Nagranie z defektem

Czy burmistrz Grajewa usunął część nagrania obrad sesji rady miasta, zanim zostały opublikowane na miejskiej stronie internetowej? Takie podejrzenia ma jeden z miejskich radnych. Burmistrz odpiera zarzuty o usunięcie niekorzystnej dla siebie końcówki obrad. Twierdzi, że braki w nagraniu wynikają z usterki technicznej.

Nagranie z obrad sesji dwudziestego ósmego grudnia ubiegłego roku jest niekompletne i zostało opublikowane dopiero trzy dni po sesji. Zdaniem radnego Adama Jankowskiego była to manipulacja burmistrza. Skargę na jego działania złożył w biurze wojewody podlaskiego, a także w biurze rady miejskiej. A wraz ze skargą, prośbę o możliwość pokazania radnym oryginału nagrania. Mimo upływu trzech tygodni nie otrzymał odpowiedzi. Jak mówi Adam Jankowski, radny Grajewa – Mam właśnie takie pytanie – czy dzisiaj jest w urzędzie miasta osoba kompetentna, która potrafi włączyć komputer, otworzyć odpowiedni folder i pokazać ten plik.

Radni nie mogli obejrzeć nagrania z poprzedniej sesji, bo jak usłyszeli, informatyk urzędu miejskiego był tego dnia na urlopie. Czworo radnych przyszło na sesję z naklejkami „stop cenzurze”. Jak mówią, chcą dbać o dobro demokracji. Jak uważa Tomasz Cebeliński, radny Grajewa – Jeżeli jest jakiekolwiek, nawet niewielkie podejrzenie, że pewne procesy w samorządzie są nietransparentne, albo chwieją pewną zasadą jawności, trzeba się temu przeciwstawiać.

Burmistrz Grajewa, Adam Kiełczewski uważa sprawę za atak polityczny. Podkreśla, że obrady sesji nie zostały zarejestrowane w całości z powodu usterki sprzętu. Sprzętu taniego i amatorskiego, używanego tylko jako dodatkowa dokumentacja obrad. Jak dodaje Adam Kiełczewski, burmistrz Grajewa – Ten materiał sesyjny jest również protokołowany. Dziś ten materiał odczytałem, jest myślę też, najważniejsza część tej sesji również nagrana.

Po wspólnym posiedzeniu miejskich komisji, a także dwóch przerwach podczas obrad rady miejskiej dziś (29.01.) radni poddali skargę na burmistrza pod głosowanie. I postanowili ją oddalić jako niezasadną. Za takim rozwiązaniem głosowało dziewięciu radnych, dwóch było przeciwnych, a aż dziewięciu wstrzymało się od głosu – dlatego oponent burmistrza nie składa broni. Jak mówi Adam Jankowski – Jestem zmuszony złożyć do prokuratora takie pismo o możliwości popełnienia przestępstwa przez pana burmistrza, który to prokurator oczywiście ma odpowiednie narzędzia, aby zbadać tę sprawę dogłębnie.

Ostatnie obrady rady miejskiej Grajewa były rejestrowane już nie przez jedną, a przez dwie kamery. To rozwiązanie ma zakończyć podejrzenia i wątpliwości. A co z ubiegłorocznymi? Ich załatwienie będzie dla miasta prawdziwym sprawdzianem demokracji.

Obiektyw TVP Białystok

OBEJRZYJ NAGRANIE OD 13 MINUTY tutaj

Przeczytaj również

MLEKPOL promotorem aktywnego trybu życia SM MLEKPOL w swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki, napoje fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie i śmietankow...
Oddając Krew Ratujesz Życie Uprzejmie informujemy, że trwa XIII edycja ogólnopolskiego programu pod hasłem „OGNISTY RATOWNIK - GORĄCA KREW”. Włączając się po raz kolejny do tej a...
Karambol w Grajewie – zderzenie 6 pojazdów Po godz. 4:00 na ulicy Piłsudskiego zderzyło się w sumie 6 samochodów - dwie ciężarówki i cztery auta osobowe. Samochodami łącznie podróżowało 13 osób...
Szacowanie szkód spowodowanych suszą SZANOWNI ROLNICY GMINY GRAJEWO! Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku informuje, że z dniem 4 lipca 2018r. należy stosować nowy wniosek: „Wni...
7 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Wpisz swoje imię
  30 stycznia 2013 at 22:05 - Odpowiedz

  Panie Jankowski walczy pan z wiatrakami,dla mnie Ci radni ze słuzby miastu to bezradni.Trzeba ich zapamietac przy nastepnych wyborach.

 • do “do mieszkaniec”
  30 stycznia 2013 at 19:00 - Odpowiedz

  Burmistrz sam powiedział na sesji, że nie ma w pracy informatyka, więc prosze nie oskarżaj innych o “kłamliwe dzień dobry”

 • do mieszkaniec
  30 stycznia 2013 at 18:55 - Odpowiedz

  Ciekawi mnie skąd wiesz, że nie było w pracy informatyka?Twój dobry kolega…zapewne razem pracujecie i codziennie rano się do niego uśmiechasz mówiąc mu kłamliwe dzień dobry:/

 • ja
  30 stycznia 2013 at 17:40 - Odpowiedz

  no to ciekawie

 • mieszkaniec
  30 stycznia 2013 at 00:20 - Odpowiedz

  no i KTOŚ ma problem . Zastanawia mnie jeden ,,szczegół,, że dzisiaj w pracy nie było informatyka. KTOŚ się bał , że będzie poproszony na sesję i będą zadawane niewygodne pytania. Myślę, że prokurator sobie poradzi po obejrzeniu oryginału z sesji i oddaniu nagrania do ekspertyzy.

 • Jurek
  30 stycznia 2013 at 00:17 - Odpowiedz

  wstyd panie burmistrzu.. wstyd…

 • Stop cenzurze!
  30 stycznia 2013 at 00:11 - Odpowiedz

  Brawo Panie Radny Jankowski! oby tak dalej!