Lepsze Grajewo chce społecznie odśnieżyć cmentarz

Zwały śniegu jakie zalegają na cmentarzu parafialnym i brak odśnieżonych alejek nie jednego przysparzają o szybsze bicie serca nie tylko z nerwów, ale również ze strachu by sobie nie połamać nóg.

Jakiś czas temu na jednym z portali informacyjnych pojawił się artykuł dotyczący baraku jakichkolwiek działań w odśnieżaniu cmentarza parafialnego.

Informacją zadziałała bo na dzisiejszej sesji były radny Rady Miasta Grajewo p. Chiliński obecnie członek Lepszego Grajewa, zaapelował do radnych i zebranych gości o przystąpienie do społecznej akcji ośnieżania cmentarza parafialnego. Apel trochę spóźniony bo śnieg za kilka dni sam zniknie pozostanie po nim tylko błoto, które spowoduje kolejny problem w przejściu przez nekropolie.

Skąd taka nagła interwencja ze strony stowarzyszenia założonego przez Burmistrza Miasta Grajewo? Może dlatego, że to właśnie jego stowarzyszenie zbierało w listopadzie na budowę alejek? Może Pan Burmistrz i członkowie stowarzyszenia poczuli się odpowiedzialni za porządek na „alejkach” cmentarnych?

Wkrótce nie jedna parafia w Polsce będzie mogła nam pozazdrościć cmentarza. Bo jeden cmentarz dwa stowarzyszenia. Jedno dba o zabytkowe groby, drugie o „zabytkowe” alejki. Szczytny cel i ludzie chętnie przystępują do pracy i nawet patronatu nie trzeba.

I już tak na koniec przypomnijmy, że gospodarzem cmentarza jest proboszcz Czesław Oleksy.

Przeczytaj również

Lato w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP Młodzieżowe Centrum Kariery Ochotniczych Hufców Pracy w Grajewie zaprasza młodzież uczącą się i poszukującą pracy w wieku 15-25 lat do korzystania z u...
Kapice – Wójt Gminy Grajewo zaprasza do odwiedzani... W Kapicach, przy świetlicy wiejskiej powstała siłownia zewnętrzna, na którą składają się 3 różne urządzenia. Wśród nich jest orbitrek, jeździec oraz t...
Wręczenie odznaczeń państwowych Prezydenta RP W poniedziałek tj. 26.06.2017 r. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się wręczenie odznaczeń państwowych Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz...
Polska Izba Mleka – Komunikat 30-lecie europejskiej ochrony terminów mleczarskich, takich jak „mleko" i „masło" W UE mleko i produkty mleczarskie zostały uznane od dziesięciolec...
8 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • gardas
  5 marca 2013 at 21:02 - Odpowiedz

  Gorsze Grajewo chce ujrzeć Po czynania Lepszego Grajewa, Kiedy można zobaczyć?

 • lepszy niż Ci LEPSI
  2 marca 2013 at 10:49 - Odpowiedz

  A nie moglibyście przy okazji odśnieżyć chodników w mieście. Kto Was na tym cmentarzu zobaczy, natomiast w mieście – na pewno bylibyście zauważeni.
  I miastu też taka coroczna pomoc byłaby przydatna !!!!

 • maro
  28 lutego 2013 at 09:44 - Odpowiedz

  kiedy zaczynacie akcję odśnieżania? czy jak lemingi poczekacie az się sam roztopi ?:D

 • podatnik
  28 lutego 2013 at 09:19 - Odpowiedz

  Ale Pan mi zaimponował!

 • Ludwik
  27 lutego 2013 at 20:53 - Odpowiedz

  panie Ch….. jaka przemiana mentalna. Zaskoczył Pan mnie i siebie chyba też????

 • grajewiak
  27 lutego 2013 at 20:30 - Odpowiedz

  Czy gospodarzem Cmentarza Komunalnego jest Burmistrz, czy Miasto? Moim zdaniem Miasto Grajewo. Analogicznie gospodarzem Cmentarza Parafialnego nie jest personalnie ksiądz Proboszcz, a raczej Parafia.

 • a to ciekawe
  27 lutego 2013 at 18:44 - Odpowiedz
 • uuuuuuuuuu!!
  27 lutego 2013 at 18:39 - Odpowiedz

  nie wiedziałem, że pan Ch. jest członkiem, lg oczywiście