Lepsze Grajewo chce społecznie odśnieżyć cmentarz

Zwały śniegu jakie zalegają na cmentarzu parafialnym i brak odśnieżonych alejek nie jednego przysparzają o szybsze bicie serca nie tylko z nerwów, ale również ze strachu by sobie nie połamać nóg.

Jakiś czas temu na jednym z portali informacyjnych pojawił się artykuł dotyczący baraku jakichkolwiek działań w odśnieżaniu cmentarza parafialnego.

Informacją zadziałała bo na dzisiejszej sesji były radny Rady Miasta Grajewo p. Chiliński obecnie członek Lepszego Grajewa, zaapelował do radnych i zebranych gości o przystąpienie do społecznej akcji ośnieżania cmentarza parafialnego. Apel trochę spóźniony bo śnieg za kilka dni sam zniknie pozostanie po nim tylko błoto, które spowoduje kolejny problem w przejściu przez nekropolie.

Skąd taka nagła interwencja ze strony stowarzyszenia założonego przez Burmistrza Miasta Grajewo? Może dlatego, że to właśnie jego stowarzyszenie zbierało w listopadzie na budowę alejek? Może Pan Burmistrz i członkowie stowarzyszenia poczuli się odpowiedzialni za porządek na „alejkach” cmentarnych?

Wkrótce nie jedna parafia w Polsce będzie mogła nam pozazdrościć cmentarza. Bo jeden cmentarz dwa stowarzyszenia. Jedno dba o zabytkowe groby, drugie o „zabytkowe” alejki. Szczytny cel i ludzie chętnie przystępują do pracy i nawet patronatu nie trzeba.

I już tak na koniec przypomnijmy, że gospodarzem cmentarza jest proboszcz Czesław Oleksy.

Przeczytaj również

Przekazanie radiotelefonów dla OSP Ruda 10 sierpnia br. Wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter przekazał dla OSP Ruda radiotelefony. Jednocześnie życzył aby dzięki nowemu wyposażeniu wszystkie...
Aktywna tablica w Szkole Podstawowej w Danówku i w... Gmina Grajewo w ramach realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii ...
Informacja dot. bezpłatnego portalu dla rolników Portal MyZbieramy.pl łączy rolników, sadowników z osobami, które chcą dla SIEBIE pozbierać owoce, warzywa na własne potrzeby albo po prostu kupić warz...
MLEKPOL promotorem aktywnego trybu życia SM MLEKPOL w swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki, napoje fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie i śmietankow...
8 komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge
 • gardas
  5 marca 2013 at 21:02 - Odpowiedz

  Gorsze Grajewo chce ujrzeć Po czynania Lepszego Grajewa, Kiedy można zobaczyć?

 • lepszy niż Ci LEPSI
  2 marca 2013 at 10:49 - Odpowiedz

  A nie moglibyście przy okazji odśnieżyć chodników w mieście. Kto Was na tym cmentarzu zobaczy, natomiast w mieście – na pewno bylibyście zauważeni.
  I miastu też taka coroczna pomoc byłaby przydatna !!!!

 • maro
  28 lutego 2013 at 09:44 - Odpowiedz

  kiedy zaczynacie akcję odśnieżania? czy jak lemingi poczekacie az się sam roztopi ?:D

 • podatnik
  28 lutego 2013 at 09:19 - Odpowiedz

  Ale Pan mi zaimponował!

 • Ludwik
  27 lutego 2013 at 20:53 - Odpowiedz

  panie Ch….. jaka przemiana mentalna. Zaskoczył Pan mnie i siebie chyba też????

 • grajewiak
  27 lutego 2013 at 20:30 - Odpowiedz

  Czy gospodarzem Cmentarza Komunalnego jest Burmistrz, czy Miasto? Moim zdaniem Miasto Grajewo. Analogicznie gospodarzem Cmentarza Parafialnego nie jest personalnie ksiądz Proboszcz, a raczej Parafia.

 • a to ciekawe
  27 lutego 2013 at 18:44 - Odpowiedz
 • uuuuuuuuuu!!
  27 lutego 2013 at 18:39 - Odpowiedz

  nie wiedziałem, że pan Ch. jest członkiem, lg oczywiście