Nie było manipulacji – UM Grajewo informuje

Młodzież Wszechpolska

wszechpolacy.podlasie@gmail.com

 

W odpowiedzi na zarzuty Młodzieży Wszechpolskiej dotyczące manipulacji przy publikowanej na www.grajewo.pl sondzie pt. „Nazwij ulice” („Jakie nazwy powinny nosić ulice w Grajewie na terenie byłej jednostki wojskowej?”), oświadczamy i zapewniamy, że nie manipulowaliśmy przy wynikach tejże ankiety. System modułowy, z którego zbudowany jest nasz portal, stworzony przez firmę zewnetrzną dla Miasta Grajewo, uniemożliwia tego typu NIEETYCZNE działania!

 

Jako administratorzy portalu dysponujemy dostępem do wyników ankiety, które obrazują nie tylko udział procentowy oddanych na wybraną nazwę ulicy głosów, ale również liczbę wszystkich oddanych w ankiecie głosów, a także głosów oddanych na wybrane nazwy ulic (te dane liczbowe nie są dostępne dla Internautów odwiedzających www.grajewo.pl). Ponadto dysponujemy kilkoma wydrukami statystyk, obrazujących postępy głosowań w ankiecie „Nazwij ulice”, dzięki którym może łatwiej Państwu byłoby zrozumieć różnice procentowe wynikające z udziału głosów na poszczególne propozycje nazw ulic. Dla przykładu:

 

 • wydruk wyników ankiety z dnia 07.03.2013: na ulicę mjr Jana Tabortowskiego oddano 624 głosy, wszystkich głosów oddanych w ankiecie było 997. Udział procentowy głosów na mjr Jana Tabortowskiego wyniósł więc 62 % (dokładnie 62,587…%)

 

DLA PORÓWNANIA:

 

 • wydruk wyników ankiety z dnia 15.03.2013: na ulicę mjr Jana Tabortowskiego oddano 927 głosów, wszystkich głosów oddanych w ankiecie było 3998. Udział procentowy głosów na mjr Jana Tabortowskiego wyniósł więc 23 % (dokładnie 23,186…%).

 

Należy pamiętać, że w głosowaniu Internauta może wziąć udział tylko raz. Głosując może wybrać jedną lub kilka nazw ulic, po czym ankieta zostaje zablokowana dla danego IP. Suma procentów wszystkich oddanych w ankiecie głosów nie jest też równa 100 %, ponieważ system, w którym tworzone są ankiety na naszym portalu, nie uwzględnia ułamków.

 

Państwa zarzuty dotyczące manipulowania wynikami sondy pt. „Nazwij ulice” są bezpodstawne, w związku z tym prosimy o opublikowanie przez Młodzież Wszechpolską sprostowań na portalach, na których rozpowszechnili Państwo zarzuty godzące w dobre imię pracowników Referatu Strategii Rozwoju i Promocji Miasta oraz innych pracowników Urzędu Miasta Grajewo i podległych Miastu Grajewo jednostek, którzy mają dostęp do administratora portalu www.grajewo.pl.

 

Jesteśmy zawsze otwarci na współpracę, dlatego w przyszłości – zanim Państwo wysnują niewłaściwe wnioski – w razie jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości uprzejmie prosimy o kontakt z naszym Referatem, który mieści się w Urzędzie Miasta Grajewo (ul. Strażacka 6 A, 19-200 Grajewo, tel. 86 273 0 838, e-mail: t.strozik@um.grajewo.pl).

 

 

Państwa zaangażowanie w sprawę nadania nazw ulicom w Grajewie udowodniło, że mają Państwo ogromny potencjał społeczny, dlatego zachęcamy Młodzież Wszechpolską do udziału w równie istotnej dla miasta akcji – głosowania i złożenia propozycji osób, które za wybitne osiągnięcia w 2012 roku zostaną wyróżnione Nagrodą Burmistrza Grajewa “WILK ROKU”. W ten sposób mają Państwo możliwość podziękowania wybitnym Postaciom Grajewa za Ich działalność na rzecz rozwoju naszego miasta. Szczegóły dotyczące warunków zgłaszania kandydatów do nagrody „WILK ROKU” znajdą Państwo na naszym portalu. W razie jakichkolwiek pytań – służymy pomocą.

 

Pozostajemy z szacunkiem

Tomasz Strózik

Mirosława Modzelewska

 

grajewo.pl

Przeczytaj również

Zmarł ks. prał. Tadeusz Górski Z przykrością informujemy o śmierci ks. prałata Tadeusza Górskiego. Zmarł w wieku 88 lat, przeżył w kapłaństwie 62 lata. Ks. prał. Tadeusz Górski uro...
Burmistrz Grajewa będzie współpracował z nowym sta... Rywalizowali w wyborach - teraz współpracują. W Grajewie ponownie burmistrzem został Dariusz Latarowski. Przegrał z nim Waldemar Remfeld, który jednak...
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2018 11 listopada 2018 r. - Narodowe Święto Niepodległości  Po uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w Kościele pw. Trój...
5 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • CYRK
  21 marca 2013 at 14:12 - Odpowiedz

  Oczywiście a ponowne uruchomienie sondy i jej zablokowanie jak wyjaśnicie? BŁAZENADA ! 🙂

 • Grajewiak
  21 marca 2013 at 08:30 - Odpowiedz

  A co mieli napisać? Że nie manipulują ?! Żałosne. Te liczby o niczym nie świadczą tu chodzi o ingerencję i przestawianie wajchy…

 • Monika
  21 marca 2013 at 08:06 - Odpowiedz

  Haha jeżeli aż tak się bronicie to manipulowaliście i ankieta w ogóle nie działała i na sto procent została włączona drugi raz!

 • marek
  20 marca 2013 at 21:44 - Odpowiedz

  najazd “szwedów” trwał około 5godz.(byłem i widziałem) tj. 9600 zł/godz.!!!!!!!!!!!!!! z przemarszem przez miasto(od firmy MAGMA do klubu Hades). Gdzie w innych miastach przez tą samą grupę kosztowało o 50% taniej. KTO NA TYM ZAROBIŁ ??

 • ultra
  20 marca 2013 at 11:37 - Odpowiedz

  Oj nic jeszcze nie zrobiliście a sprostowań chcecie? Może przedstawi pan Naczelnik konkrety swojej pracy i opisze te super strategie rozwojowe. No chyba że ponownie najadą nas “szwedzi” za 48000!