Młodzież uczciła pamięć Bohaterów

„Cześć i chwała bohaterom!”, „Narodowe, narodowe Grajewo!” Takie hasła dało się dziś słyszeć w centrum Miasta. Młodzi ludzie uczcili 68 rocznicę zakończenia II wojny światowej.

O godzinie 19.00 grupa młodych ludzi w tym kibice WARMII Grajewo oraz Młodzież Wszechpolska zebrała się przed kościołem pw. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie. Swój marsz mieli rozpocząć od pomnika Solidarności, który znajduje się na placu przykościelnym, niestety nie zostali na niego wpuszczeni.

Następnie uczestnicy przeszli pod pomnik Niepodległości gdzie zapalono znicz i oddano hołd Bohaterom. W tym miejscu została również wygłoszona, krótką przemowa.

Młodzież przeszła również pod budynek byłego Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego miejsca kaźni żołnierzy AK przy ul. Kopernika. W tym miejscu podobnie jak w poprzednim została wygłoszona, krotka refleksja. Na zakończenie spotkania odśpiewano Hymn.

Marsz odbył się pod bacznym okien policji. Na zgromadzenie tej niewielkiej grupy młodych ludzi wysłano, aż dwa radiowozy.


 

Przeczytaj również

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2018 11 listopada 2018 r. - Narodowe Święto Niepodległości  Po uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która została odprawiona w Kościele pw. Trój...
Umowa na zagospodarowanie Parku Solidarności W dniu 29 października 2018 r. Burmistrz Miasta Grajewo podpisał umowę na realizację zadania inwestycyjnego pn.: „Zagospodarowaniu Parku Solidarności ...
„ZNICZ 2018” – ostrzeżenia i zmiany w organi... W najbliższych dniach większość z nas odwiedzi groby swoich bliskich. W wielu przypadkach będzie się to wiązało z pokonaniem znacznych odległości, cza...
“ŚWIEĆ PRZYKŁADEM – PODAJ DALEJ!”... Grajewscy mundurowi wspólnie z młodzieżą ze Związku Strzeleckiego „Strzelec”, w ramach akcji „Podaj dalej”, rozdawali elementy odblaskowe przy jednym ...
13 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • Do SNW
  10 maja 2013 at 15:15 - Odpowiedz

  Patrze kolega SNW strasznie się spiął haha 😀

 • SNW
  10 maja 2013 at 11:06 - Odpowiedz

  P/s .Tak na koniec ; dla wyjaśnienia SNW użyte przeze mnie – STANOWCZE NIGDY WOJNY !!! ŻEGNAM !!!

 • SNW
  10 maja 2013 at 09:03 - Odpowiedz

  „Cześć i chwała bohaterom!”,- tym poległym i żyjącym – walczącym o ich i o nasze pragnienia i marzenia , ABY POLSKA BYŁA POLSKĄ BEZ WYJĄTKU DLA WSZYSTKICH POLAKÓW !!!

 • SNW
  10 maja 2013 at 08:57 - Odpowiedz

  Ktoś tu mnie nie zrozumiał – Z nikogo nie robię na siłę faszystów ani też aniołków ! Jak na razie nie mam żadnych problemów z samodzielnym myśleniem !!!

 • Do SNW
  10 maja 2013 at 08:23 - Odpowiedz

  Po co siejesz ferment? Już te sztuczki z robieniem z tych ludzi faszystów co oczywiście nie jest prawdą tylko zabiegiem propagandowym nie działają ! 😉

 • SNW
  9 maja 2013 at 23:48 - Odpowiedz
 • andrzej
  9 maja 2013 at 11:48 - Odpowiedz

  fajna akcja, szacunek dla młodych że poza piciem piwa chcą robić coś konkretnego

 • student
  9 maja 2013 at 10:41 - Odpowiedz

  do “prawdziwego” patrioty:
  Jak nie masz nic do powiedzenia, to po co się wpisujesz? 8 maja Europa świętowała koniec wojny, ale w Polsce wielu Patriotów wciąż siedziało w ubeckich katowniach. Szacunek chłopakom, że przypomnieli o akcji oddziału mjr. Tabortowskiego, o rozbiciu ubeckiego więzienia i uwolnieniu katowanych tam Patriotów!

 • Wpisz swoje imię
  9 maja 2013 at 05:55 - Odpowiedz

  jeżeli młodzieży zaczyna zależeć na Ojczyźnie, to jest jeszcze szansa na ratunek

 • Grajewiak
  9 maja 2013 at 00:57 - Odpowiedz

  Super akcja ! Młodzi tak trzymać w Was nadzieja !!! 🙂

 • Lech Redyk
  9 maja 2013 at 00:34 - Odpowiedz
 • Lech Redyk
  8 maja 2013 at 23:27 - Odpowiedz

  Wielka szkoda , że wielu z nas Polaków zapomniało już o tamtych czasach – bardzo tragicznych w skutkach dla każdej z wojujących wówczas stron ! Swoim słowem i czynem prowokują a wręcz żądają powrotu tamtych koszmarnych dni i nocy , które ja na szczęście znam tylko z historii ! Oni bowiem myślą , że wojna to zabawa w piaskownicy – gdy jako mali chłopcy mieliśmy karabiny z patyków drewnianych ! To nie to samo panowie i panie ! Wojna to największy koszmar i kataklizm jaki może zgotować tylko człowiek człowiekowi , ku jego i swojej zagładzie ! To nie wojna domowa z pamiętnego serialu , z którego piosenkę przypomnę wam : „Wojna domowa od wielu wieków trwa, Wojna na gesty, wojna na słowa,To każdy z domu na wyrywki zna. Co dzień od nowa, łu – bu – du, bum – bum – bum,Wybucha nowa wojna domowa, O byle co się robi ruch. Powody są śmieszne dość i nie warte nawet gry, A cały dom trzęsie się I w posadach swoich drży. Wojna domowa od wielu wieków trwa, Wojna na gesty, wojna na słowa,To każdy z domu dobrze zna.” Czy tekst ten nie przypomina nam wszystkim obecnej chorej wojennej sytuacji w naszej Ojczyźnie ? „ Wojna na gesty, wojna na słowa,” w końcu komuś się znudzi i co wtedy ? PRAWDZIWA WOJNA DOMOWA – A MOŻE NAWET III WOJNA ŚWIATOWA ? NIE !!! NIGDY WIĘCEJ ŻADNEJ WOJNY !!!

 • prawdziwy patriota
  8 maja 2013 at 21:12 - Odpowiedz

  Boże! Chroń nas przed tymi wrzeszczącymi mordami! Inaczej znowu obudzimy się w 1939 r.!