Na sygnale – kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 01.01.2013 r. – 06.01.2013 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 9 zdarzeń, w tym 2 pożary, 6 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

W dniu 01.01.2013 r. dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania został poproszony przez dyżurną Pogotowia Ratunkowego o udzielenie pomocy osobie pieszej, która nagle utraciła przytomność oraz opiekę do czasu przybycia karetki pogotowia. Na miejscu okazało się, że kobieta jest przytomna, stoi razem z innym mężczyzną a utrata przytomności była chwilowa. Ratownicy podali poszkodowanej tlen oraz udzielili wsparcia psychicznego do czasu przybycia zespołu Państwowego Ratownictwa Medycznego.

W dniu 03.01.2013 r. około godz. 07.00 w miejscowości Szczuczyn doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym. Do działań gaśniczych zadysponowano jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szczuczyna, który po godzinie ugasił pożar i zlikwidował zagrożenie.

W dniu 06.01.2013 r. o godzinie16.11 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Grajewie otrzymał zgłoszenie o rannym i agresywnie zachowującym się psie znajdującym się w Grajewie na ul. Dolnej. Działania strażaków polegały na złapaniu i przekazaniu psa lekarzowi weterynarii. W działaniach trwających około dwudziestu minut udział brał jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Grajewie.

Pożarów w kominach nie należy gasić wodą, gdyż gwałtowne jego ochłodzenie  i parowanie wody może spowodować pęknięcia i rozprzestrzenienie się pożaru.

 

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Grajewie

mł. kpt. Arkadiusz Lichota

Przeczytaj również

Uczestnicy projektu OSDZ – EFS przeszli metamorfoz... W Młodzieżowym Centrum Kariery zakończono  warsztaty z zakresu kreowania wizerunku, połączone z usługą stylisty, dla młodzieży uczestniczącej w projek...
Kolejne metry alejek W dniach 31.10.-01.11.2017 roku odbyła się szósta edycja kwesty na cmentarzu komunalnym i parafialnym w Grajewie, którą zorganizowało Stowarzyszenie L...
LI Sesja Rady Miasta Grajewo Uprzejmie informuję, że dnia 23 maja 2018 r. (środa) o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Grajewo przy ul. Strażackiej 6a odbędzie się L...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge