijnej, który organizowany jest w Szkole Podstawowej nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie...
Jeden komentarz

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
  • Rafał Hyła
    10 czerwca 2013 at 14:19 - Odpowiedz

    Wydaje mi sie panie Nowak ze jest pan trochę do tyłu z wiadomościami z budowy obwodnicy Szczuczyna.Bralem udział przy pracach na moście WE-3 i WE-4 w miesiącu kwietniu i maju’.Okazalo się ze Chiszpanie nie płacą pieniendzy i wszystko teraz od miesiąca stoi bo wszystkie firmy czekają na przelewy.Proponuje panu aby pan wybrał sie na tą budowę to wtedy zobaczymy czy dalej będzie pan twierdził ze inwestycja nie jest zagrozona.