Kronika 998

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie informuje, że w dniach 04.02.2013 r. – 17.02.2013 r. na terenie powiatu grajewskiego zanotowano 33 zdarzenia, w tym 7 pożarów, 25 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. Od początku roku odnotowano 133 zdarzenia, w tym 14 pożarów, 117 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

 

Na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Miecze kierujący samochodem dostawczym marki VW potrącił osobę pieszą. Do zdarzenia doszło w dniu 12.02. około godziny 0330 . Pieszy – mężczyzna w wieku 35-lat zginął na miejscu. Działania ratownicze trwały ponad trzy godziny i prowadzone były przez zastęp Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowie i Policję.

Jedna osoba została ranna w wyniku wypadku do którego doszło na drodze krajowej nr 61 na wysokości miejscowości Sikora w dniu 13.02. bieżącego roku. Najprawdopodobniej wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego samochodem osobowym Rover skutkowało zderzeniem czołowym z samochodem ciężarowym marki Renault. Działania ratownicze trwały ponad godzinę i prowadzone były przez zastęp Państwowej Straży Pożarnej, Policję oraz Pogotowie.

W dniu 14.02.2013 r. tuż po godzinie 1030 na głównym skrzyżowaniu w Grajewie doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych – BMW i Chevrolet. Przypuszczalną przyczyną wypadku było wjechanie na skrzyżowanie na czerwonym świetle przez kierującą Chevroletem. Jedna osoba została odwieziona do szpitala na obserwację. Działania ratownicze prowadzone przez jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej trwały blisko trzy godziny, udział w nich brało również Pogotowie i Policja.

W minionym okresie Państwowa Straż Pożarna była wielokrotnie dysponowana do zdarzeń związanych z zadymieniem w mieszkaniach, na klatkach schodowych budynków oraz pożarów piwnic w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych.

W większości przyczyną tych zdarzeń było niewłaściwe użytkowanie urządzeń ogrzewczych na paliwo stałe jak również nieszczelność i niedrożność przewodów kominowych.

 

 

 

D-ca JRG w Grajewie

 

st. kpt. Kazimierz Golubiewski

 

Przeczytaj również

Przekazanie radiotelefonów dla OSP Ruda 10 sierpnia br. Wójt Gminy Grajewo Stanisław Szleter przekazał dla OSP Ruda radiotelefony. Jednocześnie życzył aby dzięki nowemu wyposażeniu wszystkie...
Aktywna tablica w Szkole Podstawowej w Danówku i w... Gmina Grajewo w ramach realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii ...
Informacja dot. bezpłatnego portalu dla rolników Portal MyZbieramy.pl łączy rolników, sadowników z osobami, które chcą dla SIEBIE pozbierać owoce, warzywa na własne potrzeby albo po prostu kupić warz...
MLEKPOL promotorem aktywnego trybu życia SM MLEKPOL w swojej ofercie posiada: mleko pasteryzowane i UHT, śmietany i śmietanki, napoje fermentowane, masło, twarogi, serki wiejskie i śmietankow...

Zostaw odpowiedź

*

CommentLuv badge