Niedosyt po sesji Rady Miasta

Za nami XXX już Sesja Rady Miasta i zarazem rekordowa pod względem przyjęcia, aż 21 uchwał.

Większość z nich dotyczyła nowej polityki śmieciowej w załączniku pierwszym i drugim przedstawiamy stawki, jakie będą obowiązywały od przyszłego roku za wywóz śmieci.

„Rzeka historii”

Zostało wyłonionych dwóch przedstawicieli miasta do Wolnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Miast i Gmin „Rzeka historii”

Pierwszą z nich wyznaczoną przez Burmistrza jest p. Aleksandra Grajewska. Od roku pracująca w Urzędzie Miasta – stażystka. Z zapewnień Burmistrza wiemy, że wkrótce zostanie zatrudniona.

Drugą przedstawicielką została wybrana przez rajców – Radna Henryka Jagielska.

 

Kto gdzie mieszka i komu to przeszkadza?

W wolnych wnioskach głos zabrał dawno niesłyszany radny Chrostowski. Poprosił o zwołanie komisji, która zweryfikuje czy radny Jankowski, mimo, że większość czasu spędza w Warszawie może sprawować w dalszym ciągu mandat radnego Miasta Grajewo.

Nie było by może w tym nić dziwnego gdyby na tej samej sesji kilka minut wcześniej sam Pan Burmistrz zwrócił radnemu tą samą uwagę.

Przypadek?

Czy oby na pewno Jankowski jest jedynym radnym, który nie mieszka na terenie Grajewa? Z naszych informacji wynika, że nie.

 

Było pytanie jasnej odpowiedzi brak.

To już kolejna sesja, na, której padło pytanie o bankiet odbywający się na terenie Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Grajewie po Gali Boksu.

„Czy prawdą jest, że na terenie szkoły był spożywany alkohol po Gali Boksu?”

Mimo iż proszono o krótką odpowiedź „Tak-Nie”, jednoznacznej odpowiedzi wciąż brak. Burmistrz twierdzi, że na bankiecie był tylko chwile i przy nim alkohol nie był spożywany. A co było później tego nie wie, ale słyszał, że była tam policja. Odsyła do głównego organizatora.

Co tak naprawdę się wydarzyło po Gali Boksu? Czy kiedyś się tego dowiemy? Czy może Pani Dyrektor szkoły będzie wiedziała? No cóż trzeba czekać może z kolejna sesją przyjdą nowe pytania i nowe odpowiedzi.

Przypomnijmy, że spożywania alkoholu na ternie placówki oświatowej zabrania art. 14 ustawy o wychowaniu w trzeźwość i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

 

Przeczytaj również

Muzeum Mleka w międzynarodowym konkursie Muzeum Mleka w Grajewie zakwalifikowało się do finału międzynarodowego konkursu AV Awards. Obiekt znalazł się w finałowej ósemce w kategorii „Entertai...
Warto rozmawiać, czyli cykl spotkań z Burmistrzem... Burmistrz Grajewa rozpoczął serię spotkań z mieszkańcami. Tym razem wraz z Radną, Haliną Muryjas - Rząsą wysłuchał mieszkańców ulic należących do 21 o...
Sesja Rady Gminy Grajewo Uprzejmie informuję, że zwołuję na dzień 18 sierpnia b.r. /piątek/ na godzinę 12⁰⁰ XXXI sesję Rady Gminy Grajewo, która odbędzie się w sali konferency...
Spotkanie z Burmistrzem w okręgu nr 21 – Zap... Rusza kolejny cykl spotkań Burmistrza Miasta Grajewo Dariusza Latarowskiego z mieszkańcami. Spotkania rozpoczną się już od 14 sierpnia (poniedziałek)....
18 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
  • trew
    4 grudnia 2012 at 21:02 - Odpowiedz

    Przecież pytano nie o picie alkoholu w GIHu, tylko w szkole nr 2 po gali boksu!

  • Lech R
    4 grudnia 2012 at 16:18 - Odpowiedz

    PANIE MUZYK – Tak – to prawda ! Ja to czasem robię ! Jeśli jest ten sam temat i ten sam wątek to po co ja mam nad czymś innym się wysilać jak można to samo napisać ! No – jeśli Ty mnie uważasz za idiotę – no cóż Twój wybór ! Ja jeszcze tak nikogo nie nazwałem , nie nazywam i nie nazwę ! Chyba że samego siebie bo do tego mam prawo ! Szczerze pozdrawiam !!!

  • muzyk
    4 grudnia 2012 at 11:16 - Odpowiedz

    A ja przeglądam, siedzę i czytam i widzę ze zebrało się może trzech idiotów, którzy piszą to samo na każdym z portali, czasem zmieniają nazwę ale i tak wiadomo, ze to te same osoby. Nudzi mnie to, blee

  • Lech R
    3 grudnia 2012 at 11:03 - Odpowiedz

    Ale co Ci szkodzi Przyjacielu przeobrazić się na chwilę w wychowawcę lub nawet w dyrektora przedszkola o wysokim stopniu inteligencji oraz intelektualiści i wysmażyć dla takiego przedszkolaka jak ja porządny wykład o powyższej tematyce aż mi się majtki z butami ze wstydu spalą się ! ? Bardzo proszę !!!

  • Wpisz swoje imię
    3 grudnia 2012 at 10:40 - Odpowiedz

    Nawet i nie kuma, bo o poczuciu wstydu, to nawet przedszkolak dobrze wie. Chyba porypany jesteś i jak dziecko naiwny.

  • Lech R
    2 grudnia 2012 at 23:17 - Odpowiedz

    Masz całkowitą racje to głębszy przypadek w dochodzeniu prawdy i rzeczywistości oraz w obnażaniu fałszu , kłamu , cynizmu , oportunizmu, szczucia , podjudzania , bezbożności oraz nikczemności , podłości i zwykłego ludzkiego chamstwa ! Ale zanim cokolwiek napiszę ,to za każdym razem zaglądam za swój kołnierz czy czasami nie jest brudny oraz prześwietlam samego siebie jakbym robił przed samym BOGIEM rachunek sumienia ! Piszę otwarcie i szczerze ! Dlatego tak zawzięcie i zajadle mnie krytykujecie i szmacicie oraz dlatego aby zagłuszyć swoje sumienie i swój rachunek sumienia ! Wasze słowa pogardy bez pod-stawnej bolą ! Bardzo bolą ! Ale to mój ból ! A ja Ci przyjacielu bezimienny odpowiem tylko pytaniem czy znasz tak na prawdę znaczenie słów „ poczucie wstydu i przyzwoitości „. Jeśli tak – to następne pytanie – czego mam się wstydzić – no bardzo Ciebie proszę – napisz szczerze i nawet mnie wyzwij ! Ja to wszystko przyjmę z pokorą ! Bez obaw – nie gryzę i tym samym Tobie nie odpłacę się bo znam swoje poczucie wstydu i przyzwoitości chrześcijańskiej oraz granicę moich słów a także moje miejsce w tym świecie ! A TY ???

  • Wpisz swoje imię
    2 grudnia 2012 at 19:47 - Odpowiedz

    “mieeszkancu” nie apeluj -bo to glębszy przypadek. On juz zatracil poczucie wstydu i przyzwoitości (Lech R)

  • Lech R
    2 grudnia 2012 at 18:34 - Odpowiedz

    I TY SIĘ ZLITUJ ! NIE CZYTAJ ! CZY JA CI TO NAKAZUJE ! TO NIE LEKTURA OBOWIĄZKOWA JAK W SZKOLE ! PROSZĘ – OLEJ TO I PRZEJDZ WZROKIEM DALEJ ! TO PRZECIEŻ TAKIE PROSTE I BARDZO ŁATWE ! MYŚLISZ , ŻE JA TO WSZYSTKO CZYTAM CO INNI PISZĄ ? NIE !!! ZDRÓWKA I POGODY DUCHA !!!

  • mieszkaniec
    2 grudnia 2012 at 17:19 - Odpowiedz

    Lechu zlituj się. nie mieszaj kościoła do polityki i skróć swoje opowiadania do jednego no może dwóch zdań. Ja nie czytam Twoich wypocin ob jak widzę nick Lech R to mi wystarczy.

  • Lech R
    2 grudnia 2012 at 16:55 - Odpowiedz

    PRZYJACIELU ! MIESZKAŃCU ! Już nie raz i nie dwa pisałem ale powtórzę -MOŻNA MI PISAĆ – tak jak Tobie Przyjacielu oraz każdemu innemu człowiekowi ! Można być mi także jak i innym na wszystkich portalach ! Ale tylko wtedy , gdy na czymś się znam , bo jeśli nie , to mnie tam nie ma ! Wyznaje taką zasadę – jeśli się nie znam to morda w kubeł i ani mru mru ! Ale to do mnie a nie do Ciebie i nie do innych ! Faktem jest – nad czym ubolewam i do czego przyznaje się i za co co nieraz przepraszam – czasem za długie to moje pisanie ale jest tak , że na prawdę nie można w kilku zdawkowych zdaniach w pełni napisać tego co by się chciało ! A Jeśli uważasz moje pisanie za śmieci lub za trollowanie lub szkodliwe dla naszej małej lokalnej ojczyzny albo dla kogokolwiek , to bardzo proszę o twarde na to dowody i z tym do Szanownych Administratorów portalu ! Zapewniam Cię , że nie mam większych problemów sam ze sobą od takich jak Ty masz lub inny człowiek bo nie ma ani jednego bez problemów ! Problemem moim jest to co wokół nas dzieję się ? Czy tak powinno według Ciebie być ? Cz y tak o co ja proszę ale nie tylko ja a nawet dzisiaj w swym apelu adwentowym modlił się i prosił BENEDYKT XVI – tekst w „ Oby nie zamach „ na tym portalu ! ALE MASZ PEŁNE PRAWO TEGO TEKSTU – TAK JAK I MOICH NIE CZYTAĆ ! Nikt o to Ciebie nie prosi ani też do tego nie zmusza ! OLEJ TO !!! Nie myśl – Przyjacielu , że Ciebie krytykuje lub olewam Twoje słowa ! NIE ! BARDZO SZANUJE CIEBIE I INNYCH ORAZ WASZE PISANIA I BIORĘ TO DO SERCA ! DZIĘKI ! SZCZERZE POZDRAWIAM !!!

  • mieszkaniec
    2 grudnia 2012 at 12:09 - Odpowiedz

    do Lecha R, człowieku opamiętaj się i nie zaśmiecaj portalu. i tak nikt tego nie czyta. masz problem ze sobą.

  • Lech R
    2 grudnia 2012 at 11:46 - Odpowiedz

    KOCHANI ! Czytam i widzę jak się między sobą żrecie się ! Czy nie lepiej na spokojnie , pokojowo , a nie że jeden drugiemu oczy by wydrapał ! Przecież jesteśmy jedną Grajewską – aczkolwiek ludzką rodziną ! Czy musimy brać przykład od góry z pewnych układów , gdzie trwa walka o koryto nawet po trupach ! Tego też nie powinno być na sesjach ! Przecież Radni i Burmistrz zostali przez nas w demokratycznych wyborach wybrani ! Dla nich także należy się odpowiedni szacunek ale od nich dla nas tym bardziej ! Mądrość Polska mówi – zgoda buduje a zwada rujnuje ! Jeśli nam coś nie pasuje chodzmi na sesje , piszmy petycje ale nie takie , że nam z założenia wszystko i wszyscy się nie podobają ! Odpuśćmy wszelkie uprzedzenia i waśnie ! Jeśli nie chcemy , nie możemy lub nie jesteśmy w stanie pomóc w dobru ogólnym to przynajmniej zamilknijmy , nie podżegajmy , nie podsycajmy , nie szczujmy , nie podkładajmy kłód i świń bo to nie po chrześcijańsku ; nie po katolicku – po prostu nie po ludzku ! Rozsądnie za pomocą twardych dowodów krytykujmy pokojowo wszelkie zło ; pomagajmy , pracujmy , budujmy lepsze jutro zapomniawszy osobistych korzyści i aspiracji ! Nie róbmy z naszego wspólnego domu – GRAJEWA cyrku i w nim chaosu . Są wśród nas pewne sterowane odgórnie osoby , którym dobro nas wspólnych nie leży na sercu ale własne dążenia ! Oni to zawsze będą starali się za wszelką cenę nas skłócić bo dla nich jest lepiej jak u nas będzie gorzej ! Gdzie dwóch się bije to trzeci zawsze korzysta ! NIECH WRESZCIE NASZE MIASTECZKO STANIE SIĘ OAZĄ SPOKOJU , POKOJU ,ZGODY , ROZSĄDNEGO DIALOGU A TAKŻE PRAWORZĄDNOŚCI I POSZANOWANIA GODNOŚCI KAŻDEGO JEDNEGO CZŁOWIEKA !!! TAK BARDZO TEGO PRAGNĘ – A WY !???

  • Hi
    1 grudnia 2012 at 22:01 - Odpowiedz

    Hola, hola co ty “uni” tu siejesz wazelinę. Chyba tu już było, ze dla jednego Jankowski już nie jest radnym. Myślę, ze nie bezpodstawnie.

  • UNI
    1 grudnia 2012 at 19:04 - Odpowiedz

    Szkoda, że zapał, mądrość i ogromne chęci radnego Jankowskiego nie są docenione i wykorzystane. Niektórych boli to, że jest odważny, szczery. Tego, że się uczy i pracuje w Warszawie nikt nie może mu zabronić. Żeby była praca w Grajewie, byłby na miejscu. Przeciwnicy radnego powinni zająć się problemami Grajewa, a nie zaprzątać sobie głowę tym, jak pozbyć się inteligentnego, młodego człowieka, który ma dobre pomysły.

  • Studentka
    1 grudnia 2012 at 16:58 - Odpowiedz

    Widać, że Burmistrzowi radny Jankowski zaczyna przeszkadzac, Boi sie, ze on jedyny pisze prawde na swojej stronie!
    A Chrostowski to ekhm szkoda gadac, dupowlaz soltysa. Ale zeby tak wystepowac przeciwko przyjacielowi swojego syna? WSTYD!

  • Zimny antoni
    1 grudnia 2012 at 16:56 - Odpowiedz

    Nie ma czym się podniecać nigdy w GIHu nie był pity alkohol nawet jak by były zdjęcia to bezużyteczne, zmontowane. Sołtys i tego dobrze nie potrafił zrobić.

  • Apostoł Niewierny Tomasz
    1 grudnia 2012 at 16:50 - Odpowiedz

    Ja nigdy się nie mylę. Wszystko o wszsytkich wiem I WSZYSTKO WIDZĘ NIE SCHOWACIE SIE PRZEDE MNĄ. Mam jedno zdjęcie ale za to jekie: Tam są wszsytkie autorytety dyrektorzy prezesi i nie tylko piją. Za dwa lata klika mi odpowie precz z kalierami. Gazetka żądzi. Precz z sołtysem i ŻG

  • Wpisz swoje imię