Na sygnale

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 12.11.2012 r. – 18.11.2012 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 10 zdarzeń, w tym 4 pożary oraz 6 miejscowych zagrożeń.

Ogółem od początku roku zanotowano 728 zdarzeń, w tym: 194 pożary, 526 miejscowych zagrożeń oraz 8 alarmów fałszywych. Łączna liczba poszkodowanych w powstałych zdarzeniach to 88 osób rannych oraz 3 ofiary śmiertelne.

 

W dniu 12.11.2012 r. około godziny 02:56 Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w Grajewie na Os. Południe. W chwili przybycia zastępu straży pożarem objęte było wnętrze pojazdu. Zabezpieczono teren działań gaśniczych. Strażacy palący się pojazd ugasili przy użyciu piany gaśniczej, następnie zakręcono instalację gazową oraz schłodzono zbiornik gazu. W działaniach ratowniczych trwających 41 minut udział brał jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP oraz Policja.

 

W dniu 12.11.2012 r. o godzinie 17.30 w Grajewie na ul. Zielonej doszło do pożaru drewnianego, jednopiętrowego budynku mieszkalnego. W chwili przybycia pierwszych zastępów straży pożarem objęta była klatka schodowa, pierwsze piętro oraz częściowo poddasze budynku.  Z informacji uzyskanej od sąsiadów wynikało, że w budynku może znajdować się jedna osoba. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Podano dwa prądy wody w natarciu na palący się budynek. Ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych przeszukali wszystkie pomieszczenia budynku pod względem przebywania tam osób. Podczas prowadzonego przeszukania nikogo nie odnaleziono. Po przeprowadzonej akcji gaśniczej, która trwała ponad trzy godziny pożar został całkowicie ugaszony. W działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział  4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe, Policja oraz Pogotowie Energetyczne.

 

W dniu 13.11.2012 r. około godziny 10.03 Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na trasie Grajewo – Szczuczyn. W wyniku gwałtownego hamowania przez kierującego samochodem ciężarowym DAF doszło do przemieszczenia się ładunku, który spowodował uniemożliwienie wykonania skrętu co było przyczyną zderzenia się z samochodem osobowym marki Honda. W zdarzeniu tym nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w samochodzie osobowym. Następnie strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych przesunęli blokujący ładunek dzięki czemu przywrócono zdolność manewrowania pojazdem. W działaniach ratowniczych trwających około 40 minut udział brał jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

.

W dniu 16.11.2012 r. około godziny 16.54 na Drodze Krajowej Nr 61 w okolicy miejscowości Guty doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń ciała. Jeden z uszkodzonych pojazdów blokował całkowicie jeden pas jezdni. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu pozostałości powypadkowych z jezdni. Do chwili usunięcia uszkodzonych  pojazdów przez pomoc drogową strażacy kierowali ruchem. W działaniach ratowniczych, które  trwały ponad godzinę udział brał jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej, jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie oraz Policja.

.

 

 

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP

mł. kpt. Arkadiusz Lichota

Przeczytaj również

Grupowe zajęcia z doradcą zawodowym w ramach proje... W Młodzieżowym Centrum Kariery w Grajewie dobiegają końca zajęcia z doradcą zawodowym           w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia - EFS”...
Terapeutyczny Punkt Przedszkolny- nabór Terapeutyczny Punkt Przedszkolny "Milowy krok" w Grajewie funkcjonuje od września br. Przyjmuje on dzieci w wieku od 3 do 6 lat.  Wznowił on swój nabó...
Nauczyciel na Medal – medale wręczone Można uznać, że był to swoisty Dzień Nauczyciela choć mamy grudzień. W sobotę, 9 grudnia podczas uroczystej gali zakończyliśmy naszą akcję „Nauczyci...
Henryka Jagielska nową radną Rady Miasta Grajewa Według nieoficjalnych wyników w wyborach uzupełniających do Rady Miasta Grajewo nową radną okręgu nr 16 została Henryka Jagielska. Prawo do głosowani...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge