O sprawach ważnych z Radnym Jankowskim

O Gazecie Grajewkiej, asystencie i kwestach na cmentarzu z Radnym Adamem Jankowskim.

 

Był Pan przeciwko likwidacji Straży Miejskiej. Burmistrz nie szczędził krytyki na temat funkcjonowania SM. Czy ma Pan pomysły by usprawnić ich prace?

W stanowisku Platformy Obywatelskiej, odczytanym podczas sesji przez radnego Krzysztofa Jamrozego, proponujemy “okrągły stół” w sprawie przyszłości grajewskiej Straży Miejskiej. Wszyscy jesteśmy dorośli, więc rozmowa to najlepszy sposób na rozwiązanie problemu. Chcemy, aby w takim spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, Rady Miasta i oczywiście burmistrz. Wspólnie możemy wyznaczyć cele i oczekiwania wobec jednostki. Jak już wspomnieliśmy w naszym stanowisku, grajewska jednostka nie jest kryształowa, ale składa się na to wiele czynników, w tym sposób traktowania jednostki przez bezpośredniego zwierzchnika, czyli burmistrza. Osobiście nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek Pan Burmistrz podziękował, albo pochwalił swoich strażników. A nie od dziś znamy powiedzenie o kiju i marchewce.

Gazeta Grajewska – na ten pomysł zareagował Pan śmiechem. Czy uważa Pan, że pomysł jej wznowienia jest pomysłem chybionym? Czy medium z ramienia Burmistrza będzie rzetelne? I tak jak sam Burmistrz wspomniał, nie będzie ona „tubą propagandowa”? 

Rozśmieszyła mnie ta sytuacja, ponieważ dwa lata temu poparłem decyzję burmistrza w zakresie likwidacji tej gazety. Będąc konsekwentnym, jestem przeciwko jej wznowieniu. To niepotrzebny wydatek, a do tego naznaczony już na początku grzechem pierworodnym. Bo nikt przecież nie ma wątpliwości, że nie będzie to obiektywne medium. Takie gazety mają służyć wyłącznie pokazaniu dobrej strony władzy i jej poczynań. Moim zdaniem dobre decyzje same się bronią, a ich promocja może odbywać się za pomocą portali internetowych i fanpage’a na Facebooku. Nie mam również nic przeciwko temu, aby na przykład burmistrz składał na łamach lokalnej prasy roczne sprawozdanie z działalności lub plany na kolejny rok budżetowy. W sytuacji, gdy tyle mówi się o oszczędnościach, Gazeta Grajewska wydaje się być czyjąś fanaberią.

 

W strukturze Urzędu Miasta od niedawna jest nowy etat. Etat Asystenta Burmistrza. W dobie oszczędności i redukcji zatrudnienia jest to dobry pomysł?

Idea stanowiska asystenta nie jest sama w sobie zła. Generalnie powinna to być osoba, która otrzymuje od szefa poważniejsze zadania, organizuje ważne spotkania, a także doradza w różnych kwestiach. Nie poznaliśmy zakresu obowiązków asystenta burmistrza, więc mogę mieć tylko nadzieję, że nie będzie to osoba wyłącznie do pisania komentarzy na portalach internetowych. Pan Burmistrz bierze za tego pracownika pełną odpowiedzialność, a o jego efektach pracy na pewno ktoś kiedyś jeszcze na sesji zapyta.

Za kilka dni rozpocznie się kwesta na cmentarzu. W tym roku dość nie typowo, bo odbędą się dwie kwesty. Czy weźmie w jednej z nich Pan udział? I co Pan sądzi o takim podziale? Czy nie jest to oby wojna polityczna kosztem zmarłych? 

Idea ratowania starych grobów była mi zawsze bliska, dlatego od razu zaangażowałem się w prace Społecznego Komitet Renowacji Grajewskiego Cmentarza Parafialnego. Tak jak w zeszłym roku, tak i w tym wezmę udział w kweście. Atak jednego z grajewskich portali na Komitet wyrządził ogromną krzywdę tej inicjatywie. Atakując Pana Tomasza Dudzińskiego, opluto naszą pracę i poświęcenie. Kilka godzin stania na mrozie to naprawdę nic przyjemnego, chociaż zrekompensowała nam to kwota, jaką uzbieraliśmy w trakcie kwesty. Artykuł był krzywdzący dla nas wszystkich, zwłaszcza, że stare pomniki zostały już przekazane do renowacji, a na stronie http://www.cmentarz.grajewo.pl zaczyna działać wyszukiwarka grobów.
Organizowanie drugiej kwesty to jakieś kuriozum. Wydaje mi się, że bardziej przyświeca temu osobisty cel polityczny, niż społeczny. No cóż, w polityce krajowej już dwa lata mamy do czynienia z nekrofilią. Teraz gra na grobach znalazła swoich sympatyków w Grajewie.

Dziękujemy za rozmowę

 

Przeczytaj również

MLEKPOL promotorem aktywnego trybu życia SM MLEKPOL w swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki, napoje fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie i śmietankow...
Oddając Krew Ratujesz Życie Uprzejmie informujemy, że trwa XIII edycja ogólnopolskiego programu pod hasłem „OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW”. Włączając się po raz kolejny do tej a...
Karambol w Grajewie – zderzenie 6 pojazdów Po godz. 4:00 na ulicy Piłsudskiego zderzyło się w sumie 6 samochodów - dwie ciężarówki i cztery auta osobowe. Samochodami łącznie podróżowało 13 osób...
Szacowanie szkód spowodowanych suszą SZANOWNI ROLNICY GMINY GRAJEWO! Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku informuje, że z dniem 4 lipca 2018r. należy stosować nowy wniosek: „Wni...
4 komentarze

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Wpisz swoje imię
  31 października 2012 at 08:01 - Odpowiedz

  moze zacznie sie cos zmieniac na leprze

 • wf
  30 października 2012 at 20:29 - Odpowiedz

  Gratuluję pełnej obiektywnej wypowiedzi

 • Wpisz swoje imię
  30 października 2012 at 19:41 - Odpowiedz

  Widać, że wywiad jest ustawiony jak wszystko u Was

 • Wpisz swoje imię
  30 października 2012 at 14:40 - Odpowiedz

  nic dodac madrze prawi